Altınok, Keçiören´de görevi devraldı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi´ni kazanan Cumhur İttifakı´nın AK Parti´li adayı Turgut Altınok, mazbatasını aldıktan sonra partililerle birlikte belediye hizmet binasına yürüdü
Tarih: 4.4.2019 18:42:53

Seçim otobüsüne çıkarak belediye önünde toplanan kalabalığa hitap eden Turgut Altınok, "Oy veren vermeyen bütün Keçiörenlilere teşekkür ediyorum. Bizim makamımız sokaklar olacak. Sokaklarda Keçiörenli vatandaşlarımızla beraber olacağız" dedi.

"KEÇİÖREN YİNE PARLAYAN YILDIZ OLACAK"

Turgut Altınok, daha sonra devir teslim töreni için başkanlık makamına geçti. Burada görevini Turgut Altınok´a devreden AK Parti´li Mustafa Ak, başkanlığa 2009 yılında seçildiğini kaydetti. Mustafa Ak, "Hizmet bir yarıştır, hizmet yarışı içerisindeyiz. Bu makamlar gelip geçici makamlar. Biz de burayı milletin emaneti olarak gördük, şimdi de tekrar emanetimizi iade ediyoruz" dedi. Konuşmasının ardından Mustafa Ak mührü Turgut Altınok´a teslim etti.

Turgut Altınok ise siyasetin uzun ince bir yol olduğuna dikkat çekerek, "İnşallah güzel hizmetler devam edecektir Keçiören´de. Türkiye´nin parlayan yıldızıydık, yine parlayan yıldızı olarak hizmetlerimize devam edeceğiz" diye konuştu. 2009´da başkanlık görevini Mustafa Ak´a devrettiğini hatırlatan Turgut Altınok, "Halef selef olduk, Allah tekrar nasip etti. Kendisine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

"İLK İCRAATIMIZ CUMHURİYET KULESİ"

10 yıl sonra yeniden belediye başkanı olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Turgut Altınok, şöyle dedi:

