ÇELİK; “GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIM”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ile birlikte Eryaman´da düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü nedeniyle şehit ve gazi aileleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Tarih: 18.3.2019 15:26:56

Anma toplantısına Etimesgut CHP İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ile İYİ Parti İlçe Başkanı Erman Serin eşlik ettiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından, Kur´an-ı Kerim tilaveti ve duayla başlayan toplantıda ilk konuşmayı yapan Celal Çelik; bu özel günde şehit ve gazi aileleriyle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu belirtti.

Çelik, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun talimatında olduğu üzere belediye başkanı olduğu ilçede herkese eşit mesafede olacağını ancak en çok pozitif ayrımcılık yapacağı insanların; yoksullar, engelliler ve her zaman kendini en çok borçlu hissettiği şehit yakınları ve  gaziler olacağını, en çok da onların belediye başkanı olacağını söyledi. Çelik, "bu konuda kimse lütfen beni eleştirmesin" diyerek, her zaman yanlarında olacağının sözünü verdi.

“Her Zaman Başımın Üstündeler”

Çelik, "18 Mart Şehitleri Anma Ve Çanakkale Zaferi" gibi anlamlı bir günde, tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin hangi ruhla hangi iradeyle mücadele ettiklerinin ayırdında olmamız gerektiğini, bizlerin bu vatan topraklarında huzurla, eşit-adil bir şekilde, bir olarak-birlikte olarak  yaşamamız için şehit-gazi olduklarını unutmamamız gerektiğini vurguladı. Bugün ise maalesef sadece oy meselesi yüzünden toplumun bir kesiminin "vatan haini, terörist, öteki" denilerek ayrıştırıldığına dikkat çeken Çelik, bizlerin şehitlerimize saygı duyarak ve gazilerimizi başımızın üstünde tutarak, onların iradesinin egemen olmasını sağlamamızın bir borç olduğunu belirtti.

“Gün Birlik Günüdür”

Çelik, konuşmasını; "Gün bir olma günüdür, gün birlikte olma günüdür. Bizi ayrıştırmaya çalışanlara hesap sorma günüdür. İnanıyorum ki 31 Martta sizlerle hesap soracağız, Martın sonu bahardır, eşit hizmetler ve sosyal belediyecilik diyorum, çalmayacağım diyorum, iyi bir belediye başkanı olacağım diyorum." mesajlarıyla bitirdi.

Kılıçdaroğlu; “Ayrım Yapılıyor”

Ardından söz alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin tarihin önemli sayfalarından birisi olduğunu söyleyerek, bir ulusun ayakta kalma, yedi düvele karşı mücadele etme zaferi olan Çanakkale´nin bağımsızlığı da perçinlediğini belirtti.

Aynı zamanda Şehitler Günü de olan bu önemli günde, devleti yönetenlerin her zaman şehit yakınları ve gazilere pozitif ayrımcılık yapması gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, İngiltere´de bir mağazaya giren gazilerin anons edilerek onurlandırıldığını hatırlattı. Türkiye´de ise gaziye "ne olduğu belli olmayan kart" verildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Şehit yakınlarına hangi pozitif ayrımcılığı sağladınız? Ayrımcılık yaparak devam ediyoruz yolumuza." diye konuştu.

"Pozitif ayrımcılık, gazilerimize, şehit yakınlarımıza olacak" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şehit yakınlarının, gazilerin siyasi görüşlerinin farklı olabileceğini ancak ortak paydanın "bayrak, vatan, Türkiye" olduğunu vurgulayarak beraber, huzur içinde yaşamanın önemine işaret etti.

Toplumun kutuplaştırılıp, ayrıştırıldığını, bunun iyi sorgulanması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, vatandaşın bütün bunları gördüğünü söyleyerek; "Bir yerel seçim yapıyoruz, belediye başkanlarını muhtarlarımızı seçeceğiz. Öyle bir seçim atmosferi yaratılıyor ki elde kılıç-kalkan birbirimizi öldüreceğiz. Nereden çıktı bu? Niçin yapıyorlar? Neden böyle bir ayrımcılık üzerine siyaset inşa ediliyor?" yorumunu yaptı.

"Ülkücü Kardeşlerime Sesleniyorum"

Konuşmasında ülke gündemine dair pek çok meseleye vurgu yapan Kılıçdaroğlu; Milliyetçilik ve ülkücülüğün sıradan bir olay olmadığını, CHP´nin 6 okundan birinin milliyetçilik olduğunu ifade ederek Cumhuriyetin ilk yıllarında üzüm, incir, buğday satan Türkiye´nin karşılığında fabrikalar kurduğunu dile getirdi. Şimdi ise fabrikalar satılıp domates, patates, soğan alındığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Sorun bir partinin sorunu değildir. Sorun, Türkiye sorunudur. Böyle bakmamız lazım. Eğer böyle bakmazsak hepimiz kaybederiz." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Sakarya´daki Tank Palet Fabrikası´nın yüzde 49,9´u, yani en büyük ortağı Katar ordusu. Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, eğer hala gidip o fabrikayı satanların sözcülüğünü yaparsanız, hala gidip o fabrikayı satanlara oy verirseniz ben size asla ne milliyetçi ne de ülkücü derim." yorumunu yaptı.

