Çelik: Etimesgut´ta Yapılamayan Her Şeyi Yapacağız
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yeni bir dönem başlatacaklarını,“Etimesgut´ta değişim rüzgârlarının estiğini belirterek bu değişimin temelini oluşturacak projelerin tamamını yakında açıklayacağını” söyledi.
Tarih: 5.3.2019 19:52:05

Etimesgut´ta yapılmayan her şeyi yapacağız diyen, Belediye Başkan Adayı Celal Çelik “Adaylığımız açıklandığı an itibariyle çok ciddi olumlu dönüşler oldu. Partililerin bile bir kısmının beni tanımadığı bir gerçektir ama tanıdıkça inanılmaz güzel değerlendirmeler yapıyorlar ve bu değerlendirmeler, çok olumlu bir şekilde yayılıyor ve büyüyor. Eminim ki iç huzurla ve mutlulukla şahsıma oy verecekler” dedi.

ETİMESGUT´U GEZİP İNCELEME FIRSATI BULDUNUZ MU?

Sadece adaylığımız açıklandığında değil 3-4 ay öncesinden itibaren genel başkanımızla  konuştuk aday olmak istediğimi söyledim. Gerek yönetimdeki gerekse dışardaki arkadaşlarımızla sürekli Etimesgut´u gezip gözlemler yapma fırsatı bulduk. Elbette Etimesgut Belediyesi´nin hizmetleri var bu hizmetleri yatsıma doğru olmaz biz olanı söyleyecek ve doğru olanı ifade edeceğiz. Doğruları daha da doğruya götürmeye çalışacağız. Nerde kamu binası yapılmış hizmet binası yapılmış bunlarla ilgili gözlemlerimizi yaptık bu yapılanlarla ilgili daha iyi ne yapabiliriz. Bu sorunun cevabını biz vereceğiz. Mesela festival alanımız var bu çok güzel bir hizmet ama böyle güzellikteki bir alanın sağlıklı şekilde değerlendirilebilmesi için yılda birkaç gün değil 12 ay çalışmasını sağlamak olacaktır.

Etimesgut´ta Adaylık Süreci Neden Bu Kadar Uzadı?

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Etimesgut üzerinde ciddi çalışmalar yaptık. Biz Etimesgut´u alacağız diyerek yola çıktık ve her şeyi yapacağız. Daha öncesinde farklı şeyler oldu, bu sefer Etimesgut´a farklı bir şekilde girmek istedik güçlü ve yapabilirliği yüksek bir adayla burayı mutlak alacağımızdan emin olarak yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi İyi Parti´yle yapmış olduğu görüşmelerde Etimesgut´u bırakamayacağını defalarca ifade etti. Halklı olarak ta elbette İYİ Parti´de alabileceklerini ifade ettiler. Etimesgut birçok aşamada kriz çıkardı kitlendi. İki tarafta Etimesgut özelinde ödün vermek istemedi. Bu en son aşamada bir mutabakata bağlandı ve Cumhuriyet Halk Partisi adayını çıkardı. Bu yüzden burada bu süreç uzamış oldu. Burada yapılan anketlerde dikkate alınarak Etimesgut´un kiminle alınabileceği özelinde kendilerinin de yaptıkları değerlendirmede teveccüh gösterildi ve aday Celal Çelik´tir dendi. Adaylığım böylece kesinleşmiş oldu.

Seçmen Size Neden Oy Verecek?  

 Dürüst ve çalışkan bir insanım. Asla eğilip bükülmeyecek çalıp çırpmayacak bir yapıdayım. Çağdaş değerlere sahip olduğum ve modern bir şehir yaratacağıma inandığım ve inancımı gördükleri ve görecekleri için diyebilirim. Sosyal yaşamı burada her anlamda yaşanabilir kılacağım. Seçmen insanın kişiliğine, geçmişine dair gözlemler yapacaktır ve beni tanıdıkça doğru karar vereceklerine inancım tamdır. Adaylığım açıklandığı an itibariyle çok ciddi olumlu dönüşler oldu şahsıma partililerin bile bir kısmının beni tanımadığı bir gerçektir ama tanıdıkça inanılmaz güzel değerlendirmeler yapıyorlar ve bu değerlendirmeler çok olumlu bir şekilde yayılıyor ve büyüyor. Eminim ki iç huzurla ve mutlulukla şahsıma oy verecekler.

 

Demirel´den Farkınız Ne Olacak?

