ÇELİK “ETİMESGUT´UN HER KESİMİNE ADİL HİZMET GÖTÜRECEĞİM”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Süvari Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi´nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, partililer ve Etimesgut halkının yoğun katılımı damgasını vurdu.
Tarih: 13.3.2019 13:35:01

Koray Aydın konuşmasında iktidara yüklenerek; yerel yöneticileri seçerken, yaşadığımız yere ve ülkemize karşı sorumluluğumuz olduğunu, “Beka” meselesi diye sabahtan akşama kadar toplumu ayrıştıran, bölen, kin ve nefret dolu kirli söylemlerden herkesin bıktığını, ülkeyi yönetenlerin bir “Beka” sorunu olmadığını, Cumhurbaşkanı´nın 4 sene zamanının olduğunu, diğer parti başkanının ise partisinde olan herkesi attığı için kendi şahsı dışında hiçbir beklentisinin kalmadığını, asıl amacın iflas etmiş ekonomiyi, %12´lere ulaşmış işsizliği yani içinde yaşadığımız ağır şartların “beka meselesi” diyerek örtülmeye çalışılması olduğunu vurguladı.

Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki´nin de istismar siyasetine katılarak “80 öncesi ülkücü” olduğunu söylediğini öbür yandan da ülkücüler için “dışardan tezgahlanan bir oyunun piyonuymuşuz” dediğini hatırlatan Aydın, Cumhurbaşkanı´nın da Genel Başkan Meral Akşener´i hapse attırmakla tehdit ettiğini, bu tehdit dili ve yalan çukurunda boğulacaklarına herkesin tanık olacağını, bu seçimde iktidarın kulağının “kendine gel” demek için çekileceğini ve Ankara´da Büyükşehir seçiminin bittiğini ve Mansur Beyin Başkan olacağının kesin olduğunu söyledi.

Ardından söz alan Bülent Kuşoğlu; millete zillet diyen, soğan üreticisinden tutun da kendisine oy vermeyen herkesi terörist ilan eden, bu söylemi geri tepince de “Ben yöneticilerine dedim, seçmene demedim” diyen zihniyete karşı birlik ve beraberlikle karşı durularak martın sonunda bahar bayramı yapılacağını belirtti. Kuşoğlu; bunun bir genel seçim olmadığını ancak iyi çalışmayan devlet kurumları, ekonomik kriz, yüzümüzü batıdan çevirip Ortadoğu´ya saplanıp kalmamız, ABD-Rusya arasında sıkışmamıza sebep olan tüm yanlış politikalara karşı tepkimizi göstermek için bu yerel seçimlerde bir “sarı kart” göstermek gerektiğini vurguladı. İktidarın yanlışlarından dönmesi ve milletin nefes almasını sağlamak için kullanılacak oyların adeta bir mesaj etkisi yapacağını söyleyen Kuşoğlu, bu anlamda Ankara´da Mansur Yavaş ve Etimesgut´ta Celal Çelik´e 5 yıl için icazet verileceğine inandığını söyledi.

Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ise miting alanında toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada; “Sizleri görünce 31 Mart´ın gecesinde baharın geleceğine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Bey ile birlikte Etimesgut Belediye Başkanı olacağıma daha fazla inanmaya başladım” diyerek, kendisinin hem CHP hem de İYİ Parti Adayı olduğunu, Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener´e aynı iradeyi ortaya koydukları için şükranlarını göndermeyi bir borç bildiğini belirtti.

Çelik, alanı dolduran insanlara baktığında Atatürkçüleri, Milliyetçileri, “vatan-millet” diyen vatansever insanları gördüğünü ancak buna rağmen iktidarın kendilerine oy vermeyen kesimi “vatan haini” ilan ederek ötekileştirdiğini, işte bu yüzden 31 Mart gecesi oylarımızla gereken dersi vermemiz gerektiğini vurguladı. Çelik, Belediye Başkanı olduğunda kendisine oy versin vermesin, Etimesgut´un her kesimine ve her santimetrekaresine adil hizmet götüreceğinin altını önemle çizdi.

