Anahtar Kelimeler: Altındağ’ Görev Degişimi

YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Çarşamba 9 ° / 0 ° Güneşli
  • Perşembe 8 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

20.11.2019

  • İMSAK 06:04
  • GÜNEŞ 07:31
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:14
  • AKŞAM 17:37
  • YATSI 18:59

Altındağ’da Görev Degişimi

İYİ Parti Altındağ İlçe Başkanı Halil Zorba’nın istifası nedeni ile boşalan ilçe başkanlığına atanan Erhan Sun İlçede sorunların kangren olduğunun söyledi.

UYUŞTURUCU 9 YAŞA İNDİ’

Sun, Altındağ’ın sorunları hakkında gazetemize değerlendirmede bulundu. Sun AK Parti’nin ilçe belediyesini kazanmasına rağmen sorunları ortadan kaldırmadığını belirtti. İlçemizde okuma oranı düşük. İstihdam konusunda sıkıntı yaşıyoruz İlçeye yatırım yapılmıyor, ilçede uyuşturucu madde satışının olduğunu ve bunun çözülemediğini belirterek, “Ne hikmetse maddeye ulaşım ilçede çok kolay  madde satışından gözaltılıların  olmasına rağmen durdurulamayan uyuşturucu kullanımı 9 yaş’a kadar indiğinin altını çizdi.

SİTELER ALTYAPI SORUNUNA ÖRNEK

İlçede altyapı ve yapılaşma sorunu olduğunu da vurgulayan Sun, duruma Siteler semtinden örnek verdi: “Siteler esnafı her gün altyapıdan şikayetçi. Çarpık yapılaşma var. Zamanında oy için saçma sapan inşaatlara ruhsat verilmiş. Çarpık yapılaşma trafik sorununu da doğuruyor.

SORUNLARI BÜYÜKŞEHİRLE EL ELE ÇÖZECEĞİZ

İlçe Başkanlığı döneminde yapmayı planladığı faaliyetlerden bahseden Sun, uyuşsorunların çözümü için  Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne proje sunacaklarını açıklayan Sun“Belediyenin hizmet binalarının birinde sosyal tesis kurulmasını sağlayacağız. EGO Spor Kulübü ile de görüştük ve spor alanı için bize yardımcı olacaklarını söylediler. Çocukları uyuşturucu maddeden uzak tutup, spora yönlendireceğiz. Boş zamanlarını sporla değerlendirmelerini sağlamayı düşünüyoruz.”

BÜYÜKŞEHİR PROJELERE DESTEK VERECEK’

Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın toplantılarda partilerin ilçe başkanlarından bölgelerine dair sorunları iletmelerini istediğini belirten Sun, “Kendisi bizlere bölgelerimizdeki düzensizlikleri rapor halinde iletmemizi istediği gibi projelerimizi de sunmamızı istedi. Kendisine ilçemize ilişkin projelerimizi sunacağız ve söz verdiği desteği alacağız” dedi.

SURİYELİLER KONUSUNDA ALTINDAĞ TEDİRGİN

İlçede Suriyeli nüfustan kaynaklı sorunlar yaşandığını aktaran Sun, sorunu söyle anlattı: “Suriyeliler bizim kanayan yaramız. Yaşam hakkı önceliklidir ama onların bulunduğu mahallelerde suç oranı her geçen gün artıyor. Vergi ödemeden dükkanlarında satış yapıyorlar, vergilerini zar zor ödeyen Türk esnafI perişan bu gidaşata bir son verilmesi gerektiğini vurguladı.

 ‘ADAMIMIN ADAMI ANLAYIŞIYLA YEREL İDARECİLİK YAPILMAZ’

Yerel  idareciliğin siyasetten uzak olması gerektiğine dikkat çeken Sun, “Particilik ve adamımın adamı anlayışıyla değil de, bölge halkıyla iç içe olarak yerel idarecilik yapılmalı.

Vatandaşın sorunları dinlenerek, onların deneyimlerinden yararlanarak proje yapılmalı.  Halka düzgün ve kaliteli hizmet verilmeli” sözleriyle düşüncelerini açıkladı.

‘SAYIN AKŞENER’İN MESAJLARINI VATANDAŞA AKTARACAĞIZ’

Sun önümüzdeki yerel seçimlere şimdiden hazırlandıklarını vurgulayarak, “İYİ Partiye vatandaşın teveccühü günden güne artıyor. Genel Merkezimizde AR-GE Merkezinin ilçelere yönelik projeleri var ve bunları vatandaşa anlatacağız.

Sayın Meral Akşener’in mesajlarını vatandaşa doğru aktardıkça önümüzdeki  seçimlerde oy patlaması yaşayacağız” diye dikkat çekti.