ÇELİK “KADINLAR İÇİN ETİMESGUT´TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR”
Millet İttifakı Etimesgut Adayı Celal Çelik, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde Eryaman´da düzenlenen etkinliğe katılarak, kadınlar için daha iyi bir geleceğe dair görüşlerini ve bu amaca yönelik atacağı adımları paylaştı.
Tarih: 13.3.2019 13:30:21

Etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş´ın eşi Nursen Yavaş, Etimesgut Adayı Celal Çelik´in eşi, Aylin Nazlıaka, CHP Ankara Kadın Kolları Başkanı Türkan Çınar, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz katılım sağladılar.

Kadınların sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşmacılar tarafından ele alındığı toplantıda söz alan Celal Çelik; kadınlarımızın cefakar kadınlar olduğunu, her zaman eşinin çocuğunun yanında olma mücadelesi vermelerine rağmen unutulan kadınlar olduğunu ama kendisinin de bir eş ve iki kız çocuğu babası olarak, kadınların emeklerinin en yüce değer olduğunu yaymak için elinden geleni yapma anlamında buradan söz verdiğini belirtti. Kadınlar Günü´nü kutlarken, aslında bir gün değil her gün başımızın üstünde taşınması gereken değerler olarak görmemiz gerektiğini ve bu anlamda kendisine düşen görevleri yapacağını vurguladı.

“Benim belediye başkanı olduğum Etimesgut´ta kadınlar dimdik bir şekilde yaşayacaklar, modern bir şehri kadınlarımızla birlikte yaratacağız.” diyen Çelik, belediye meclis üyesi kadınların sayısının artmasını istediğini ancak bu anlamda kadın-erkek eşit sayısının sağlanamaması dolayısıyla özürlerinin kabulünü istedi. O güzel yürekleriyle belediyeyi yönetmek için mutlaka bir formül bulacağını, 13 yıl hakimlik yapmış biri olarak adalet-eşitlik duygusunun önemini bildiğini ve Etimesgut´a kadın eli değmesi konusundaki samimiyetine inanılmasını istedi.

Çelik, Etimesgut´ta ciddi sorunlar bulunduğunu, yaşayan bir şehir olmaması, güvenlik sorunlarının bulunması ve sokaklarının karanlık olması sebebiyle saat 19.00´dan sonra kadınların evlere hapsolduğunu, bu döngünün esnaf kazancını da olumsuz etkilediğini belirtti. Göreve gelir gelmez ilk işinin sokakları ışıl ışıl aydınlatmak ve güvenlik sorununu gidermek olacağının mesajını veren Çelik, bir kamu görevlisi olarak Atatürk tarafından kadınlara verilmiş hakların Etimesgut´ta kesintisiz olarak uygulanması için çabalayacağını söyledi.

“Yalnız kadınlara değil bütün insanlara ırk-mezhep-din ayrımı yapmaksızın adil ve eşit hizmet yapacağım, Etimesgutluların tamamının Belediye Başkanı olacağım.” vurgusunu yapan Çelik, Etimesgut´un mevcut Belediye Başkanından eşit hizmet götürmediği için şikâyetler olduğunu, görevi devraldığında bir kamu görevlisi olarak ilçenin her santimetrekaresine hizmet yapmak konusunda iddialı olduğunun altını çizdi.

Çelik, Etimesgut´un modern ve yaşayan bir şehir olabilmesi, bölge ve civarında bulunan 7 üniversitedeki 200.000 nüfusluk öğrenci kesiminin en azından 100.000´i çekecek cazibede bir yer olması için tiyatrolar, sinema, konser alanları, modern devasa öğrenci yurtları, kütüphaneler yaparak bölgedeki esnafın da kazanmasını sağlayacağına dikkat çekti.

Etimesgut´un sorunlarını belediye binasında oturarak değil, tıpkı Fethi Yaşar, Yılmaz Büyükerşen gibi örnek belediye başkanlarının usulüyle halkla iç içe olarak, bizzat yerinde gören ve çözen bir Belediye Başkanı olacağını söyleyen Çelik, bugüne kadar Etimesgut´taki potansiyelin “irade eksikliği yüzünden” değerlendirilemediğinin açıkça görüldüğünü belirtti.