“Çelik, Etimesgut´a Hizmet Vermek İstiyor”

Konuşmasının sonunda partisinin Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik´i yanına çağıran Kılıçdaroğlu, bütün belediye başkanlarından, seçildiklerinde vatandaşlara ayrımcılık yapmamalarını istediğini hatırlattı.

Etimesgut´un yeni bir sayfa açması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “İsteriz ki her evde huzur, bereket olsun. Mahallede, caddede, parkta her yerde güzellikleri yaşayalım. Bize o güzellikleri yaşatacak olan Etimesgut´ta Celal Çelik olacak” diye konuştu. Çelik´in eski bir hâkim olduğunu ve her zaman adalet dağıttığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Celal Çelik´in geçmişinde bir toplu iğne ucu kadar siyah leke yok. Temiz, düzgün, ahlaklı, insanları seven ve herkese saygı duyan bir insan ve Etimesgut´a hizmet vermek istiyor." dedi.

CHP´li belediyelerde asgari ücretin 2 bin 200 lira olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, partisinin aldığı belediyelerde kimsenin işine son verilmeyeceğinin altını çizdi.

İşsizliğin önlenmesi için üretimin artırılması gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, üreten Türkiye´yi Millet İttifakı´yla gerçekleştireceklerini kaydetti.

Programın ardından Çelik ve Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla Etimesgut Atatürk Meydanı´nda, Çanakkale Savaşı´nda Türk askerlerinin yemek menüsünde bulunan üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek vatandaşlara dağıtıldı.