Etimesgut´ta yapılmayan her şeyi yapacağız, kadınlarımız bizim için çok önemli, yaşadığımız her yerde nasıl sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını biliyoruz. Etimesgut´taki kadınlarımızda bizim için çok daha değerli. Etimesgut´a  geldiğimizde  sokak sokak dolaştık. Kadınlarımızın burada bir tedirginliği olduğunu gördük akşam saatlerinde sokaklarda caddelerde yürümek istemediklerini gördük. 15 yıl belediye başkanlığı yapıp bu tedirginliği gideremediyseniz demek ki burada bir eksiklik var. Etimesgut´ta bir sosyal yaşam yok sosyal yaşantı için insanlar yakın ilçeleri tercih ettikleri görülüyor. Buranın otel kent olma olgusundan çıkartıp insanların huzurla yaşadıkları eğlendikleri dinlendikleri bir yer haline getirmek gerek. Neden bu anlamda Etimesgut tercih edilmesin başka semtlerden insanlar buraya neden gelmesin. Burada ekonomi canlansın buradaki insanlar mutlu olsun. Doğayı inanılmaz severim burada birçok park var ama iki salıncak koymakla park olmaz bu parkları çok daha donatılı hale getirmek gerek. Vatandaşın evinde beslediği hayvanını bir yere giderken bırakabileceği aşısını tedavisini yaptırabileceği yer yok barınağı saymıyorum işte bunları da yapabiliyorsanız tam anlamıyla belediyecilik yapmış olursunuz. Biz Etimesgutluya güvenli bir yaşam sunacağız.

Mansur Yavaş´ın Etimesgut´taki Karşılığı Sizce Nasıl?

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çok iyi bir aday düzgün çalışkan ve dürüst bir insan. Sayın Yavaş Ankara´yı yüzde yüz kazanacak. Onunla birlikte her anlamda çalışacağız hem seçim süresince hem de seçimden sonra birlikte gene çalışacağız. Projelerimizi birlikte hazırlayacak Ankara´mıza, Etimesgut´umuza daha iyi neleri kazandırırız diye karşılıklı çalışmalar yürüteceğiz. Örneğin İstasyon Caddesi´ndeki rezalet şekilde trafik bunu büyükşehirle çözmek gerek eşgüdümlü olarak çalışılırsa bunun düzeltilmesi çok kolay, halkı bu sıkıntıdan kurtarmak çok kolay.

Belediyeyi Kazanırsak Hiçbir İşçiyi İşten Çıkartmayacağız

Çok basit, istihdam nedir? İstihdam olanakları nasıl aktarılır? Siz hizmet yaparsanız bir şey üretirseniz, istihdam imkânı artar zaten. Ben yapacaklarımı söylüyorum burada bir alan bir meydan yapacağımı söylüyorum. Bu meydanı yapınca diyorum ki oradaki esnaf kazanacak, esnaf kazandıkça yeni esnaf gelecek ve çalışan artacak, belediye birçok hizmet yapacak böylece istihdam sağlamış olunacak. Ben özellikle üstüne bastırarak söylüyorum bu benim için bir onur meselesi. Belediyede çalışan hiçbir işçi biz belediye başkanı olduğumuzda asla işten çıkartılmayacak. Ve ayrıca Etimesgut belediyesinde uygulanmayan, oysa bütün sosyal demokrat belediyelerde uygulanan denge tazminatı mutlak bir şekilde ödenecektir.

CELAL ÇELİK KİMDİR?