Çelik, Bağlıca´da bulunan 300.000 metrekarelik araziye Atatürk Orman Parkı (AOP) yapılacağını, ağaç dikme alışkanlığını destekleyerek kadınlar ve çocukların yardımıyla Etimesgut´ta bulunan uygun her arsayı yeşillendirerek, adeta bir vaha yaratacaklarını söyledi. Bunun yanı sıra sokak hayvanları için kesinlikle barınak değil sağlıklı bakılıp beslenecekleri yaşam alanları oluşturulacağını da ekledi.

Bugün yeşillendirilen parkların sadece Belediye Başkanının oğlunun inşaatını yaptığı binaların çevresinde kümelenmiş olmasının ibret verici olduğu eleştirisini yapan Çelik, “Ben söz verdim, ne eşim, ne kızlarım, ne de hiçbir yakınım Etimesgut´ta ticaret yapmayacak ve belediyede istihdam edilmeyecek. Asla bu konuda onlara pozitif ayrımcılık yapmayacağım.” diye konuştu.

Sonuç olarak; Etimesgut´ta bu görevleri başarıyla yürütebilmek için kadınların bakış açısı ve değerlendirmelerine büyük ihtiyaç duyduğunu ve her anlamda desteklerini beklediğini iletti.

Haber: Betül Sayın
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇELİK; “GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIM”
ÇELİK; “GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIM”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ile birlikte Eryaman´da düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü nedeniyle şehit ve gazi aileleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
ÇELİK, “ETİMESGUT´TA BİR HİKÂYE YAZACAĞIM”
ÇELİK, “ETİMESGUT´TA BİR HİKÂYE YAZACAĞIM”
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, işçilerle ve esnafla buluşarak ”Çözüm üretmek için aday oldum” mesajını verdi.
ÇELİK “ETİMESGUT´UN HER KESİMİNE ADİL HİZMET GÖTÜRECEĞİM”
ÇELİK “ETİMESGUT´UN HER KESİMİNE ADİL HİZMET GÖTÜRECEĞİM”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Süvari Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi´nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, partililer ve Etimesgut halkının yoğun katılımı damgasını vurdu.
ETİMESGUT´U CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ
ETİMESGUT´U CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ve Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Etimesgutlularla buluştu. Çelik, Ankara´nın ve Etimesgut´un tüm sokaklarında değişimin iradesini gördüğünü belirterek, “Etimesgut´un şu ana kadar geri kaldığını ve yeterli hizmeti almadığını biliyorum. Mansur Başkanımla ve sizlerin desteğiyle Etimesgut´u Ankara´nın cazibe merkezi yapacağımıza eminim” dedi.
ÇELİK BAŞKAN 12´DEN VURACAK
ÇELİK BAŞKAN 12´DEN VURACAK
Millet İttifakı CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik: “Etimesgut´un sorunlarını çok iyi biliyoruz” Etimesgut´a “Atatürk Orman Parkı” geliyor
ÇELİK; “ETİMESGUT´UN %70´İ DEĞİŞİM İSTİYOR.”
ÇELİK; “ETİMESGUT´UN %70´İ DEĞİŞİM İSTİYOR.”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı CHP´li Celal Çelik, İYİ Parti ve CHP Etimesgut İlçe aday adayları ve partililere “Birliktelik Kahvaltısı” düzenledi
CELAL ÇELİK ESNAF ZİYARETİNDE
CELAL ÇELİK ESNAF ZİYARETİNDE
CHP VE İYİ PARTİ´NİN ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CELAL ÇELİK: "ARTIK ETİMESGUT´TA ESNAF KAN AĞLAMAYACAK” “ETİMESGUT´U YAŞAYAN BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ”
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Etimesgut Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dün gece Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik´in kırlangıçları ve afişleri söküldü. Afişlerin belediye tarafından toplanmasını seçimi kaybetme korkusu olarak değerlendiren Çelik, “Korkunun ecele faydası yok. Kesinlikle ama kesinlikle hangi hukuksuzluğu yaparlarsa yapsınlar biz bu seçimi alacağız” diye konuştu.
İYİ Parti Etimesgut İlçe Yönetimi Açıklandı.
