Anahtar Kelimeler: ANADOLU’ DÜNYAYA AÇILAN

ERTAŞ BU ÜLKENİN TAPUSUDUR

Ankara Kulübü, CİZİRVE' ye Renk Kattı

Başkentin yeşil cenneti yenileniyor

Turgut Özal Kültür Merkezi’ne görkemli açılış

İYİ Parti'nin Olağan Kurultay süreci şubatta

ŞEKER FABRİKASIYDI HAVUZLU VİLLA OLDU.

Başkanlık Divanı belli oldu

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

CHP'de kongre takvimi belli oldu

Altındağ’da Görev Degişimi

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Saadet'ten AKP'ye: "Çok uzağa gitmeyin, aynaya bakın"

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

ÇIRAY; “YSK ARTIK GAYRİMEŞRUDUR”

  • Perşembe 19 °C / 10 °C Güneşli
  • Cuma 18 °C / 10 °C Güneşli
  • Cumartesi 17 °C / 10 °C Güneşli

Ankara

17.10.2019

  • İMSAK 05:30
  • GÜNEŞ 06:53
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:43
  • AKŞAM 18:15
  • YATSI 19:33

ANADOLU’DAN DÜNYAYA AÇILAN KAPI

Başkent Ankara, “2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”ne ev sahipliği yapacak.

Ankara Ticaret Odasıev sahipliğinde 19-21 Eylül tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleştirilecek zirvenin önemli destekçileri arasında Büyükşehir Belediyesi de yer alacak.

Başkent’in ve Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerleri ile ürünlerini tanıtarak zirveye damgasını vuracak olan AnkaraBüyükşehir Belediyesiaçacağı stant ile göz dolduracak.

Zirvede, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 21 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’da 3 bin 500 kişilik salonda düzenlenecek “Yerel Yönetimlerin Coğrafi İşaretlerin Korunmasındaki Rolü” konulu panelin açılış konuşmasını yapacak.

BAŞKAN YAVAŞ BAŞKENT DEĞERLERİNİ ANLATACAK

  Anadolu'nun yöresel ürünlerinin Ankara'dan dünyaya açılmasını sağlamakamacıyla düzenlenen,yerli ve yabancı binlerce gurme ve firmanın katıldığı zirvede önemli temaslarda bulunacak olan Başkan Yavaş,Başkent’in bilinen coğrafi işaretli ürünleribaşta olmak üzere, binlerce yıllık geleneğin korunması, emeğe sahip çıkılması, bir yörenin kendine has ürünleriyle birlikte kalkınması ve dünyaya açılmasına yönelik mesajlar da verecek. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜM BİRİMLERİYLE ZİRVEDE

Binlerce yıllık geçmişi ve bereketiyle Anadolu'nun birbirinden güzel yöresel ürünlerini Ankara'da buluşturarak tüm dünyaya duyuran Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde, 81 ilden 400'ü aşkın ürün stantlarda tanıtılacak.

Birbirinden farklı etkinliklerin yer aldığı zirvenin ilk gününden itibaren, Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle Başkent değerlerini tanıtmak ve turizme katkı sağlamak için hazır bulunacak.

Kent Orkestrası’nın konserler vereceği zirvede, FOMGET Halk Oyunları Ekibi Anadolu'nun dört bir yanına alıp götüren halk dansları gösterileri ile ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

BÜYÜKŞEHİR STANDINDA ANKARA TANITILACAK

 Anadolu'nun yöresel ve geleneksel ürünlerinin markalaştırılmasının amaçlandığı zirvede, Büyükşehir Belediyeside stant açacak.

Başkentliler, Büyükşehir Belediyesi’nin standında Ankara Simidi, Beypazarı Kurusu, Keçi Sütlü Dondurma ve patent başvurusu yapılan Toyga Çorbasını tatma imkanı bulacak.

Ankara’nın tarihi, kültürel değerleri ve doğal güzelliklerinin anlatıldığı broşürler ve sinevizyon gösterilerinin de yer alacağı stanttaayrıca coğrafi işaret almaya aday ürünlerinde tanıtımı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından zirveye katılan misafirlere günün anısına tişört, anahtarlık, bez çanta ve Ankara türkülerinin yer aldığı CD’ler hediye edilecek.