1971 İskenderun doğumlu olan Çelik ilk, orta ve lise öğrenimimi tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi´ni bitirmiş, Belçika´da dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye´ye dönüp hakim savcılık sınavlarına girmiş başarılı bir sonuçla sınavı kazanmış ve ilk görevi hâkimliğe Kadıköy´de başlamıştır. 2000 yılında Isparta Hakimi olarak atandı. 2005 yılında Kırıkkale Delice´ye atanan Çelik 2 yıl burada görev yaptıktan sonra Çankırı Çerkeş´e atandı. Oradan Yargıtay´a atanıp yargıçlar ve savcılar birliğinin yönetim kurulunda başkan yardımcılığında bulundu. Ergenekon, Balyoz ve ODA TV gibi Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan kumpas davalarında düşünceleri açıklıkla beyan eden sözünü esirgemeden doğruları anlatarak yargı ve savcı camiasında dikkat çeken Çelik, FETÖ´nün karşısındaki direnişini ısrarla sürdürmüş yargının FETÖ tarafından ele geçireceğini vurgulamış, herkese bunu anlatmaya çalışmış ama bir sonuç alamayınca o çok sevdiği hakimlik mesleğinden 2011 yılında istifa edip Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun teklifiyle baş avukatı pozisyonunda görev aldı. Parti içinde yüksek disiplin kurulu üyeliğinde ve aynı zamanda parti meclisi üyeliğinde bulunmaktadır. Celal Çelik evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Aytun Çıray: Patates İthalatı AKP´NİN Ayıbıdır!..
Aytun Çıray: Patates İthalatı AKP´NİN Ayıbıdır!..
İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yurtdışından sıfır gümrükle 200 bin ton patates ithal edilmesi kararını Meclis´e taşıdı.
AYDIN; “ÖZHASEKİ BÜTÜN ÜLKÜCÜLERDEN ÖZÜR DİLEMEZSE, BU AĞIR HAKARETİN BEDELİ SANDIKTA ÖDETİLECEK”
AYDIN; “ÖZHASEKİ BÜTÜN ÜLKÜCÜLERDEN ÖZÜR DİLEMEZSE, BU AĞIR HAKARETİN BEDELİ SANDIKTA ÖDETİLECEK”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş´ın Süvari Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi´nin açılışında yaptığı konuşmada iktidara ve Cumhur İttifakı´na ağır eleştiriler yöneltti.
MERAL AKŞENER´DEN ERDOĞAN´A: HODRİ MEYDAN
MERAL AKŞENER´DEN ERDOĞAN´A: HODRİ MEYDAN
İYİ Parti lideri Meral Akşener; "Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. İftiraları nedeniyle onunla hemen hesaplaşacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan´a "Hodri meydan" diye yanıt verdi
AYDIN “BİZ BU İTTİFAKI OSLO´DAKİ MASALARDA KURMADIK!”
AYDIN “BİZ BU İTTİFAKI OSLO´DAKİ MASALARDA KURMADIK!”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, iktidara; ”Bir vebal var, o vebal sizin omuzunuzda. Senin oğlun askerliğini yapmayıp evinde otururken, o illeri, ilçeleri almak için bu ülkenin aslan evlatları, Mehmetçiklerimiz, polislerimiz şehitler kervanına birer birer katıldılar. Soruyorum şimdi size; siz şimdi hangi yüzle çıkıp da bizim bu milletin önünde kurduğumuz Millet İttifakı´nın yanına yeni bir ortak katmaya çalışıyorsunuz?” eleştirisini yöneltti.
ANKARA´NIN EN GENÇ BAŞKAN ADAYI SAHAYA İNDİ: ÇUBUK´TA ÜRETECEĞİZ, ANKARA´YI DOYURACAĞIZ
ANKARA´NIN EN GENÇ BAŞKAN ADAYI SAHAYA İNDİ: ÇUBUK´TA ÜRETECEĞİZ, ANKARA´YI DOYURACAĞIZ
Ankara´nın en genç belediye başkan adayı konumunda olan 29 yaşındaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çubuk Belediye Başkan adayı Can Kaderoğlu, geçtiğimiz hafta adaylığının ilan edilmesinin ardından hazırlıklarını tamamlayarak sahaya indi.
KARAMOLLAOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A SERT CEVAP: YAZIKLAR OLSUN!
KARAMOLLAOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A SERT CEVAP: YAZIKLAR OLSUN!
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Saadet Partisi´ni HDP ile işbirliği halinde göstermesine Saadet Lideri Karamollaoğlu sert tepki gösterdi: "Yazıklar olsun!"
Başkaraağaç, CHP´nin Ayaş Belediye Başkan Adayı
Başkaraağaç, CHP´nin Ayaş Belediye Başkan Adayı
Ali Başkaraağaç, CHP´nin Ayaş Belediye Başkan Adayı oldu. Başkaraağaç, 5 yıl sonra kaldığı yerden devam etmek için Ayaşlıların karşısına çıkıyor.
ERYAMAN SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ´ AÇILDI
ERYAMAN SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ´ AÇILDI
Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Eryaman Seçim İletişim Merkezi´nin açılışını gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile miting havasında geçen açılışa Yavaş´ın yanı sıra, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alparslan Yılmaz da katıldı.
“ANKARAGÜCÜ´NE KALICI GELİR SAĞLAYACAĞIZ”