İYİ Parti Etimesgut İlçe Yönetimi Açıklandı.
İyi Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alpaslan Yılmaz ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.
Etimesgut CHP´den İYİ Partiye Ziyaret.
Etimesgut CHP´den İYİ Partiye Ziyaret.
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve yönetimi İYİ Parti İlçe Başkanlığına atanan Alpaslan Yılmaz´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı YILMAZ  Devraldı.
Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı YILMAZ Devraldı.
13 Kasım 2018 tarihinde İyi Parti Etimesgut ilçe başkanlığına atanan Alpaslan Yılmaz İlçe binasında yapılan törenle görevini devraldı.
CHP ETİMESGUT İLÇE BAŞKANLIĞI YENİ BİNASINA TAŞINDI. (09.10.2018)
CHP ETİMESGUT İLÇE BAŞKANLIĞI YENİ BİNASINA TAŞINDI. (09.10.2018)
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz; “Bu ilçe merkezi, sadece bir siyasi parti faaliyet alanı olsun istemiyoruz. Burası bir eğitim yuvası, bilim yuvası ve başarı öykülerine adım atılan, dostluğun, birlikteliğin, kardeşliğin, sevginin merkezi olmalıdır.” mesajını verdi.
HEDEFİMİZ SOSYAL BELEDİYECELİK
HEDEFİMİZ SOSYAL BELEDİYECELİK
"Toplumcu Belediyecilik Paneli" düzenleyen CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, hedeflerinin sosyal belediyecilik anlayışını yerel seçimlerle beraber Etimesgut ilçesine kazandırmak olduğunu ifade etti.
GEYİK; ‘‘İYİLİK GÖTÜRMEYE GAYRET EDİYORUZ´´
GEYİK; ‘‘İYİLİK GÖTÜRMEYE GAYRET EDİYORUZ´´
İyi Parti Etimesgut İlçe Başkanı Tansel Geyik üstlerine düşen görevi yerine getirmek için çalıştıklarını ve Etimesgut halkına İyi Partinin siyasi politikasını anlatmak için kapı kapı gezdiklerini, vatandaşlarla iyi ilişkiler kurmaya hedeflediklerini belirtti.
EMEK EŞİTTİR KADIN DEMEKTİR
EMEK EŞİTTİR KADIN DEMEKTİR
CHP İl Kadın kollar 8 Mart dünya kadınlar günü etkinliği kapsamında bir araya geldi. Kadınların her alanda önemli bir yeri olduğunu belirten Ankara CHP Kadın kolları İl Başkanı Türkan Çınar kadınlar olarak haklı mücadelemize devam edeceğiz dedi.
TÜRKİYENİN GELECEĞİ TÜRK KADINIDIR
TÜRKİYENİN GELECEĞİ TÜRK KADINIDIR
Etimesgut İyi Partinin düzenlemiş olduğu 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kapsamında konuşma yapan İlçe Başkan yardımcıları Selma Ünal ve Mustafa Özal Kadının Türk toplumunda önemli bir yere sahip olduklarını belirteler önemli noktalara değindiler.
ANKARADA BİR İLK !!!
ANKARADA BİR İLK !!!
Etimesgut Kent Konseyi´nin 1. Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Konseyin yeni yönetimi belirlendi. Etimesgut Kent Konseyi Başkanlığı´na, Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat seçildi.
Türkiye Kudüs için ayakta
Türkiye Kudüs için ayakta
ABD Başkanı Trump´ın skandal kararının ardından bugün Etimesgut Ak Parti İlçe Başkanı Ebubekir Kipel ve Yönetimi Etimesgut Çarşı Camii´nde Cuma namazı sonrası protesto düzenlendi. Binlerce insan Mescid-i Aksa´nın evi Kudüs için meydanlara indi.
Etimesgut´ta Ebubekir Kipel Dönemi
Etimesgut´ta Ebubekir Kipel Dönemi
AK Parti Etimesgut İlçe 6. Olağan Kongresi Mavi Düğün Salonu´nda gerçekleştirildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongreye Ebubekir Kipel, damgasını vurdu.
 ŞAHİNGÖZ; VARLIĞIMIZI HİSSETTİRİYORUZ
ŞAHİNGÖZ; VARLIĞIMIZI HİSSETTİRİYORUZ
MHP Etimesgut İlçe Teşkilatı´nın ‘Genişletilmiş İlçe Toplantısı´nda konuşan İlçe Başkanı Halil Şahingöz, “Genel Başkanımızın dediği gibi herkes ülkücü olabilir ama dava adamlığı ve yol arkadaşlığı farklıdır” açıklamasında bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsanlık daima kötü oyuncaklar peşinde koşan bir çocuk.

Cemil Meriç
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
deneme deneme

deneme 4
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