Celal Çelik; “Sadece CHP´lilerin, İYİ Partililerin değil AKP´lilerin, MHP´lilerin de yani Etimesgut´ta yaşayan herkesin belediye başkanı olacağım. 31 Mart gecesi-1 Nisan sabahı burada çiçeklerin açmasına izin vereceğim, yasaklara yasak getireceğim. Size söz veriyorum, adil olacağım, iyi bir belediye başkanı olacağım.” mesajlarını verdikten sonra “Biliyorum Mansur Yavaş´ı, birlikte çalışmaktan onur duyacağım, yakınlarına ve yandaşlarına rantı peşkeş çekenlerin korkulu rüyası olan Mansur Bey´i bekliyorsunuz.” diyerek sözü Mansur Yavaş´a bıraktı.

Mansur Yavaş, asıl anketin kapalı toplantı salonlarında değil, burada olduğu gibi alanlarda yapıldığını, halkın içinde olduğunuz zaman Ankaralının gerçek derdinin anlaşıldığını söyledi. “Projemizin olmadığını söylüyorlar, alışmışlar halkın parasını plazalara, gökdelenlere, çılgın projelere gömmeye” diyen Yavaş, halkın parasından 1 kuruşu bile boşa harcamaya kimsenin hakkının olmadığını, bütün projelerinin Ankaralıyı rahat ettirmek ve kalkındırmak hedefine yönelik olduğunu belirtti. Bu amaç doğrultusunda; organize sanayiyi, fuar alanlarını geliştirmek, Ankara civarı ve dışındaki köylerde tarımı canlandırıp Tanzim Satışlara gerek kalmamasını sağlamak, asfalt katılım payı gibi, doğalgaz depozitoları gibi hangi gerekçe ile haksız yere alınmış para varsa takipçisi olmak gibi hedeflerinin olduğunun altını çizdi. Ayrıca belediye değişirse işçi çıkarılmayacağını, Fethi Yaşar´ın eski ekiple çalıştığı gibi aynıyla devam edileceğini belirtti.

Yavaş; “Bizler Ankaralının gerçek derdiyle ilgilendikçe aradaki farkın gittikçe açıldığını halkın yoğun ilgisinden ve karşı tarafın çukur-çamur siyasetine başlamasından anlıyoruz. Kendilerine oy vermeyen herkesi ‘vatan haini´ ilan ediyorlar, madem öyle sandıkta yenilmek çok kötü birşeyse o zaman kanunu değiştirin, atamayla kendi adamlarınızı belediye başkanı yapın. Ama seçim yapılıyorsa demokrasiye inanacaksınız.” diyerek attıkları iftiraların ellerine bulaştığını söyledi. Mehmet Özhaseki´nin teröristlere “gerilla”, şehitler için de “ne için öldükleri belli değil” dediğini söyleyince  “Fetö´den el mi aldınız?” diye soranların, Pensilvanya´ya insanları taşıdıklarını hatırlatmak gerektiğini vurguladı.

Adaylığını engellemek için türlü yollara başvuranların, aday olduktan sonra da duvarlara “Her Biji Mansur” diye Kürtçe yazılar yazdırarak sanki PKK´lılar destekliyormuş algısı yaratmaya çalıştıklarını söyleyen Yavaş, bunu yapan kişinin ise belediyede genel müdür yardımcısı olduğunun tespit edilerek şikâyet edildiğini açıkladı.

Yavaş, kendisine yönelik iftiraların artmasının nedenini; mal beyanını ve “Şeffaflık Bildirgesini”  açıklayan ilk belediye başkanı olmasından kaynaklandığını, 1994´den beri kamu görevinde olan Mehmet Özhaseki´yi de mal beyanını millete açıklamaya buradan davet ettiğini söyledi.

