Anahtar Kelimeler: ANKARA KONSEYİ GENEL KURULU TOPLANDI.

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu
  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu

Ankara

13.11.2019

  • İMSAK 05:57
  • GÜNEŞ 07:24
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:42
  • YATSI 19:03

ANKARA KENT KONSEYİ GENEL KURULU TOPLANDI.

Ankara Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu toplandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çağrısı ile toplanan genel kurulda başkan ve yeni yönetim belirlendi.

 Toplam 264 delegeden 234'ünün katıldığı seçimde Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz oyların 233’ünü alarak Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.

 

ORTAK AKIL VURGUSU

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Genel Kurula katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  Ankara Kent Konseyi’ni oluşturan Başkent’teki  kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlara, “Sizler, Ankara için hiçbir beklentiye girmeden bu şehre adanmış hayatlarsınız. Bu bilinçle Ankara’nın hikâyesine atılacak imzalarsınız” sözleriyle seslendi.

         Başkan Yavaş, Ankara Kent Konseyi'nin başkentin vicdanı, feraseti ve ortak aklını temsil edeceğini vurgulayarak, “Yönetim anlayışım gereği meşvereti önemsiyorum. Yerel demokrasinin güçlü bir enstrümanı olarak kent konseyinin, istişareyi merkeze alan ortak bir akıl mekanizması işlevi göreceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN YAVAŞ’TAN ÖNEMLİ MESAJLAR     

         Anayasa ve kanunlar çerçevesinde çağın temel problemlerine çözüm üreterek Ankara'yı gelecek nesillere daha güzel biçimde teslim etmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Yavaş, şu önemli mesajları verdi:

“Özellikle altını çiziyorum, burası politik bir topluluk değildir. Ankara Kent Konseyi, Başkent Konseyidir. Başkent Konseyi’nin partisi Ankaradır.Katılımcı ve çoğulcu demokrasi esaslarını işletmemiz gerekmekte. Yerel demokrasinin temel dinamiklerini, doyduğumuz şehrin hikâyesi için işler hale getirmeliyiz. Farklı vilayetlerden gelmeniz bizim zenginliğimiz. Ortak derdimiz de ortak aklımız da Ankara olacak. Başkent Konseyi, rekabete dayalı, husumete kapalıdır.”

 

ŞEFFAF KONSEY

         Ankara Kent Konseyi Başkanı seçildikten sonra yaptığı teşekkür konuşmasında Başkan Yavaş’ın “Şeffaf Belediyecilik” anlayışına değinen Yılmaz, "Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki şeffaflık ve kucaklayıcılığın Ankara Kent Konseyi özelinde de tebarüz ettiğini görmenin mutluluğu içindeyim. Bizler, tarihi mirasımızı, yürüyüşümüze yoldaş eylemek için bir aradayız; fitneyi fesada yoldaş eylemeyeceğiz. Dedikodunun, bozgunculuğun basit ruhlu insanların eğlencesi olduğunu unutmayacak ve kendi içimizde belirmesine asla fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.

         Ankara'nın barındırdığı nitelikli insan gücünü ve sanayi kapasitesini tam verimlilikle kullanılmadığının altını çizen Yılmaz, "Elbette son yıllarda özellikle savunma sanayi alanında güzel gelişmeler oldu. Fakat yeterli değil. Teknoloji ve sanayi açısından burada yeniden kurgulanacak bir silikon vadisi neden olmasın? Savunma sanayi alanında dünyadaki en büyük ilk 100 firmanın 4’ü Ankara’da. Demek ki mümkün olabilir. Tüketim ve ithalat odaklı ekonomiden, üretim ve ihracat odaklı ekonomiye geçiş bir lütuf değil, hayati bir ihtiyaçtır" ifadelerini kullandı.

         Ankara Kent Konseyi Genel Kuruluna, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkan Vekili Mete Çağlayan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Kamu kurumları ile STK ve Belediye temsilcileri, Akademisyen ve Muhtarlar yoğun katılım sağladı.