Anahtar Kelimeler: BAŞKAN YAVAŞ NİSAN MESAJI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 11 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 10 ° / 0 ° Güneşli

Ankara

15.11.2019

  • İMSAK 05:59
  • GÜNEŞ 07:26
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:16
  • AKŞAM 17:40
  • YATSI 19:02

BAŞKAN YAVAŞ´TAN 23 NİSAN MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “23 Nisan, Türk Milleti´nin kalbi, vicdanı ve mevcudiyeti ile istiklalinin ve istikbal mücadelesinin sarsılmaz bir ifadesini temsil etmektedir”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı mesaj yayımladı. Mansur Yavaş mesajında; birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 99. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutlandığını belirten Başkan Yavaş, “23 Nisan; İstiklalimizin ve Türk Milleti´nin mukaddes değerlerinin, esir edilemeyeceğinin tüm dünyaya ilân edildiği tarihtir” dedi.

“TARİHİ MİRASIN SORUMLULUĞUNU MUHAFAZA EDECEĞİZ”

Mesajında; “23 Nisan, Türk Milleti´nin kalbi, vicdanı ve mevcudiyeti ile istiklalinin ve istikbal mücadelesinin sarsılmaz bir ifadesini temsil etmektedir” vurgusu yapan Başkan Yavaş, düşüncelerini şu sözlerle anlattı:

“Millî Mücadele´nin karargâhı olan Ankara´dan, kurtuluşun ve kuruluşun yol haritası, bu inanmışlıkla ortaya konulmuştur. Tarihin şeref sayfalarına kaydedilerek bugünümüzün ve yarınlarımızın en büyük mirası kabul ettiğimiz o sesi milletçe şiar edindik. ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir´. Millî iradeyi şahlandıran bu parola etrafında toplanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele kadroları, hür ve tam bağımsız Türkiye´nin sembol şehri olarak Ankara´yı belirlemişlerdir. Bu tarihi mirasın sorumluluğunu, ilk günkü heyecan ve mesuliyet duygusuyla muhafaza edeceğiz.”

“ANKARA´YI AYRIŞTIRICI VE ÖTEKİLEŞTİRİCİ BİR DİLLE YÖNETMEYECEĞİZ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, yeni yönetim anlayışına yönelik de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yavaş, şunları söyledi:

“Milletimizle dayanışma içinde Millî Mücadele´nin zaferle sonuçlanmasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimiz ile tüm isimsiz kahramanlarımızı rahmetle, tazimle ve şükranla yad ediyorum. Başkentimiz Ankara´dan aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte, geleceğe güvenle bakmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Ankara´yı ayrıştırıcı ve ötekileştirici bir dille değil, birlikteliğin bereketine inanan cümlelerle yöneteceğiz.”

“GELECEK NESİLLERE GÜVENİYORUZ”

Milletin birlik ve beraberlik içinde her türlü sorunu aşacağına inandığına dikkat çeken Başkan Yavaş, gelecek nesillere güvendiğinin altını şu sözlerle çizdi:

“Bugünün geleceğe gebe olduğunu biliyoruz. Evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras, nezaketi ve temiz bir dili olan Türkiye olacaktır. Çünkü büyüğümüz Kaşgarlı Mahmud´dan öğüt aldık: ‘Dille düğümlenen diş ile çözülmez´. Eğer söyleyebilecek iyi bir cümlemiz yoksa susmanın en büyük iyilik ve erdem olduğunu bilen bir yönetim anlayışıyla Ankara´ya hizmet edeceğiz. Türkiye´nin umudu olan çocuklarımıza daha müreffeh bir gelecek ve huzurlu bir Ankara bırakmak için tüm gücümüzle çalışıyor, Başkentimize hizmet ediyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyor, tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyorum.”