İçişleri Bakanlığı'ndan 4 günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin yeni genelge

MANSUR YAVAŞ’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

AKP İktidarının Boyası Pandemi Sürecinde Dökülmüştür.!

Uysal“Milli bir afet gününde bile partizanlık yapılıyor”

Hükümet, Günü Kurtarma Projesi Üretiyor!

17 farklı ülkeden "Evde Kal Evde Öğren" projesi

TARIMDA YERLİ ÜRETİMİN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA GÖRÜLMÜŞTÜR

Ercüment Ovalı paylaştı! İşte virüsü parçalayan aşının görüntüsü

Koranavirüs Siyaseti de Vurdu!

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

“İÇ PİYASA ACİLEN CANLANDIRILMALI”

Akşener: “Bilim Kurulu, ne önerdiklerini milletle paylaşmak mecburiyetinde”

Akşener’den İdlib mesajı: Gereğini yapın

Akıllı; HEDEFİMİZ İKTİDAR

Saadet Partisinden 300 günlük değerlendirme

Yeşil; “2020 Yılı İcralarla geldi”

İYİ PARTİ’DEN KANAL İSTANBUL VE ARDINDAKİ GERÇEKLER PANELİ

  • Cuma 25 ° / 8 ° Güneşli
  • Cumartesi 29 ° / 11 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 31 ° / 15 ° Güneşli

Ankara

05.06.2020

  • İMSAK 03:20
  • GÜNEŞ 05:14
  • ÖĞLE 12:52
  • İKİNDİ 16:49
  • AKŞAM 20:21
  • YATSI 22:05

ANKARA’DA SÖZLEŞMELİ ÇİFTÇİLİK DÖNEMİ BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınma projelerini birer birer hayata geçiriyor.

Başkent Ankara Kalkınma Projesi’nin (BAKAP) önemli bir ayağı olan “Sözleşmeli Üreticilik” modeli için ilk adım atıldı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 25 ilçede sözleşmeli üreticilik yapmak isteyen bin 15 çiftçiye toplam 400 ton nohut tohumu dağıttı. Büyükşehir Belediyesi hasat zamanı alım garantili ürünleri satın alarak sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent ekonomisini güçlendirmek ve Başkent’i marka şehir haline dönüştürmek amacıyla çiftçilere verdiği bir sözünü daha tuttu.

 Başkan Yavaş’ın açıkladığı kırsal kalkınma projelerinin başında gelen “Sözleşmeli Üreticilik” modeli için ilk adım atıldı.

 SÖZLEŞMELİ ÜRETİCİLİKTE ALIM GARANTİSİ

  Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, sözleşmeli üreticilik yapmak isteyen bin 15 çiftçiye toplam 400 bin kilogram (400 ton) nohut tohumu dağıttı.

 Yüzde 90 hibeli olarak dağıtılan tohumların 20 bin dekar alana ekiminin yapılması planlanırken, 25 ilçede çiftçilere dağıtılan nohut tohumu için Büyükşehir Belediyesi alım garantisi verdi. Hasat zamanı elde edilen ürün Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınacak.

 “BAŞKAN YAVAŞ’IN HAYALİ”

 Kahramankazan ilçesinde Altmiş çiftçiye millet ittifakı İyi Parti Belediye meclis grup başkan vekili Selim Çırpanoğlu eşliğinde gerçekleştirilen nohut tohumu dağıtımına  katılan Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli, Başkentli çiftçilere bu yeni model sayesinde ekonomik yönden de destek sağlayacaklarını söyledi. “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın bir hayalini gerçekleştiriyoruz” diyen Köremezli, sözleşmeli üreticilik ile ilgili şu bilgileri verdi:“Yaklaşık bin 15 çiftçimizle sözleşmeli üretim yaptık. Bu sözleşmeli üretim neyi kapsıyor? Vatandaşlarımıza yüzde 90 hibeli, tohum desteği veriyoruz. Tohumların ekimini en kısa sürede gerçekleştirecekler. Hasat zamanı geldiğinde ise bu ürünlerini teslim alacağız. Aldığımız ürünleri Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak kuracağımız paketleme ünitelerinde paketleyerek, sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağız.”

 ÇİFTÇİLERDEN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

 Sözleşmeli üreticilik kapsamında nohut tohumu çuvallarını alan çiftçiler, projeyi hayata geçiren Başkan Yavaş’a şu sözlerle teşekkür ettiler:

-Abdullah Kocamaz: “Ankara Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı bu destekleme projesini çok yerinde buluyoruz. Topraktan geldik, toprağı da üretmeyi de severiz. Yeter ki destek olunsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.”

-Mustafa Altıntaş: “Allah razı olsun Mansur Başkanımızdan. Bizlere nohut, fide destekleri veriyor. Bizlere böyle yardımlar olursa, biz de devamlı üretiriz.”

-Mustafa Öztürk: “Çiftçiye yapılan bu destek için hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.”

-Kazım Hıdıroğlu: “Bu destekten dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli’ye ve Kahramankazan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öztürk’e çok teşekkür ediyorum. Böyle destekler oldukça biz üretim yapar, her zaman çalışırız.”

-Kadir Çelik: “Kırsal kesimdeki çiftçilere yardımcı oldukları için önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a teşekkür ederim. Allah razı olsun.”