Haber: Betül Sayın
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ETİMESGUT´A DEV BİR ORMAN KAZANDIRACAĞIZ
ETİMESGUT´A DEV BİR ORMAN KAZANDIRACAĞIZ
Millet İttifakı´nın Etimesgut Adayı Celal Çelik´in seçim çalışmalarındaki durağı bu kez Eryaman oldu. Göksu Parkı´nda gençlerle voleybol oynayan Çelik, doğa dostu olmanın yerel yönetim anlayışının temelini oluşturduğunu belirterek “Etimesgut´ta yeşil alanların sayısını arttırmak benim için çok önemli. Bu amaçla Tema Vakfı´nın Doğa Dostu Belediye Başkan Adayı Taahhütnamesi´ni imzaladım. Atatürk´ten aldığımız ilhamla Etimesgut´a ‘Atatürk Orman Parkı´ adında dev bir orman kazandıracağız” diye konuştu
YAVAŞ; "1 NİSAN´DA ANKARA HERŞEYİ İLE ARINACAK"
YAVAŞ; "1 NİSAN´DA ANKARA HERŞEYİ İLE ARINACAK"
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Yavaş, Etimesgut Seçim Koordinasyon Merkezi kurucusu Alpaslan Yılmaz´ın koordine ettiği Etimesgut STK Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Çelik; "Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi potansiyelini kullanamıyor”
Çelik; "Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi potansiyelini kullanamıyor”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi´nde dükkan sahipleri ve işçilerin sıkıntılarını dinledi.
ÇELİK, “ETİMESGUT´TA BİR HİKÂYE YAZACAĞIM”
ÇELİK, “ETİMESGUT´TA BİR HİKÂYE YAZACAĞIM”
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, işçilerle ve esnafla buluşarak ”Çözüm üretmek için aday oldum” mesajını verdi.
ÇELİK “ETİMESGUT´UN HER KESİMİNE ADİL HİZMET GÖTÜRECEĞİM”
ÇELİK “ETİMESGUT´UN HER KESİMİNE ADİL HİZMET GÖTÜRECEĞİM”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Süvari Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi´nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, partililer ve Etimesgut halkının yoğun katılımı damgasını vurdu.
ÇELİK “KADINLAR İÇİN ETİMESGUT´TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR”
ÇELİK “KADINLAR İÇİN ETİMESGUT´TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR”
Millet İttifakı Etimesgut Adayı Celal Çelik, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde Eryaman´da düzenlenen etkinliğe katılarak, kadınlar için daha iyi bir geleceğe dair görüşlerini ve bu amaca yönelik atacağı adımları paylaştı.
ETİMESGUT´U CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ
ETİMESGUT´U CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ve Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Etimesgutlularla buluştu. Çelik, Ankara´nın ve Etimesgut´un tüm sokaklarında değişimin iradesini gördüğünü belirterek, “Etimesgut´un şu ana kadar geri kaldığını ve yeterli hizmeti almadığını biliyorum. Mansur Başkanımla ve sizlerin desteğiyle Etimesgut´u Ankara´nın cazibe merkezi yapacağımıza eminim” dedi.
ÇELİK BAŞKAN 12´DEN VURACAK
ÇELİK BAŞKAN 12´DEN VURACAK
Millet İttifakı CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik: “Etimesgut´un sorunlarını çok iyi biliyoruz” Etimesgut´a “Atatürk Orman Parkı” geliyor
ÇELİK; “ETİMESGUT´UN %70´İ DEĞİŞİM İSTİYOR.”
ÇELİK; “ETİMESGUT´UN %70´İ DEĞİŞİM İSTİYOR.”
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı CHP´li Celal Çelik, İYİ Parti ve CHP Etimesgut İlçe aday adayları ve partililere “Birliktelik Kahvaltısı” düzenledi
CELAL ÇELİK ESNAF ZİYARETİNDE
CELAL ÇELİK ESNAF ZİYARETİNDE
CHP VE İYİ PARTİ´NİN ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CELAL ÇELİK: "ARTIK ETİMESGUT´TA ESNAF KAN AĞLAMAYACAK” “ETİMESGUT´U YAŞAYAN BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ”
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Etimesgut Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dün gece Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik´in kırlangıçları ve afişleri söküldü. Afişlerin belediye tarafından toplanmasını seçimi kaybetme korkusu olarak değerlendiren Çelik, “Korkunun ecele faydası yok. Kesinlikle ama kesinlikle hangi hukuksuzluğu yaparlarsa yapsınlar biz bu seçimi alacağız” diye konuştu.
İYİ Parti Etimesgut İlçe Yönetimi Açıklandı.
İYİ Parti Etimesgut İlçe Yönetimi Açıklandı.
İyi Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alpaslan Yılmaz ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.
Etimesgut CHP´den İYİ Partiye Ziyaret.
Etimesgut CHP´den İYİ Partiye Ziyaret.
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve yönetimi İYİ Parti İlçe Başkanlığına atanan Alpaslan Yılmaz´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı YILMAZ  Devraldı.
Etimesgut İlçe Başkanlığı´nı YILMAZ Devraldı.
13 Kasım 2018 tarihinde İyi Parti Etimesgut ilçe başkanlığına atanan Alpaslan Yılmaz İlçe binasında yapılan törenle görevini devraldı.
CHP ETİMESGUT İLÇE BAŞKANLIĞI YENİ BİNASINA TAŞINDI. (09.10.2018)
CHP ETİMESGUT İLÇE BAŞKANLIĞI YENİ BİNASINA TAŞINDI. (09.10.2018)
CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz; “Bu ilçe merkezi, sadece bir siyasi parti faaliyet alanı olsun istemiyoruz. Burası bir eğitim yuvası, bilim yuvası ve başarı öykülerine adım atılan, dostluğun, birlikteliğin, kardeşliğin, sevginin merkezi olmalıdır.” mesajını verdi.
HEDEFİMİZ SOSYAL BELEDİYECELİK
HEDEFİMİZ SOSYAL BELEDİYECELİK
"Toplumcu Belediyecilik Paneli" düzenleyen CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, hedeflerinin sosyal belediyecilik anlayışını yerel seçimlerle beraber Etimesgut ilçesine kazandırmak olduğunu ifade etti.
GEYİK; ‘‘İYİLİK GÖTÜRMEYE GAYRET EDİYORUZ´´
GEYİK; ‘‘İYİLİK GÖTÜRMEYE GAYRET EDİYORUZ´´
İyi Parti Etimesgut İlçe Başkanı Tansel Geyik üstlerine düşen görevi yerine getirmek için çalıştıklarını ve Etimesgut halkına İyi Partinin siyasi politikasını anlatmak için kapı kapı gezdiklerini, vatandaşlarla iyi ilişkiler kurmaya hedeflediklerini belirtti.
EMEK EŞİTTİR KADIN DEMEKTİR
EMEK EŞİTTİR KADIN DEMEKTİR
CHP İl Kadın kollar 8 Mart dünya kadınlar günü etkinliği kapsamında bir araya geldi. Kadınların her alanda önemli bir yeri olduğunu belirten Ankara CHP Kadın kolları İl Başkanı Türkan Çınar kadınlar olarak haklı mücadelemize devam edeceğiz dedi.
TÜRKİYENİN GELECEĞİ TÜRK KADINIDIR
TÜRKİYENİN GELECEĞİ TÜRK KADINIDIR
Etimesgut İyi Partinin düzenlemiş olduğu 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kapsamında konuşma yapan İlçe Başkan yardımcıları Selma Ünal ve Mustafa Özal Kadının Türk toplumunda önemli bir yere sahip olduklarını belirteler önemli noktalara değindiler.
ANKARADA BİR İLK !!!
ANKARADA BİR İLK !!!
Etimesgut Kent Konseyi´nin 1. Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Konseyin yeni yönetimi belirlendi. Etimesgut Kent Konseyi Başkanlığı´na, Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat seçildi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bir şahsın yaşadıkça memnun ve mutlu olması için lazım gelen şey, kendisi için değil kendinden sonra gelecekler için çalışmasıdır.

Mustafa Kemal Atatürk
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