“ANKARAGÜCÜ´NE KALICI GELİR SAĞLAYACAĞIZ”
Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankaragücü taraftar gruplarından 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği´ne (Gecekondu) ziyarette bulundu. Ziyaret, derneğin genel merkezinde gerçekleşti. 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği Başkanı Koray Akdoğan ve Gecekondu Lideri Ali İmdat´ın da bulunduğu buluşmada Yavaş´a, eski Milletvekili Aylin Nazlıaka eşlik etti.
Mansur Yavaş projelerini açıkladı
Mansur Yavaş projelerini açıkladı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleşen Aday Tanıtım Toplantısı´nda projelerini anlattı
YOKUŞ´TAN OBRUKLAR İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
YOKUŞ´TAN OBRUKLAR İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya´nın çevresi ve Karapınar ilçesindeki obruklardan kaynaklanan risk alanlarının tespitinin yapılması ve obruklardan kaynaklanabilecek mağduriyetlerin yaşanmaması için Meclis Başkanlığına araştırma önergesi verdi.
´Etimesgut ve Polatlı´da aday göstermeyeceğiz´
´Etimesgut ve Polatlı´da aday göstermeyeceğiz´
Ankara´nın ilçe adaylarının birkaç gün içinde netleşebileceğini Polatlı ve Etimesgut´ta aday göstermeyeceklerini, ileride gelişen duruma göre adaylıkları gözden geçirebileceklerini anlatan Özhaseki, MHP´nin adaylarını açıkladığı Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye´de aday göstermediklerini kaydetti.
YOKUŞ´ TAN ŞEKER FABRİKALARI KAMULAŞTIRMA TEKLİFİ
YOKUŞ´ TAN ŞEKER FABRİKALARI KAMULAŞTIRMA TEKLİFİ
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, özelleştirilen şeker fabrikalarının yeniden kamulaştırması için kanun teklifi verdi. Yokuş, ülkemizdeki şeker fabrikalarının hayati önemine vurgu yaptığı açıklamada;
Öztürk; Öğretmenler gününü kutladı
Öztürk; Öğretmenler gününü kutladı
İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk “Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk
BERAAT EDEN VEYA HAKLARINDA TAKİPSİZLİK KARARI VERİLEN KAMU GÖREVLİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA
BERAAT EDEN VEYA HAKLARINDA TAKİPSİZLİK KARARI VERİLEN KAMU GÖREVLİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA
İYİ Parti Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, FETÖ ile iltisakı iddiasıyla kamu görevinden ihraç edilip yargı tarafından hakkında takipsizlik veya beraat kararı verildiği halde kamu görevine geri dönemeyen vatandaşların mağduriyetleri hakkında basın açıklamasında bulundu.
Yenimahalle Kadın Dostu Belediye unvanına kavuşuyor
Yenimahalle Kadın Dostu Belediye unvanına kavuşuyor
Yenimahalle Belediyesi,UNFPA (Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu) tarafından yürütülen veTBB (Türkiye Belediyeler Birliği) tarafından desteklenen “Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programı” kapsamında, 2019-2020 yılında yürürlüğe alınacak Yerel Eşitlik Eylem Planı Sunumunu gerçekleştirerek Türkiye´de Kadın Dostu Belediye unvanını alan 5´inci belediye olma yolundaki en somut adımını attı.
“TRT Payı Yerel Basınla Bölüşülsün”
“TRT Payı Yerel Basınla Bölüşülsün”
Kamu yayıncılığından giderek uzaklaşan ve 24 Haziran seçim döneminde de “Tarafsız”lık vasfını tamamen kaybeden TRT´nin elde ettiği muazzam geliri hak etmediğini belirten Aytun Çıray, TBMM Başkanlığı´na sunduğu kanun teklifi ile yıllık 2 milyar 400 milyon TL olan TRT payının yerel basın ile paylaşılmasını istedi.
İLÇE BAŞKANLIĞINA YILDIRIM ATANDI
İLÇE BAŞKANLIĞINA YILDIRIM ATANDI
Yerel Seçimler dolayısıyla genelge gereği istifa eden CHP Çankaya İlçe Başkanı Yeliz Aşcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, görevlerini yeni İlçe Başkanı Fahri Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerine törenle devrettiler.
Yetkin; 2019 Yerel Seçim´e Hazırız
Yetkin; 2019 Yerel Seçim´e Hazırız
İYİ Parti Ankara İl Başkanlığına Atanan Yetkin Öztürk, yeniden yapılanma süreci ve yerel seçim hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Güvener; Ampul  Artık  Aydınlatmıyor.
Güvener; Ampul Artık Aydınlatmıyor.
CHP Ankara İl Başkanlığı elektriğe yapılan zamlarla ilgili bir basın açıklaması düzenledi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Okyanuslarda bulunan tuz miktarı, tüm kıtaları 150 metre derinlikte kaplayacak kadar fazladır. Bir salyangoz 3-4 yıl boyunca uyuyabilir; bu süre içinde besine ihtiyaç duymaz.

İlginç Bilgiler 6
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