• Pazar -3 ° / -6 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi -3 ° / -8 ° Parçalı bulutlu
  • Salı -4 ° / -13 ° Parçalı bulutlu

Açıkgöz’ den 600 günlük değerlendirme

Saadet Partisi Sincan İlçe başkanı Nevzat Açıkgöz belediye başkanı Murat Ercan dan ne gibi projeleri ve düşünceleri var bizlerle paylaşmasını beklerdik ama maalesef olmadı dedi.

Sayın Ercan’ın ‘sadece yandaş Siyasi Partiler, Dernekler, Vakıflar, Basın Mensupları ile  değil her kesime herkese açık bir toplantı ve bu toplantıda 600 günlük hizmetlerini bizlere ve Sincanlı hemşerilerimize açık açık anlatmasını beklerdik.

.Kimseden ses çıkmıyor.

Sincan'ımızda bulunan siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, vakıflar, dernekler... hepsi susmuş 600 gününü doldurmuş bir belediye başkanının çalışmalarını değerlendirecek kuruluşların olmaması belki de Sincan’ımızın en büyük kayıplarının başında gelmektedir.

Açıkgöz İlçemiz 525 bini aşkın nüfusu, gelişen, dışarıdan  göç alan şirin  güzel  bir İlçemizdir. Tarım ve ziraatta, organize sanayi bölgeleri ile ülke  ekonomisine katkısı, çevre ve doğal güzellikleri, tarihi mekânları ile  cazibe merkezi olmaya aday olan bir ilçemiz tüm bu ayırt edici özelliklerine rağmen, layık olduğu hizmete kavuşamamış, bunun yanı sıra çevreden, sağlığa, trafikten esnafımızın taleplerine  kadar sorunlar çözülememiştir.

Bu sorunlar kısaca şöyledir;
Yapılan imar planlamalarında kat yüksekliklerinde ayrıcalıklar yapıldığı, Pandemi sürecinin iyi yönetilemediği, Dezenfektan noktasında eksikleri olduğunu, bu süreçte eğitime katkı sağlayamadığını, çevre temizliğine gerekli hassasiyet gösterilemediğini, Trafik sorunu her gün daha da içinden çıkılamaz hale  geldiğini, sıncanımızın olağan üstü durumlara hazır olmadığını, İktidarın süresi belli olmayan pandemi sürecinde yaptığı uyarılara maalesef  kendi partisinden  olan belediyelerin uymadığının altını çizen Açıkgöz;köy meralarının satışları bölge insanlarına mağduriyet yaşatırken  ciddi şaibeler olduğunu,3 yıl önce yapımına başlanan Devlet Hastanesi ne yazık ki bir türlü açılmamıştır.

Ne yazık ki;Seçimde vaat edilen projelerin yapılmasını bırakın halen belediyeye ait mülklerin satışı yapılmaktadır.Sincanlı halkımız kendi sorunlarını, Sincan belediyesi ile çözemiyor vatandaşlarımızı Büyükşehir belediyesine yönlendiriyorlar.Sincan da yaşadığımız sorunları büyükşehir de çözecekse o zaman Sincanlı sizi niye seçti size niye destek verdi.Mevcut yönetim, geçen  600 gününün sonunda önemli  temel problemleri çözememiştir.

Bizler sadece yapılanları değil YAPILMAYANLARI eleştiriyoruz.

Atatürk caddesine ve alt geçitlere yapılan grafiti çalışması,Belediye personeline asgari ücrete vereceği zamma göre işciyi ve emekçi kardeşlerimizi memnun etmiştir. 

Mevcut sorunların çözülmesi ile ilgili olarak Sincan’da bulunan tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulununuz. Sincan halkını yapılan veya yapılamayan hizmetler hakkında detaylı olarak bilgilendireceğiniz halk meclislerini biran evvel oluşturunuz.
Sincan halkını dinlemek, görüş alışverişinde bulunmak maksadıyla ayda bir günü "halk günü" ilan ediniz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin sosyal, ahlaki, manevi gelişimlerine katkı sağlayacağınız sosyal projelere öncelik veriniz. Her durumda ve her konuda mutlaka Adalet’i gözetiniz. Milletimiz ancak o zaman gerçek ve nitelikli hizmete kavuşmuş olacaktır dedi.

Açıkgöz Bizim iktidarımızda kimse kayırılmayacak, kimse üzülmeyecektir. Herkes bilmelidir ki; "Saadet kazanınca, Sincan kazanacak,  Gelecek Saadetle Gelecek .Bütün çalışmaların yakın takipçisi olacağımıza ve bize düşen görevi en layıkı ile yerine getireceklerini söyledi.