Anahtar Kelimeler: “’ tahammülleri
  • Cumartesi 14 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 13 ° / -2 ° Güneşli
  • Pazartesi 13 ° / -2 ° Sağanak

“AYM’ye bile tahammülleri yok”

Gelecek Partisi Ankara 1.Olağan İl kongresi parti genel merkezinde Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve delegelerin katılımı ile yapıldı.

Ankara İl Başkanı olarak göreve gelen Feramuz Üstün kongrenin açılış konuşmasında ‘’Havuz medyasının iddialarının aksine Ankara teşkilatının ne kadar sağlam olduğunu gördük” dedi.

Konuşmasının başında Ankara halkına ve parti yetkililerine teşekkür eden Ahmet Davutoğlu, en geç kasım ayında partinin büyük kongresini gerçekleştireceklerini parti üyelerine müjdeledi. Türkiye’nin ağır bir siyasi ve ekonomik kriz içerisinde olduğunu belirten Davutoğlu, ‘’Bu krizlerin müsebbibi olan ve bunları çözme sorumluluğunu taşıyan iktidar ülkeyi yönetmekten, ekonomiyi idare etmekten açıkça vazgeçmiş durumda’’ dedi.

Yeni Ekonomi Programı’na eleştiri

Geçtiğimiz hafta açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nın en büyük hedefinin 13 yıl önceki kişi başına düşen milli gelir seviyesini yakalamak olduğunun altını çizen Davutoğlu, sözlerine “Alın size şahlanan ekonomi. Alın size tam teşekküllü palavra. Alın size koskoca bir biz batırdık itirafı’’ diyerek devam etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘’Dolara hiç bakmıyorum, umursamıyorum’’ sözlerine yanıt olarak ‘’Aslında yeni planın ismi ‘Umursamıyorum’ olsaydı çok yerinde olurdu’’ diyen Davutoğlu, ülkenin dış borçlarından ve Merkez Bankası’nın cari açıklarından bahsederek konuşmasına devam etti.

“AYM’ye bile tahammülleri yok”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) ilişkin açıklamalarını da değerlendiren Davutoğlu, ‘’Arada bir kafalarına yatmayan demokratik kararlar çıktığı için AYM’ye bile tahammülleri yok’ derken başka kurumlar için alınan kapatılma kararlarına da karşı olduğunu belirtti.

“Tüm öğrencilere ücretsiz internet sağlanmak zorunda”

Koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi eğitim modeline dönmüş olan eğitim-öğretim sisteminin eksikliklerinden de bahseden Ahmet Davutoğlu, hükümetin tüm öğrencilere ücretsiz internet sağlamak ve durumu olmayan öğrencilere de tablet veya bilgisayar dağıtmak zorunda olduğunu söyledi.