ARSLAN; “31 MARTTA 20 SENELİK TOZU SİNCAN´DAN TEMİZLEYECEĞİZ."
Millet İttifakı Sincan Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Mehmet Arslan; “Sincanlı halk değişim istiyor, buna hazır, garanti oy deposu olarak görülmekten ve hizmet alamamaktan mağdur olmuş durumdalar.”
Tarih: 6.3.2019 14:50:11

-Ankara´nın ilçelerinin genel kalkınmışlık düzeyine baktığınızda Sincan´ı nasıl değerlendiriyorsunuz? Size göre Sincan halkı aldığı hizmetlerden memnun mu?

Sincan ilçemiz ne yazık ki yeterli hizmet alamadığı için mağdur bir kent konumunda bırakılmış. Ankara´nın Çayyolu, Çukurambar, Ümitköy gibi semtleri cazibe merkezi olarak her ilçeden insanlar mesafeye bakmaksızın ziyaret ediyor. Sincan´ın bu anlamda bir marka değer olması sağlanamamış. Ulaşım ciddi bir sorun. Parklarında güvenlik yok. Ankara Çayı´ndan bölgeye çok kötü koku yayılıyor, ıslah yerine üstünü kapatıp yol yapmak gibi düşünceler var sürekli olarak. Bir kent meydanı yok, yolları çökmüş, araçlar cadde kenarlarında park ediyor çünkü otoparklar yok. Özetle Sincanlı, Sincan´da mutsuz yaşıyor diyebiliriz.

-Sincan halkını mutlu edecek, ilçeyi refaha kavuşturacak projelerinizden bahseder misiniz?

Bizim başlıca hedefimiz Sincan´ı Ankara´nın parlayan yıldızı yapmak, tüm ilçelerden ziyarete gelinen bir cazibe merkezi ve marka değeri olan bir ilçe haline getirmek olacaktır. Bu nasıl olacaktır, insanların Sincan´a gelmesini gerektirecek değerler oluşturmamız gerekiyor. Mesela insanlar yemek yemek, kafelere gitmek, gezmek için popüler semtlere gidiyorlar, sorsanız Sincan´da böyle ismi Ankara´da ünlenmiş bir marka isim bulamazsınız. Bu anlamda en büyük projelerimizden biri Ankara Çayı´nı ıslah ve çevre düzenlemesi sonrası çay kenarına işletmeler inşa ederek marka firmaların işletmesine vermek… Eskişehir´in Porsuk Çayı var, Amasya´nın, Kastamonu´nun ırmağı gibi çevresini güzelleştirerek sık ziyaret edilen bir cazibe dinlenme alanı oluşturmuş olacağız. Çünkü üstünü kapatıp yol yapsanız, yol her zaman yapılır ama su her yerde bulunmayan bir imkândır ve su hayattır.

-Ankara Çayı´nı nasıl ıslah etmeyi düşünüyorsunuz?

Konuyla ilgili olarak İttifak Adayımız Mansur Yavaş Bey´le de görüştüm, zaten anketler kazanacağı yönünde sonuç veriyor. Çayın suyunun arıtılması için arıtma tesisi, kolektörler konulması hususunda gerekli görüşmeleri yaptım. Ankara Çayı´na Sincan ve Etimesgut´tan atık su katılmıyor, Solfasol-Hasköy tarafından katılıyor ve kötü bir koku yayıyor. Biz oraya yeni bir kanalizasyon hattı çekerek karışmasını önleyeceğiz. Artı; Çubuk-1 Barajı´nın içerisi temizlenecek ve su tutmasını sağlayıp Ankara´ya oradan su vereceğiz. Çubuk-2 Barajı var, bir de Kalecik´ten geçen suyun Çubuk Barajı´na aktarılmasını sağlayarak Ankara Çayı´nın debisini yükseltmiş ve suyu temizlemiş olacağız. Kızılırmak´tan gelen 3 sulama borusunun biriyle Balâ Ovası´nı, birisiyle de Mürted Ovası´nı sulayacağız. Mürted Ovası tarım sit alanı ilan edildi, yapılaşmaya izin yok. 3 ay sulama ile tarım yapılacak, 9 ay da bu su Ankara Çayı´na verilecek.

