BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

AKŞENER’DEN YAVAŞ’A ZİYARET

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Salı 12 ° / 4 ° Güneşli
  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu

Ankara

12.11.2019

  • İMSAK 05:56
  • GÜNEŞ 07:22
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:43
  • YATSI 19:04

BİRLEŞİK KAMU-İŞ, 1 MAYIS´TA TANDOĞAN´DA

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık; "1 Mayıs´ta Emeğimiz ve Ekmeğimiz İçin Meydanlarda Olacağız!"

1 MAYIS´TA EMEĞİMİZ VE EKMEĞİMİZ İÇİN MEYDANLARDA OLACAĞIZ !

1 Mayıs, işçi sınıfının sermaye karşısında mücadelesini büyüttüğü, emek örgütlerinin aralarındaki örgütsel farklılıkları bir yana bırakarak birlik ve dayanışma içinde meydanlarda taleplerini yüksek sesle haykırmasının anlamlı günüdür.

Türkiye İşçi Sınıfı´nın  bir parçası olan kamu çalışanları, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü´nde memurun iş güvencesinin kaldırılmak istendiği, esnek ve performansa dayalı çalışma şartlarına doğru itildiği, hükümetin kapı kulu yapılmaya çalışıldığı, işçinin taşeron çalışmaya mahkum edildiği, kıdem tazminatına göz dikildiği, örgütsüz olmanın dayatıldığı, çiftçinin üretemez noktaya getirildiği,  esnafın vergi yükünün altında ezildiği, emeklinin açlık ve sefalete terk edildiği, gençliğin işsizlikle boğuştuğunu açıklayacaktır.

AKP iktidarının 17 yıl boyunca uyguladığı ranta dayalı ekonomi modeli; işçilerin alın teri, emekçilerin kölelik koşulları ve canları üzerinde yükselmiştir. 

Ülkemizdeki enflasyon, zamlar, faizler, adaletsiz vergi dilimleri, döviz kurundaki artış ve işsizlik sürekli artmaktadır.  Enflasyon çift haneli rakamlarda ilerlemekte ve işsizlik çığ gibi büyümektedir. 

Bugün ülkemizdeki tüm emekçilerin birleşmesini gerektirecek koşullar bulunmaktadır. AKP iktidarı, tarihimizin en büyük ekonomik krizini ülkemize yaşatmaktadır.

Ülkemizde emeği ve emekçiyi korumakla görevli sendikacılık anlayışı büyük bir değişim yaşamıştır. Sözde yetkili konfederasyonun politikaları emekçileri parçalamaktadır. Bu sendikacılık anlayışı emekçiden yana olmak yerine siyasal iktidardan tavır almıştır. Bu sendikasızlık anlayışında güç alan iktidar, “2020-2021 Sözde Toplu İş Sözleşmesi´nde emekçilere sadaka zamlar vermeye devam edecektir.

AKP´nin kendi eliyle kurup, kolladığı emek düşmanı yandaş konfederasyonun, kamu emekçilerini açlığa, yoksulluğa ve ezilmeye mahkûm etmesine karşı duracağız.

Siyasal iktidar, geçmişte olduğu gibi bu bugünde krizin yükünü emekçilere ödetmek istemesine izin vermeyeceğiz.

1 Mayıs´ta kamu emekçilerini ve işçileri birleştirecek politikaları sürdürmeye, emeğin önündeki siyasi ve ekonomik krizi ortadan kaldıracak politikaları savunmaya devam edeceğiz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için 1 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00´te Tandoğan Meydanı´nda olacağız.

 

Mehmet BALIK

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu

Genel Başkanı