 “Beka diyorsunuz, Sayın Arınç, Özhaseki, Nihat Zeybekçi ‘beka problemi yok´ diyor. Alt tarafı bir belediye başkanı seçeceksiniz.” eleştirisini yapan Yavaş, göreve geldiğinde; tozsuz-çamursuz yollar yaparak, yeşil alanları çoğaltarak, musluktan içilebilir sular akıtarak, güzel ulaşım sağlayarak hizmet edeceğini, sonuç olarak 5 yıllık hizmet yetkisini aldığında 6 milyon Ankaralıya hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit hizmet anlayışıyla, mutluluk-huzur-bereket getirmeye talip olduğunu ve farkını göstereceğini belirtti.

Haber: Betül Sayın/Angara Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAVAŞ; "1 NİSAN´DA ANKARA HERŞEYİ İLE ARINACAK"
YAVAŞ; "1 NİSAN´DA ANKARA HERŞEYİ İLE ARINACAK"
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Yavaş, Etimesgut Seçim Koordinasyon Merkezi kurucusu Alpaslan Yılmaz´ın koordine ettiği Etimesgut STK Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Çelik; "Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi potansiyelini kullanamıyor”
Çelik; "Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi potansiyelini kullanamıyor”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi´nde dükkan sahipleri ve işçilerin sıkıntılarını dinledi.
ÇELİK; “GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIM”
ÇELİK; “GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIM”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ile birlikte Eryaman´da düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü nedeniyle şehit ve gazi aileleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
ÇELİK, “ETİMESGUT´TA BİR HİKÂYE YAZACAĞIM”
ÇELİK, “ETİMESGUT´TA BİR HİKÂYE YAZACAĞIM”
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, işçilerle ve esnafla buluşarak ”Çözüm üretmek için aday oldum” mesajını verdi.
ÇELİK “KADINLAR İÇİN ETİMESGUT´TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR”
ÇELİK “KADINLAR İÇİN ETİMESGUT´TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR”
Millet İttifakı Etimesgut Adayı Celal Çelik, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde Eryaman´da düzenlenen etkinliğe katılarak, kadınlar için daha iyi bir geleceğe dair görüşlerini ve bu amaca yönelik atacağı adımları paylaştı.
ETİMESGUT´U CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ
ETİMESGUT´U CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ve Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Etimesgutlularla buluştu. Çelik, Ankara´nın ve Etimesgut´un tüm sokaklarında değişimin iradesini gördüğünü belirterek, “Etimesgut´un şu ana kadar geri kaldığını ve yeterli hizmeti almadığını biliyorum. Mansur Başkanımla ve sizlerin desteğiyle Etimesgut´u Ankara´nın cazibe merkezi yapacağımıza eminim” dedi.
ÇELİK BAŞKAN 12´DEN VURACAK
ÇELİK BAŞKAN 12´DEN VURACAK
Millet İttifakı CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik: “Etimesgut´un sorunlarını çok iyi biliyoruz” Etimesgut´a “Atatürk Orman Parkı” geliyor
ÇELİK; “ETİMESGUT´UN %70´İ DEĞİŞİM İSTİYOR.”
ÇELİK; “ETİMESGUT´UN %70´İ DEĞİŞİM İSTİYOR.”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı CHP´li Celal Çelik, İYİ Parti ve CHP Etimesgut İlçe aday adayları ve partililere “Birliktelik Kahvaltısı” düzenledi
CELAL ÇELİK ESNAF ZİYARETİNDE
CELAL ÇELİK ESNAF ZİYARETİNDE
CHP VE İYİ PARTİ´NİN ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CELAL ÇELİK: "ARTIK ETİMESGUT´TA ESNAF KAN AĞLAMAYACAK” “ETİMESGUT´U YAŞAYAN BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ”