Islah tamamlanınca çevre düzenlemesi ve işletmeler için çay kenarında konsept mekânlar inşa edip işletmelere vereceğiz. Tüm Anadolu´ya özgün yöresel yiyecek-içecek kültürünün en iyi markalarını burada toplayacağız, Edirne´nin yaprak ciğercisi, Siirt´in büryan kebabı vb. gibi. Artık Yenimahalle´den, Keçiören´den insanlar “Biz Sincan´a gidiyoruz” diyecekler ve yavaş yavaş Sincan marka değer olacak. Buradaki işletmelerde, belediye olarak kurslarımızda yetiştirdiğimiz personelin istihdamını sağlamış olacağız.

-Bölgede çiftçilik ve hayvancılık yapan insanlar, ev hanımları, gençler ve yaşlılar seçilmeniz durumunda hangi kazanımları sağlayacak?

Bizim bir entegre tesis projemiz var. Köylerimizde halka ineğini, koyununu, yemini verip, ürettiği süt-yoğurt-peynir-tereyağını toplayıp belediye olarak Sincan halkına ucuz ama sağlıklı ürünler sağlamış olacağız. Besi yapılan hayvanların da kesimi için bir kombina ve soğuk hava depoları kurup, kasaplarımıza ve kurbanda halkımıza kullandıracağız. Yine bu tesislere eğitilmiş belediye personeli istihdamı sağlayacağız.

Sincan´da ve çevre ilçelerde yetişen tarım ürünlerini çiftçiden satın alıp Sincanlı halkımıza uygun fiyata sunarak, mutfaktaki yangını biz söndüreceğiz. Gerekirse tohumunu, fidesini gübresini, ilacını vereceğiz, çiftçiyle de satın alma sözleşmesi yapacağız. Yerli tohum kalmadı biliyorsunuz, hükümetin aldığı kararla cezası 6 yıl hapisten başlıyor. Bu nasıl “yerli ve milli olmaktır”. Ben kendim tarımcıyım ve bu konuda Türkiye´de örnek bir belediye olacağız. Aylık 1.000 TL´lik mutfak masrafının en az 400 TL´sini insanlar kazanmış olacaklar.

Ev hanımları ise evde üretiyor ama pazarlama ağları yok, biz Avrupa´da çok pahalı olan el örgüsü kazaklar gibi el işi ürünleri için aileleri kurstan geçirip, yurtdışına bu ürünleri gönderip hanımlarımıza iş sahası açmış olacağız.

Genç nüfus burada çok ama iş problemi var. Organize sanayimize kurslarımızda eleman yetiştirip istihdam sağlayacağız. Öğrenci yurdu, spor tesisleri ve yüzme havuzları kuracağız.

Yaşlı, kimsesiz, engelli vatandaşlarımızın temizliği ve bakımını sağlayacağız. Huzurevi ve misafirhaneler kuracağız. Gerekirse hastanelere ulaşım için servis sağlayacağız.

Ayrıca hemşeri derneklerinin hepsini aynı binada bölümler halinde toplayan, ortak salonları olan, festival, özel gün etkinliklerini yapabilecekleri, kaynaşacakları bir konsept yapı da büyük projelerimizden biridir.

-Sincanlı seçmene en önemli mesajınız ne olacak?

Sincan´ın 2019 bütçesi 310 milyon TL, bunun 210´u personel gideri. Kalan 100 milyon TL ile tüm bu işleri yapabilmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi Adayımız Mansur Bey´in büyük desteği olacak. Kendisi Beypazarı Belediye Başkanı iken ben milletvekili idim ve Beypazarı´nda yapılan yatırımlara önemli katkılarda bulundum. Bu gönül birliğinin Allah nasip ederse 31 Martta seçimleri kazandığımız zaman büyük bir kuvvet doğuracağına inanıyorum. Cenab-ı Allah zafer vaat etmiyor, “Çalışın” diyor. Artık Sincanlı da buna hazır, garanti oy deposu olarak görülmekten ve hizmet alamamaktan mağdur olmuş durumdalar. Dünyanın pek çok beldesini gezerken kazandığı deneyimlerin uygulanabilirliğini kafasına objektif projelerle yazmış biri olarak, Allah´ın izniyle 31 Martta 20 senelik tozu Sincan´dan temizlemek için belediye başkanlığı yetkisini alacağıma inanıyorum.

