“BANA BİR MASAL ANLAT"
Bağlıca Mehmetcik Anaokulu ve Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğünün katkılarıyla Proje bilgilendirme toplantısı 17.12.2017 tarihin ´de başlayan Mayıs ayı toplantısı okul öğrencilerinin ve İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf Aydın´ın katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Tarih: 18.5.2018 18:26:34

Anaokulu öğrencilerine ‘´Bana  bir masal anlat´´ projesi  adı altında anaokulu öğrencilerine İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf Aydın  öğrencilere masallar  ve trafik kurallarını anlatarak öğrencilerin bilinçlendirilmesine katkıda bulunan s Yusuf Aydın tüm çocuklara boyama kitapçığı hediye etti.

Okul yetkililerinin açıklamasında Amacımız; Sınıfımızdaki babaların okul öncesi eğitim sürecine katılmama sorununa çözüm bulmak ve farkındalığı arttırmaktır.Bu sorun ülkemizin birçok yerinde görülmektedir. Özellikle 0-6 yaşta baba ile çocuk arasında oluşturulacak bağ,çocuğun birçok gelişim alanını etkilemektedir. Bu projeyle, İlçemizde ve ülkemizin birçok yerinde baba-çocuk ilişkisini geliştirmeyi amaçlamaktayım. Böylelikle geleceğimizi de sağlam temeller üzerine inşa etme fırsatımız olacaktır. Ayrıca; Okul öncesi eğitimin farkındalığını artırmak. Eğitimde babayı aktif hale getirerek okul öncesi dönem çocuklarının özgüven ve cinsel kimlik kazanmalarına yardımcı olmak, zekâ, disiplin anlayışının ve liderlik yapısının gelişimine destek olmak, çocukların sosyalleşmelerini ve arkadaşlık ilişkilerinde uyumu yakalamalarım sağlamaya yardımcı olmak,Ailelerin çocuğun her alandaki gelişimini desteklemelerine ve hızlandırmalarına doğrudan katılımlarım sağlamak da amaçlarımızdandır.

ÇALIŞMA SÜRECİ

Proje Aralık ayında başlamış olup haziran ayında sona erecektir. Öncelikle okullarımızla sanal tanıtım toplantıları ve proje tanıtımı yapılacaktır. Afiş ve broşürler paylaşılacaktır. Ortaklarımızın okullarında bu projeyi tanıtmaları sağlanacaktır. Her ortak, babalarla toplantılar gerçekleştirecek. Babalarla yıllık uygulama takvimi oluşturacak. Her babanın, belirlenen tarihte projeye katılmalarını sağlanacak. Babası olmayan çocukların amca, dede vb. gelmesi sağlanacak.Babalar sınıf içinde masal anlatıp, çocuklarla sohbet edecek,masalın dramasını yapacaktır.Dramada giyilecek kostümleri öğretmen, babalar ve çocuklar birlikte hazırlayacak.Proje öncesinde ve sonrasında babalarla sohbet ederek görüşleri alınacak.Projeye katılan babaların ev ortamında da çocuklarıyla iletişimi takip edilecek, desteklenecektir.Bu projeyle babaların, çocukları için ne kadar önemli olduğunu fark etmeleri sağlanacak, baba-çocuk ilişkisi geliştirilecektir. Ülkemizin birçok yerinde farkındalık oluşturulacaktır

