Türk kadınına örnek olan Satı Kadın anıldı

Hükümet-Belediyeler İşbirliği ve Mahalli İdareler Konuşuldu

YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Ağıralioğlu: "İktidar imkânları ile zenginleşenler "

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

  • Cuma 8 ° / 1 ° Bulutlu
  • Cumartesi 6 ° / 2 ° Karlı - Yağmurlu
  • Pazar 7 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

13.12.2019

  • İMSAK 06:24
  • GÜNEŞ 07:54
  • ÖĞLE 12:47
  • İKİNDİ 15:10
  • AKŞAM 17:31
  • YATSI 18:56

33´üncü sağlık ocağı Barıştepe´de açıldı

Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 33´üncü sağlık ocağı olan Barıştepe Sağlık Ocağı açıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle´de ne söz verdiysek yerine getirdik. 2009 yılındaki Şentepe ile şimdiki Şentepe´nin arasınd

Yenimahalle Belediyesi tarafından Barıştepe Mahallesi´ne yapılan sağlık ocağının açılışı gerçekleştirildi. Yenimahallelilerin yoğun katılım gösterdiği açılışa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ve muhtarlar katıldı. Açılışta konuşan Başkan Yaşar, “Bugün burada 33´üncüsünü tamamladığımız sağlık ocağımızın açılışını yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bu tesis bölge halkına hayırlı olsun. Her vatandaşımızın sağlık hizmetini hijyenik koşullarda alması için bu tesisleri yaptık” diye konuştu.

“Yenimahalle´nin her köşesini ezbere biliyorum”

Yenimahalle´nin her sokağını ezbere bildiğini ifade eden Yaşar, “Ben 1963 yılında Yenimahalle´ye abim ile birlikte geldim. 1965 yılında İvedik Caddesi´nde ticarete başladım. O günden bu yana Yenimahalle´de hayatımı sürdürüyorum. Yenimahalle benimle büyüdü. Yenimahalle´nin her noktasında, her köşesinde ne var ezbere biliyorum” dedi. Yaşar, “Ben bu makamda siyaset için oturmuyorum. Ben Yenimahalle´yi sevdiğim için bu makamda oturuyorum. Yenimahalle´ye hizmet etmek için bu makamda oturuyorum” dedi.

“İbadetlerin en büyüğü ekmek vermektir”

“Bugün bazı çevreler fazla işçi çalıştırdığımız için eleştiri yapıyorlar” diyen Yaşar, “Biz fazla işçi çalıştırmıyoruz. Belediye olarak tüm işlerimizi kendi personelimizle yapıyoruz. Asfaltımızı kendimiz atıyoruz, taşımızı kendimiz üretiyoruz, parkımızı kendimiz yapıyoruz” şeklinde konuştu. Yaşar, “Günümüzün en büyük problemi işsizlik olarak ön plana çıkıyor. Benim inancıma göre bir insana ekmek vermek en büyük ibadettir. Bu devlet için de özel sektör için de aynı olmalıdır.  Bugün 650 öğretmen belediyemiz bünyesinde eğitim veriyor. Elimden gelse 5 bin işçi çalıştırırım” dedi.

“Çocuklarınızın geleceği için gece gündüz çalışıyorum”

Yaşar, “Ben Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkan bir anlayıştan geliyorum. Çocuklarınızın geleceği için gece gündüz çalışıyorum. Sizlerin karşısına verdiği sözleri tutan bir kişi olarak çıkmanın rahatlığı içindeyim. Eğer ben doğru adamsam, bana sahip çıkın, ben de sizin çocuklarınızın geleceği için gece gündüz çalışmaya devam edeyim”  şeklinde konuştu. Barıştepe Mahallesi Muhtarı Kaya Şahin ise Fethi Yaşar´a yaptığı yatırımlar için teşekkür ederek, “Başkanımıza teşekkür ederim. Bugüne kadar ne istediysek yerine getirdi. Bir gün yok demedi. Böyle başkana ne söylenir ki, Allah ondan razı olsun” dedi.