YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Çarşamba 9 ° / 0 ° Güneşli
  • Perşembe 8 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

20.11.2019

  • İMSAK 06:04
  • GÜNEŞ 07:31
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:14
  • AKŞAM 17:37
  • YATSI 18:59

ALTINOK: BU TOPRAKLAR SÜNGÜYLE KAZINARAK VATAN OLMUŞTUR

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bu topraklar cetvelle çizilerek değil süngüyle kazınarak vatan olmuştur. Bu ülke, vatanı için gözlerini kırpmadan şehadet şerbeti içen kahramanların vatanıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, şehit ve gazilerimiz

Fatih Stadı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Şöleni, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, ​AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Alparslan Doğan, İYİ Parti Keçiören İlçe Başkanı Adnan Kahraman, meclis üyeleri, STK Temsilcileri, muhtarların katılımı ve vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

PROGRAM SEYMEN ALAYI VE MEHTERAN DİNLETİSİ İLE BAŞLADI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Ankara Mehteran Ekibinin dinletisinin ardından statta kalabalık bir ekiple sahne alan Ankara Kulübü Derneği Keçiören Şubesi Seymen Alayı’nın gösterisi ise büyük beğeni ile izlendi.

ATATÜRK SABAH NAMAZINDA “BİZİ MUZAFFER KIL” DİYE DUA ETTİ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 30 Ağustos Resepsiyonuna katıldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Tarihine ve geçmişine sahip çıkmayan milletlerin ve devletlerin geleceği olmaz. Devletimiz, ülkemiz, evlatlarımız, bayrağımız varsa, minarelerden ezanlarımız okunuyorsa bunu borçlu olduğumuz yiğitler, kahramanlar, şehitler ve gaziler var. Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos’u idrak ediyoruz. Afyon Kocatepe’ye kadar Yunan ordusu gelmiş ve Ege işgal altında, bu zor şartlar altında milli mücadelenin en önemli kalelerindendir Kocatepe. Düşman ordularının ‘6 ayda toparlanamaz’ dediği orduyu büyük komutan, büyük devlet adamı, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının dehası toparladı ve 26 Ağustos 1922’de büyük Taarruz başladı. 26 Ağustos’ta sabah namazı kılındıktan sonra Atatürk ‘Ey Allahım, bu Türk ve Müslüman milleti namerde muhtaç etme, hürriyet ve istiklalini elinden alma, devletimizi daim et, ne olursun, bizi galip ve muzaffer kıl’ diyerek dua ediyor. Ardından başlayan taarruzla ‘6 ayda toparlanamaz’ denen ordu, 3 günde Yunanı İzmir’e kadar kovalıyor.”

“ÜLKEMİZ ÜZERİNDE YİNE OYUNLAR OYNANIYOR”

Tarihimizi, bizi biz yapan değerleri, Atatürk’ün mesajlarını ve hayatını öğrenmemiz gerektiğine vurgu yapan Altınok, “Bugün de Ülkemiz yine saldırı altında, ekonomik saldırı ile karşı karşıya, ülkemiz farklı kulvarda kurtuluş mücadelesi veriyor. Doğu Akdeniz’de Yunan, İngiliz, ABD, İsrail, Alman petrol arıyor, kendi toprağımızda bize diyorlar ki, ‘siz burada petrol arayamazsınız’, Cumhurbaşkanımız ‘gücünüz yetiyorsa buyurun’ diyerek meydan okudu, Doğu Akdeniz’de kendi gemimizle petrol arıyoruz” dedi.

“ARTIK ONURLU BİR TÜRKİYE VAR”

S-400 füze sistemleri ve Suriye’de yaşanan son gelişmelere de değinen Altınok, “Bugün artık onurlu bir Türkiye var, kendi İHA ve SİHA’larını üreten ve satan bir Türkiye var, namerde muhtaç olamayan bir ülke var. Devlet ve ülkemizin geleceği daha güzel olacak. Hür, onurlu, bağımsız bir Türkiye doğuyor, Atatürk’ün gösterdiği muassır medeniyet seviyesine ancak böyle ulaşabiliriz” dedi.

“VATANI VATAN YAPAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN”

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri ve gazileri rahmet ve minnetle anan Altınok sözlerini, “Küllerinden doğan bir millettir Türk milleti, Peygamber Efendimizin (S.A.V) övgüsüne mazhar olmuş bir millettir Türk milleti. Vatanı vatan, yurdu yurt yapan herkesten Allah razı olsun” diyerek tamamladı.

İLK OLARAK “MİLLİ SES” ESAT KABAKLI SAHNE ALDI

Altınok’un ‘milli ses’ diye nitelediği Türk Halk Müziği Sanatçısı Esat Kabaklı söylediği türkülerle alandakileri coştururken, Başkan Altınok için, “Yeni dönemde de Keçiören daha da güzelleşecek, Turgut Başkanın yaptıkları ortada” ifadesini kullandı. İlk kez söylediği “İzmir Marşı” ise alandakilerden büyük alkış aldı.

“21. YÜZYILIN EN İYİ SESİ” AZERİN SAHNE ALDI

Azerbaycanlı ünlü sanatçı Azerin’in sahne almasıyla coşku iyice doruğa çıktı, Türk bayraklarıyla alanı gelincik tarlasına çeviren vatandaşlar ‘Çırpınırdı Karadeniz’i ise hep bir ağızdan söylediler.

Azerin’e “Ölürüm Türkiyem” türküsünde Başkan Altınok da eşlik ederken Azerin’den övgüyle bahsederek “21. Yüzyılın en iyi sesi, vatan, millet, turanın sesi, ipek ses” ifadelerini kullandı.

Her iki sanatçıya da çiçek takdim eden ve 30 Ağustos coşkusunu Keçiören’e taşıdıkları için teşekkür eden Altınok’un, vatandaşlarla birlikte havai fişek gösterisini izlemesinin ardından program sona erdi.​