BEKLENEN SONUÇLAR

Bu proje, Türkiye´de babanın eğitim sürecine katılımını ve ülkemizde baba -çocuk ilişkisini geliştirmeyi sağlayacaktır. Proje farklı illerde, farklı bölgelerde yaygınlaşacaktır.Bu projeyle, zamanla ülke çapında geniş bir farkındalık oluşturulacak, babaların önyargıları yıkılacaktır.Öğrencilerin kendilerine olan güvenleri ve öğrenme istekleri artacaktır.Ülkenin neresinde olursa olsun hem binlerce babaların, hem de çocukların dünyasında kocaman bir fark yaratılacaktır. Bunun dışında ortaklarımızla baba-çocuk anı defteri oluşturulacaktır, proje sonunda ortaklarımızla her ortağın kendi bölgesinde yapacağı baba-çocuk gösterisi/korosu yapılacaktır. Ayrıca proje sonunda ortaklarımda Türkiye´nin farklı illerinde baba-çocuk fotoğraf sergisi de oluşturulacaktır.Bu projeyle hem baba-çocuk ilişkisi geliştirilecek, proje hem farklı illere de örnek oluşturacak hem de çocuğun gelişiminde ve geleceğinde büyük öneme sahip baba-çocuk ilişkisi alanında ülkemizde geniş bir farkındalık oluşturulacaktır
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BANA MASAL ANLAT
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
2019 ARTANKARA FUARI´NIN ANA TEMASI “KADIN"
2019 ARTANKARA FUARI´NIN ANA TEMASI “KADIN"
5.ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı İçin Geri Sayım Başladı
13.ANKARA KİTAP FUARI, ŞUBAT AYINDA
13.ANKARA KİTAP FUARI, ŞUBAT AYINDA
Onur Yazarı: Prof.Dr. İlber Ortaylı
DEV FESTİVAL SONA ERDİ
DEV FESTİVAL SONA ERDİ
24.Uluslararası Beypazarı Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
ÇANKAYA KİTAP FUARI
ÇANKAYA KİTAP FUARI
35 Yayınevi ve Binlerce Kitap Çankaya´da buluşuyor
Ankara´nın Önder STK´ları Buluştu
Ankara´nın Önder STK´ları Buluştu
‘´Başkentin Önde Giden Kadınlarının Önder Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Projesi´´ için önder kadınlar bir araya geldi. Seminerde STK´ların değerine ve önemine vurgu yapıldı. Projede ise STK bilincinin oluşturulması planlanıyor.
VALİ ERCAN TOPACA, ANKARA KULÜBÜ´NÜ ZİYARET ETTİ
VALİ ERCAN TOPACA, ANKARA KULÜBÜ´NÜ ZİYARET ETTİ
Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Kulübü Derneği´ne ziyaret gerçekleştirdi.
Yenimahalleliler Kubat Konseri´nde buluştu
Yenimahalleliler Kubat Konseri´nde buluştu
Yenimahalle Belediyesi´nin Egem Platformu işbirliğiyle düzenlediği “Kubat Konseri” başkentlilere türkü dolu bir gece yaşattı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi´nde gerçekleşen konsere, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri Yenimahalleliler katıldı.
Ankara Kulübü´nden Coşkulu 23 Nisan Kutlaması
Ankara Kulübü´nden Coşkulu 23 Nisan Kutlaması
Ankara Kulübü Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı Ankara Konağı´nda düzenlediği coşkulu bir etkinlikle kutladı. Gecede, Şef Mustafa Uzunca yönetimindeki Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından konser verilirken, bayramın asıl sahibi Ankara Kulübü çocuk seymen ve bacıerenleri de gösterileriyle sahnede izleyicilerin ilgi odağı oldu.
12. ANKARA KİTAP FUARI AÇILIYOR
12. ANKARA KİTAP FUARI AÇILIYOR
Ankara Kitap Fuarı, 16 Şubat 2018 Cuma günü 12. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.
CEBİMDEKİ YABANCI LİDERLİĞİ DEVRALDI
CEBİMDEKİ YABANCI LİDERLİĞİ DEVRALDI
Gişede liderlik yeniden yerli filmlerin oldu
ŞUBAT´TA SANAT
ŞUBAT´TA SANAT
Çankaya Belediyesi Şubat ayı kültür sanat rehberi sanatseverlere yoğun bir program sunuyor. Her gün farklı bir etkinliğin yer aldığı Çankaya Belediyesi kültür sanat merkezleri konser, sergi, tiyatro oyunu ve seminerler ile sanatseverleri bekliyor.