Haber: Betül Sayın
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SERİN; “DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”
SERİN; “DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”
İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı´na atanan Erman Serin; siyasetle değil, insanların kalbine samimi olarak dokunarak tüm sorunların çözümünün mümkün olduğuna inandığını söyledi.
ÜNAL; “KIZILCAHAMAM´I SAĞLIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ.”
ÜNAL; “KIZILCAHAMAM´I SAĞLIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ.”
Millet İttifakı Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Çoşkun Ünal; “Geçen seçimlerdeki hassasiyet farklıydı; 17-25 Aralık Olayı, hemşerimiz olan Emrullah İşler beyin, başbakan yardımcısı yapılması gibi sebeplerden, seçmen kitlesi o yöne kaymıştı. Buna rağmen Kızılcahamam her yönden mağdur olmuş bir ilçe olmaktan kurtulamadı.”
BAŞKARAAĞAÇ "NERDE KALMIŞTIK?"
BAŞKARAAĞAÇ "NERDE KALMIŞTIK?"
Millet İttifakı adına CHP´den aday gösterilen Ali Başkaraağaç, belediyeyi 17,5 milyon borçla devraldığını, AKP döneminde Adliye, Askerlik Şubesi, Bağkur gibi 13 adet devlet kurumunun Ayaş´tan alındığı gibi belediye başkanının da görevden alındığını söyledi.
HACI AYSU; “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”
HACI AYSU; “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”
Millet İttifakı adına CHP Haymana Belediye Başkan Adayı olan Hacı Aysu; “2014´ten beri bu basiretsiz yönetim yüzünden Haymana dibe vurmuş durumda. Başarılı olmuş olsalardı Haymanalı vatandaşlar şu anda Hacı Aysu´yu umut olarak görmezlerdi.” dedi.
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması - Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz: - "Öğretmenlerimizin emeklilik dönemlerini daha mutlu ve huzurlu geçirmeleri için bir dizi çalışma yapıyoruz.
Türkmenler Kimlik İstiyor
Türkmenler Kimlik İstiyor
MHP Yenimahalle Kadın Kolları İŞİD zulmünden Ankara’ya sığınan Türkmenlere yardım eli uzatıyor. Barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayan Türkmenler kimlik sahibi olmak istiyor.
Saraycık Halkı: Mağdur Ediliyoruz
Saraycık Halkı: Mağdur Ediliyoruz
Sincan Belediyesi’nin TOKİ işbirliği ile hazırladığı kentsel yenileme projesine Ulubatlı Hasan Mahallesinden sonra Saraycık Mahallesi sakinleri de itiraz ediyor. Mahalleli projenin oldu bittiye getirildiğini, itiraz edenlerin yıldırma ve teşhir politikalarıyla sindirilmeye çalışıldığını iddia ediyor.
GİMSA`ya Tolerans mı?
GİMSA`ya Tolerans mı?
Başkentin bir çok ilçelerinde faaliyet gösteren GİMSA Marketler gurubu her şubesinde olduğu gibi Etimesgut Devlet Mahallesi devrimciler caddesi üzerinde bulunan GİMSA şubesi trafiği alt üst ediyor.
TÜRKAV`ın Yeni Başkanı Vatansever
TÜRKAV`ın Yeni Başkanı Vatansever
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı ( TÜRKAV) 9. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı 25 Ocak Pazar günü gerçekleşti. TÜRKAV Genel başkanlığına tek aday olan İbrahim Vatansever seçildi.
ŞAHİN: YENİ YASA TÜKETİCİ İÇİN
ŞAHİN: YENİ YASA TÜKETİCİ İÇİN
Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Şahin ile gündemde yer alan imar kanunu ve inşaat sektörü üzerindeki olası etkileri üzerinde konuştuk. Şahin yasanın tüketiciler için çıkarıldığını konunun muhataplarının sözünün dinlenmediğini belirtti.
