Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 11 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 10 ° / 0 ° Güneşli

Ankara

15.11.2019

  • İMSAK 05:59
  • GÜNEŞ 07:26
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:16
  • AKŞAM 17:40
  • YATSI 19:02

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te tarım ve hayvancılığın gelişmesi için üreticileri desteklemeyi sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üreticilerin desteklenmesi yönünde verdiği talimat sonrası Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kış aylarında ekimi yapılan yem bitkisi (macar fiği) tohumu dağıtımına başladı.

204 TON MACAR FİĞİ TOHUMU DAĞITILACAK

Başkentli çiftçilerin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 25 ilçede dağıtılacak 204 ton macar fiği tohumu, soğuk hava şartlarına dayanıklı olması özelliğiyle bilinirken, içerdiği bol protein nedeniyle hayvan yemi olarak kullanılıyor.

Macar fiği tohumu dağıtımına Ayaş, Güdül, Polatlı, Haymana, Kızılcahamam, Çamlıdere ve Sincan’dan başlanırken, Polatlı’daki dağıtım törenine Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli, Polatlı İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve çok sayıda çiftçi katıldı.

BAŞKENT’TE ÖNCELİK KIRSAL KALKINMA

Üreticileri desteklemeyi sürdüreceklerini ve kırsal kalkınma projelerine ağırlık vereceklerini belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi olarak Ankara'nın tüm ilçelerinde, tüm hayvan sahibi üreticilerimize tohum dağıtımı yapıyoruz. Tohumlarımızı, dışarıdan almak yerine, bir devlet kuruluşu olan özellikle TİGEM'den aldık. Çiftçilerimiz, üreticilerimiz kooperatifleşirlerse, kazandıkları bu yeni tüzel kişilik sayesinde daha kolay destek ve yardım alabilecekler” dedi.

Adaletli olması açısından tohum dağıtımını hayvan sayısına göre belirlediklerini ifade eden Özden, “Hayvan sayısı az olana az, çok olana çok tohum dağıtımı yapıyoruz. Ankara genelinde 2 bin çiftçiye yaklaşık 204 ton Macar Fiği dağıtacağız” dedi.

ÇİFTÇİ DESTEKTEN MEMNUN

Yem bitkisi tohumunu daha önceki yıllarda ektiğini anlatan Polatlılı çiftçi Fahri Gökdemir, “Bu bitkiden çok memnun kaldık. Çok iyi verim aldık. Hayvanlar bu bitkiyi iştahla yiyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'a teşekkür ederiz” derken, hayvancılıkla uğraşan Dursun Türkan adlı bir başka çiftçi de, “İlk kez ekeceğim. Araştırdım, hayvanlar için çok faydalı, verimli ve besleyici bir yem bitkisi olduğunu öğrendim. Başkan Yavaş'a bize bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Kırsal bölgelerde geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayanların bu desteklere ihtiyacı olduğunu vurgulayan İsmail Uğurlu ise, Başkan Yavaş'ın bu tür destekleri artırarak devam ettirmesini istedi.