Anahtar Kelimeler: BELEDİYE KANUNU ACİLEN DEĞİŞMELİ

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

AKŞENER’DEN YAVAŞ’A ZİYARET

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Salı 12 ° / 4 ° Güneşli
  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu

Ankara

12.11.2019

  • İMSAK 05:56
  • GÜNEŞ 07:22
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:43
  • YATSI 19:04

BELEDİYE KANUNU ACİLEN DEĞİŞMELİ

Keçiören Kent Konseyi’nin ilk Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Belediye Kanununun acilen değişmesi gerektiğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a da bu talebi ilettiğini belirterek, “Denetim mekanizmaları hızlı işlemeli, kentle ilgili planlamalar yapılırken mutlaka vatandaşa da sorulmalı, referandum mekanizması sık sık işletilmeli çünkü kişiler geçici, şehirler kalıcıdır” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un talimatıyla Keçiören’deki sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşu, siyasi parti ve üniversite temsilcileri ile esnaf gruplarının yer aldığı “Kent Konseyi” ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yönetimini seçerek faaliyetlerine başladı.

“SADECE BUGÜNÜ DEĞİL GELECEĞİ YÖNETİYORUZ”

Keçiören için el ele gönül gönüle vermeye devam edeceklerini ve ortak akılla şehri yöneteceklerini ifade eden Başkan Altınok Kent Konseyinin hayırlı olmasını temenni ederek, “Vatandaşımızı yönetime dahil etmek, fikirlerinden istifade etmek ve problemlerini daha hızlı çözmek, daha yaşanabilir, daha güzel bir kenti hep birlikte inşa etmek için Kent Konseyimizi kurduk. Amacımız problemlerin minimuma indirilmesi, sadece bugünü değil geleceği yönetiyoruz. O nedenle bu yapıların kurulması gerekiyor” dedi.

“KİŞİLER GEÇİCİ, ŞEHİRLER KALICIDIR”

Altınok, güzel ve üreten şehirler için Belediye Kanununun acilen değişmesi gerektiğini ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a da bu talebi ilettiğini belirterek, “Denetim mekanizmaları hızlı işlemeli, kentle ilgili planlamalar yapılırken mutlaka vatandaşa da sorulmalı, referandum mekanizması sık sık işletilmeli çünkü kişiler geçici, şehirler kalıcıdır. Şehrin daha hızlı kalkınması, daha hızlı yol alınması için Belediye Kanunu’nda değişiklik yapılması talebimi Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a da ilettim. Kent Konseyinin işlevinin ve yetkisinin de artırılması lazım. Zaten kanunda kurulması zorunlu bir yapı, inşallah hep birlikte kentimizi zenginleştirip büyüteceğiz” diye konuştu.

“KENT KONSEYİMİZ HAYIRLI-UĞURLU OLSUN”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür’ sözünü ve Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Başkan Altınok, “Birlikte güzelliklere güzellik katalım. Biz Belediyecilikte örnek ve öncü olduk, tabuları yıktık, şehrimize ilkleri kazandırdık. Bu misyonumuzu devam ettireceğiz. Katılımcı ve şeffaf bir anlayışla şehrimizi birlikte yöneteceğiz. Görev alacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, yolları açık olsun, biz destek olmak için hep yanlarındayız” ifadelerini kullandı.

Altınok, çözüm odaklı bir anlayışla vatandaş ile belediye arasında köprü görevi görecek Kent Konseyinin hayırlı –uğurlu olmasını diledi.

5 MECLİS 12 KOMİSYON KURULDU

Ardından oy birliği ile Hayrettin Dede Hasgül Kent Konseyi Başkanı seçilirken, yürütme kurulu üye seçimi de yapıldı. Hasgül, çok güzel projelerin Keçiören’de yaygınlaştırılmasına vesile olacaklarını ifade ederken, Konseyin engelli danışma, çocuk, kadın, gençlik ve emekliler meclisi olarak 5 ana başlıkta hizmet vereceğini söyledi. Ayrıca bu meclislere bağlı hemşehri dernekleri, mahalle çalışma grupları, eğitim-kültür, sanat, sokak hayvanları, insan hakları, çevre ve sağlık, gençlik ve spor, sosyal yardım ve dayanışma, engelli danışma, proje ve mucit, iletişim ve halkla ilişkiler, sivil toplum kuruluşları başlıkları altında 12 tane de komisyon kuruldu.

KENT KONSEYİ KOLLARI SIVADI

Çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan ve daha güzel bir Keçiören hedefleyen Kent Konseyi ile ortak akılla kentin kalkınması, önceliklerin belirlenmesi, ortak projelerin geliştirilmesi, sürdürülebilir gelişmenin sağlanması ve sivil toplumun gelişmesi planlanıyor.