BAŞKAN TİRYAKİ'DEN KEMER SIKMA ATAĞI

BAŞKAN TİRYAKİ

Tiryaki, belediyede tasarruf tedbirlerini hayata geçirdi. Altındağ Belediyesi'nin mali tablosunu kontrol altına almak için çalışmalara başladıklarını söyleyen Tiryaki "Tasarruf tedbirlerimiz devam edecek" dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, belediyede tasarruf tedbirlerini hayata geçirdi. Altındağ Belediyesi'nin mali tablosunu kontrol altına almak için çalışmalara başladıklarını söyleyen Başkan Tiryaki "Tasarruf tedbirlerimiz devam edecek" dedi.

Başkan Tiryaki'den ekonomik tedbirler… Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, belediyenin mali durumuna neşter vurdu. Yönetimi devralır almaz ilk olarak belediyenin mali tablolarına, gelir-gider dengesine ve borçlarına ilişkin rapor hazırlatan Başkan Tiryaki, acil kontrol eylem planını harekete geçirdi.

"KİRALIK ARAÇ KULLANMIYORUZ. YENİ ARAÇ ALMAYACAĞIZ"

Daha önce kiralanmış 107 adet aracın geri gönderildiğini belirten Başkan Tiryaki "Göreve gelir gelmez kiralık olan 107 aracı geri gönderdik. Yeni araç kiralamayacağız. Yerlerine yeni araç almayacağız. Elimizdeki mevcut araç ve iş makineleri ile çalışmaya devam edeceğiz. Taşeron firmamız yok. Tüm araç ve personeller kendimizin… Bazı harcama kalemlerinde de kısıtlamalara gittik. Bundan böyle mevcut kaynaklarımız en verimli şekilde kullanılacak." dedi.

Belediyeye ait tüm giderlerin mercek altına alındığını da sözlerine ekleyen Başkan Tiryaki " Sarf malzemeleri, ısınma, aydınlanma, haberleşme, resmi taşıt giderleri, temsil-ağırlama, tören ve tanıtım gibi alanlarda kesintiler yapıyoruz. Pek çok alanda bütçeleri küçülttük. Belediyemize ait tüm giderler incelememiz altında…" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN PARASI EMİN ELLERDE

Alınan tasarruf tedbirlerinin bu yılın ikinci yarısından itibaren olumlu sonuç vermesini hedeflediklerini söyleyen Başkan Tiryaki şunları kaydetti:

"Altındağlı kardeşlerimin alın teri ile kazandığı ve vergi olarak belediyeye ödediği paralar emin ellerde… Kaynaklarımızın tamamını,  daha güzel bir Altındağ için, Altındağlı kardeşlerimin yaşam kalitesini yükseltmek için harcayacağız. Kaynaklarımızı israf etmeden, geçmişte yaptığımız gibi, karlı yatırımlara dönüştüreceğiz. Garip gurabanın vergileri ile oluşturduğumuz belediye kaynaklarının çar çur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz."

Bu e-posta ve ekleri, e-postada gönderildiği belirtilen kişi/kişilere özel ve gizli olup; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve 25 Mayıs 2018 tarihli Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) kapsamında kişisel veriler içerebilmektedir. Bu e-posta ve eklerinin tarafınıza gönderim amacı ile orantılı olarak kullanılması kanuni bir zorunluluktur. E-postanın içermekte olduğu kişisel veriler, gönderim amacı dışında kullanılamaz, çoğaltılamaz, arşivlenemez, ilgili kişinin veya Belediyenin onayı olmaksızın üçüncü kişilere aktarılamaz. Kişisel verilerin gönderim amacı gerçekleştiğinde yasal süreler içerisinde tarafınızdan imha edilmesi gerekmektedir. Bu kişisel verilerin gà ¼venliğinin sağlanması sorumluluğu tarafınıza ait olup herhangi bir ihlal halinde Belediyenin sorumluluğu bulunmamaktadır.
Bu e-postanın muhatabı olmamanıza rağmen size ulaşmış olması halinde e-postayı derhal imha ederek bu durumu gecikmeksizin tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

 

 Anahtar Kelimeler: BAŞKAN TİRYAKİ' KEMER SIKMA ATAĞI

Ankara

13.07.2024

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:59
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:07
  • Cumartesi 31.6 ° / 18.8 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Pazar 31 ° / 17.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 31.1 ° / 14.7 ° Güneşli