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Etimesgut Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dün gece Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik´in kırlangıçları ve afişleri söküldü. Afişlerin belediye tarafından toplanmasını seçimi kaybetme korkusu olarak değerlendiren Çelik, “Korkunun ecele faydası yok. Kesinlikle ama kesinlikle hangi hukuksuzluğu yaparlarsa yapsınlar biz bu seçimi alacağız” diye konuştu.
İYİ Parti Etimesgut İlçe Yönetimi Açıklandı.
İYİ Parti Etimesgut İlçe Yönetimi Açıklandı.
İyi Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alpaslan Yılmaz ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.
Etimesgut CHP´den İYİ Partiye Ziyaret.
Etimesgut CHP´den İYİ Partiye Ziyaret.
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve yönetimi İYİ Parti İlçe Başkanlığına atanan Alpaslan Yılmaz´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı YILMAZ  Devraldı.
Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı YILMAZ Devraldı.
13 Kasım 2018 tarihinde İyi Parti Etimesgut ilçe başkanlığına atanan Alpaslan Yılmaz İlçe binasında yapılan törenle görevini devraldı.
CHP ETİMESGUT İLÇE BAŞKANLIĞI YENİ BİNASINA TAŞINDI. (09.10.2018)
CHP ETİMESGUT İLÇE BAŞKANLIĞI YENİ BİNASINA TAŞINDI. (09.10.2018)
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz; “Bu ilçe merkezi, sadece bir siyasi parti faaliyet alanı olsun istemiyoruz. Burası bir eğitim yuvası, bilim yuvası ve başarı öykülerine adım atılan, dostluğun, birlikteliğin, kardeşliğin, sevginin merkezi olmalıdır.” mesajını verdi.
HEDEFİMİZ SOSYAL BELEDİYECELİK
HEDEFİMİZ SOSYAL BELEDİYECELİK
"Toplumcu Belediyecilik Paneli" düzenleyen CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, hedeflerinin sosyal belediyecilik anlayışını yerel seçimlerle beraber Etimesgut ilçesine kazandırmak olduğunu ifade etti.
GEYİK; ‘‘İYİLİK GÖTÜRMEYE GAYRET EDİYORUZ´´
GEYİK; ‘‘İYİLİK GÖTÜRMEYE GAYRET EDİYORUZ´´
İyi Parti Etimesgut İlçe Başkanı Tansel Geyik üstlerine düşen görevi yerine getirmek için çalıştıklarını ve Etimesgut halkına İyi Partinin siyasi politikasını anlatmak için kapı kapı gezdiklerini, vatandaşlarla iyi ilişkiler kurmaya hedeflediklerini belirtti.
EMEK EŞİTTİR KADIN DEMEKTİR
EMEK EŞİTTİR KADIN DEMEKTİR
CHP İl Kadın kollar 8 Mart dünya kadınlar günü etkinliği kapsamında bir araya geldi. Kadınların her alanda önemli bir yeri olduğunu belirten Ankara CHP Kadın kolları İl Başkanı Türkan Çınar kadınlar olarak haklı mücadelemize devam edeceğiz dedi.
TÜRKİYENİN GELECEĞİ TÜRK KADINIDIR
TÜRKİYENİN GELECEĞİ TÜRK KADINIDIR
Etimesgut İyi Partinin düzenlemiş olduğu 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kapsamında konuşma yapan İlçe Başkan yardımcıları Selma Ünal ve Mustafa Özal Kadının Türk toplumunda önemli bir yere sahip olduklarını belirteler önemli noktalara değindiler.
ANKARADA BİR İLK !!!
ANKARADA BİR İLK !!!
Etimesgut Kent Konseyi´nin 1. Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Konseyin yeni yönetimi belirlendi. Etimesgut Kent Konseyi Başkanlığı´na, Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat seçildi.
Türkiye Kudüs için ayakta
Türkiye Kudüs için ayakta
ABD Başkanı Trump´ın skandal kararının ardından bugün Etimesgut Ak Parti İlçe Başkanı Ebubekir Kipel ve Yönetimi Etimesgut Çarşı Camii´nde Cuma namazı sonrası protesto düzenlendi. Binlerce insan Mescid-i Aksa´nın evi Kudüs için meydanlara indi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