"İlk icraatımız; Cumhuriyet Kulemizin ihalesini yapacağız. O muhteşem bir eser, hem Türkiye için hem de Ankara için hem de Keçiörenimiz için muhteşem bir eser. Şehrimizi yeniden bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu dönem bütün sokakları ağaçlandıracağız. 10 sene sonra Keçiören Türkiye´nin en yeşil yeri olacak. Sokaklarımız yemyeşil olacak, artık sokağımızda kuş sesini duyacağız. Şehrimizde orman havasını teneffüs edeceğiz. Engelli evi projemiz var. O, Türkiye´de ilktir. 4 tane köyümüzü organik tarımın, organik hayvancılığın bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Çocuklar köyü bilmiyor, çoğu köyü tanımıyor. Ankara´mızda köy havasını teneffüs etmek isteyen, doğal gıdalar almak, yemek isteyen veya köy hayatını görmek, yaşamak isteyen vatandaşlarımızın ziyaret edeceği bir merkez haline getireceğiz bu 4 köyümüzü."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Altınok Keçiören görevi devraldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALEMİZ TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ HALİNE GELECEK
KALEMİZ TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ HALİNE GELECEK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Estergon Türk Kültür Merkezi´nin daha aktif kullanılması için bakım ve onarım çalışmasını bir an önce bitirmek istediklerini kaydederek, “Estergon kalemiz, tarihimizden izler taşıyan, kültürel benliğimizin yaşatılmasına ön ayak olan, Türk tarihinin ve kültürünün yaşatıldığı motiflerle yeniden turizmin göz bebeği haline gelecek” dedi.
MUSTAFA SARIGÜL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MUSTAFA SARIGÜL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Keçiören CHP Meclis Üyesi Mustafa Sarıgül, Keçiören Meclis Üyeliğine yeniden Aday Adayı olduğunu açıkladı: “Aslında bugün açıklama yapmayacaktım ama benim Çankaya veya diğer ilçelerden aday adayı olduğum söylentilerine karşı erken açıklama yapma ihtiyacı duydum.” dedi.
Keçiören kalesine CHP´nin bayrağını dikeceğiz.
Keçiören kalesine CHP´nin bayrağını dikeceğiz.
CHP Danışma Kurulu toplantısında açılış konuşmasını yapan Keçiören İlçe Başkanı Serdar Kendir; birbirimizi dinleme ve geleceği kurmaya yönelik bir yol hazırlığı, bir yol arkadaşlığına çıkarken, kısa süre sonra yapılacak yerel seçimlerde Keçiören kalesine CHP´nin bayrağını dikme hazırlığını da yapmış olacağız dedi.
CHP İlçe Başkanlığını Kendir Kazandı
CHP İlçe Başkanlığını Kendir Kazandı
CHP Keçiören İlçe Örgütün de yapılan 11.Olağan Kongresinde 2 Adayın yarıştığı demokratik bir seçim gerçekleşti.Adaylarda İlçe Başkanı Serdar Kendir ve İlçe Başkan Adayı Timur Yerlikaya yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Keçiören Masaya Yatırıldı
Keçiören Masaya Yatırıldı
CHP Keçiören İlçe Örgütü bugünden geleceğe Keçiören konulu panel düzenledi.Panelde Ülkenin ve keçiören´in sorunlarının çözümü için parti örgütünün sokağa çıkması seçim çalışması yapılması gerektiğinin vurgusu yapıldı.
Hizmette Siyaset Olmamalı.
Hizmette Siyaset Olmamalı.
CHP Keçiören belediye meclis üyesi Mustafa Sarıgül gazetemize meclis üyesi olduğu günden bu güne yapmış olduğu başarılı çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Keçiören´e Sarıkamış Anıtı
Keçiören´e Sarıkamış Anıtı
Keçiören Belediyesinin Şefkat Mahallesinde yaptığı "Sarıkamış Anıtı" ile Sarıkamış Harekatının 100. yılı ölümsüzleştirildi.
CHP Keçiören Kendir Dedi
CHP Keçiören Kendir Dedi
CHP Keçiören 10. Olağan Kurultayı 15 Kasım Pazar günü gerçekleşti. Bülent Gündoğan, Mert Kılıç´ın da başkanlığa aday olduğu kurultaydan 173 oyla ikinci kez Serdar Kendir seçildi.
Mustafa Ak Kamudan Neyi Saklıyor?
Mustafa Ak Kamudan Neyi Saklıyor?
Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi´nin hak sahipleri ile bilgilendirme toplantısı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak´ın katılımıyla gerçekleşti.
Huzur Ekibi Korku Saçıyor
Huzur Ekibi Korku Saçıyor
Keçiören Belediye´sinde yaklaşık bir ay önce belediye çalışanlarının pala ve pompalı tüfeğin kullanıldığı bir kavgada bir kişi ağır yaralanmış, bir kişi de tutuklanmıştı. Olayla ilgili soruşturma açılırken konuyla ilgili yeni iddialar dolaşıyor
Keçiören´de Engelsiz Çocuk Parkı
Keçiören´de Engelsiz Çocuk Parkı
Keçiören Belediyesinin hizmete açtığı "Engelsiz Park" engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oyun oynamalarını sağlıyor. İçerisinde bulunan oyun alanları ile de özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik önemli bir eksikliği giderdi.
100 Atık Pil Getirene Sinema Bileti Hediye
100 Atık Pil Getirene Sinema Bileti Hediye
Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü geri dönüşüme dikkat çekmek ve teşvik etmek amacıyla yeni bir çalışmaya imza attı. Tüm Keçiörenli`ler 100 atık pil getirdikleri takdirde sinema bileti almaya hak kazanıyor, Antares AVM`de keyifle istedikleri filmi izleyebiliyorlar.
Gökçek Cumhuriyet Kulesini Yıkacak
Gökçek Cumhuriyet Kulesini Yıkacak
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok döneminde inşaatına kaçak olarak başlanılan “Cumhuriyet Kulesi’nin” yıkımı için bir adım daha atıldı.
Erseven CHP Ankara Aday Adayı
Erseven CHP Ankara Aday Adayı
İş adamı Haydar Erseven, 7 Haziran 2015`te yapılacak olan genel seçimler öncesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara 2. Bölge Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Anayasa Mahkemesi Darbe Ürünü De Baraj Ne Ürünü?
Anayasa Mahkemesi Darbe Ürünü De Baraj Ne Ürünü?
2015 Genel Seçimleri öncesinde ilçe kongrelerini sürdüren Büyük Birlik Partisi Keçiören İlçe Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Yeni Başkandan Yeni Projeler
Yeni Başkandan Yeni Projeler
CHP Keçiören İlçe Başkanı Serdar Kendir gazetemizle yapmış olduğu söyleşide Keçiören’i yönetenlerin toplumdan uzak olduklarını bu nedenle de iktidarı yakalayamadıklarını söyledi.
Ovacık’a Kent Ormanı
Ovacık’a Kent Ormanı
Keçiören Belediyesi, Ovacık bölgesinde 1 milyon 126 bin metrekare alana Kartaltepe Kent Ormanı oluşturdu.
Metruk Binalar Yıkılıyor
Metruk Binalar Yıkılıyor
Vatandaşların talep ve şikâyetleri doğrultusunda Keçiören’de tehlike arz eden metruk yapıları yıkıyor.
Keçiören CHP’nin Kader Günü
Keçiören CHP’nin Kader Günü
CHP Keçiören İlçe Yönetiminin istifasından sonra atanan Kayyum tarafından 26 Ekim 2014 tarihinde yapılacak ilçe başkanlık adaylığı için yarışan Keçiören’in saygın iş adamlarından Bülent Gündoğan, Serdar Kendir, Kamil Karaküllah, Cem Gürkan Kahraman’ın arasında geçeceğe benziyor.
Büyükşehir Endeksli Bütçe
Büyükşehir Endeksli Bütçe
Keçiören Belediyesi 2015 Yılı Mali Bütçe tasarısı 390 Milyon TL ile Belediye Meclisi tarafından oyçokluğu ile kabul edildi. Hazırlanan bütçe tasarısı CHP ve BBP’li meclis üyelerinin yoğun eleştirilerine maruz kaldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