CHP`de istifa
CHP`de istifa
Genel Merkez tarafından alınan karar ile 25 Aralık’a kadar görevlerinden istifa edilmesi istemi üzerine Ankara`daki dört ilçe başkanı ve üç il yönetim kurulu üyesinin yanı sıra il Başkanı Necati Yılmaz`da görevinden istifa etti.
Rant için mi imardan geçti?
Rant için mi imardan geçti?
Yer altı sularının ve yağmurun etkisiyle toprak kayması yaşandığı iddia edilen Cengizhan Mahallesinde AFAD’n ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin verdiği raporlara göre bazı evler için yıkım emri verilmişti. Yıkımın ardından jeolojik etütlerin ve jeofizik taramanın da gerçekleştirilmesinin ardından bölgenin imara kapanması söz konusu olacak.
Hedefler Hokus-Pokus Yöntemi İle Mi Tutturulacak?
Hedefler Hokus-Pokus Yöntemi İle Mi Tutturulacak?
AKP Hükümetinin ‘ekonomide büyük dönüşüm planı’ olarak nitelendirdiği ekonomi eylem planı MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya tarafından ‘itirafname’ olarak değerlendirildi. Karakaya, hükümetin göz boyamaktan öteye gitmediğini, ekonomi yönetimindeki koordinasyonsuzluğun, ciddiyetsizliğin geldiği boyutun hat safhada olduğunu ifade etti.
Olaylı Bütçe Toplantısı
Olaylı Bütçe Toplantısı
Sincan Belediye Meclisi 2015 Mali Yılı Bütçe tasarısı 170 000 000.00 TL öngörülerek oybirliği ile onaylandı. Cenazesi olduğu gerekçesiyle toplantıya katılamayan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın yerine AKP Meclis Üyesi Süleyman Karacan’ın başkanlığında toplanan mecliste bütçe tasarısı MHP grubundan yoğun eleştiriler alırken meclisi izlemeye gelen Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallesi sakinleri bölgede gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesine yönelik tepkide bulundular.
CHP`de yeni kriz!
CHP`de yeni kriz!
Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayına az bir zaman kala yeni kriz kapıda.
Başkana Milyonluk Makam Aracı!
Başkana Milyonluk Makam Aracı!
CHP Çankaya Belediye Başkanlığı`na aday gösterilmesi üzerine Genel Merkez önünde bir çok eyleme neden olan, eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen`in oğlu ve Kılıçdaroğlu`nun hemşerisi şimdiki Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yine gündemde...
Eğitimde Köy Enstitüleri örnek alınıyor
Eğitimde Köy Enstitüleri örnek alınıyor
Ankara’da dört şubesi ile eğitim veren Arte Pi Koleji Ümitköy Cüneyit Gökçer Sahnesinde tanıtımını gerçekleştirdi. Arte Pi Koleji öğrenci velileri ile kolej öğretmenlerini bir araya getirerek, inşaat ve sağlıktan sonra kolejin eğitim sektöründe getirdiği yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu.
Delege Yılmaz Dedi.
Delege Yılmaz Dedi.
CHP Ankara İl Başkanlığı olağanüstü kongresi CHP Genel merkezi Toplantı salonunda yapıldı.
Ankara Mayıs`ta Engellenecek !!!
Ankara Mayıs`ta Engellenecek !!!
Başkent 10-16 Mayıs Sakatlar haftası nedeni ile Türkiye Sakatlar Derneği`nin Başlattığı "Sokakların Sihirli Rüyası Sokak Festivali" projesi ile 10 yıllık bir başarı yolculuğuna imza attı.
Tebessüm şehri Pursaklar`da Hak Sahiplerine Büyük Oyun
Tebessüm şehri Pursaklar`da Hak Sahiplerine Büyük Oyun
Hastane Arazisi mağduru Ak Partili Belediye Başkanı Selçuk Çetin`e " Hakkımı helal etmiyorum" dedi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
deneme deneme

deneme 4
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