TARİH KOKAN SAYFALAR
TARİH KOKAN SAYFALAR
Ülkemizin Milli Kütüphanesinde taşra zamanından günümüze kadar 27.464 adet eser bulunmaktadır.
Yozgatlılar Akkan ‘la birleşti
Yozgatlılar Akkan ‘la birleşti
Sincan Yozgat´lılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Olağan Genel Kurulu Sincan Harikalar Diyarı Mrada park düğün salonunda yapıldı.
YOKUŞ, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI LİYAKATSIZ YÖNETİCİLERİN ELİNDE
YOKUŞ, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI LİYAKATSIZ YÖNETİCİLERİN ELİNDE
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş Gençlik ve Spor Bakanlığı Şubesinin Olağan Genel kurulunda; “Kamuda hak arayan memurlar sevilmez. Bürokratlar hakkı biz veririz derler. Biz bu yola işte bu adaletsizliklere dur demek için çıktık. Bu anlayışı yıkmak için mücadeleye başladık. Sendikalar mensuplarının hakkını korumak ve geliştirmek için bir araya gelmiş yapılardır. Keşke ülkemizin her alanında adalet ve eşitlik olsa, milli gelir eşit dağıtılsa, kamuda ve vatandaşlar arasında ayrım yapılmasa da Sendikalara ihtiyaç duyulmasaydı. Ancak ülkemizde durum tam tersi olduğu için, Sendikalar ve sivil toplum örgütleri var. Mücadele edenler her zaman kazanamayabilir, ancak kazananlar her zaman mücadele edenler olmuştur. Biz mücadelemizi bu inançla sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi.
Artan iş yükü Adalet çalışanlarının psikolojisini bozuyor.
Artan iş yükü Adalet çalışanlarının psikolojisini bozuyor.
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Ankara 14 Nolu Şubenin 3. Olağan Genel Kurulu´nda intihar eden Adalet çalışanlarına değinerek, “15 Temmuz ihaneti ile adalet çalışanlarının iş yükü daha da artmıştır. Artan iş yükü Adalet çalışanlarının psikolojisini bozuyor.
Yenimahalle Köyleri Şenliği´nin ilki gerçekleşti
Yenimahalle Köyleri Şenliği´nin ilki gerçekleşti
Yenimahalle Belediyesi, Ankara Kulübü Derneği ve Yuva Köyü Muhtarlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Yenimahalle Köyleri Şenliği´nde, köylüler gelenek ve göreneklerini yâd ettiler.
ATAÜRK KÜLTÜR MERKEZİ´NDE KARS ARDAHAN IĞDIR RÜZGÂRI
ATAÜRK KÜLTÜR MERKEZİ´NDE KARS ARDAHAN IĞDIR RÜZGÂRI
Kars, Ardahan, Iğdır Valilikleri ve Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu öncülüğünde 3. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri “Güneşin ilk doğduğu topraklar” sloganıyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde, 14-17 Eylül tarihleri arasında düzenliyor.
 Eserler görücüye çıktı
Eserler görücüye çıktı
Mamak Belediyesi Abidinpaşa Aile Merkezi´ndeki kurslara katılan kadınların el emeği, göz nuru ürünler yılsonu sergisinde görücüye çıktı.
ÖZASLAN: KADIN HAKLARI BASİT KAZANILMADI
ÖZASLAN: KADIN HAKLARI BASİT KAZANILMADI
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü yaptığı yazılı açıklama ile kutladı.
Her çarşamba ferfene buluşması
Her çarşamba ferfene buluşması
Ankaralılar, Anadolu geleneklerinden ‘ferfene´yi her çarşamba Abidinpaşa Köşkü´nde düzenledikleri toplantılarla sürdürüyor. Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan, “Bu kültürü yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Menfaat karşılığı yapılan iyilik, iyilik değildir. İyilik, sebep ve netice zincirinin dışındadır.

Lev Tolstoy
Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Okyanuslarda bulunan tuz miktarı, tüm kıtaları 150 metre derinlikte kaplayacak kadar fazladır. Bir salyangoz 3-4 yıl boyunca uyuyabilir; bu süre içinde besine ihtiyaç duymaz.

İlginç Bilgiler 6
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