CHP ANKARA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI. (17.10.2018)
Parti Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı "İktidar Hikâyesini Kaybetmiş Durumda"
Tarih: 23.10.2018 15:53:07

9 ilin Parti yönetici kadrolarının katıldığı toplantıda Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener; “Cumhuriyetin değerlerinin tamamen yok edildiği bir ortamda dışa vuran AKP zihniyetini yıkabilmemizin başlangıcı, önümüzdeki yerel seçimlerdir.” dedi. Parti Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise “Dün üye olanından en eski üyesine kadar hep beraber, CHP´nin bütün insan kaynağını harekete geçirip iktidara 31 Mart´ta gereken dersi vermemiz gerekiyor. Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir, Adalet ve Kalkınma Partisi´ne karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir." vurgusunu yaptı.

Yerel seçime hazırlık çalışmaları kapsamında yapılan toplantıya, eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, İl Başkanı Rıfkı Güvener, Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Kaya, Bülent Kuşoğlu, Oğuz Kaan Salıcı, Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ve Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Zonguldak il teşkilatlarından partililer katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rıfkı Güvener; “Türkiye´nin içine sürüklendiği bataklıktan nasıl çıkacağı, önümüzdeki yerel seçimlerde nasıl bir çıkış yapmamız gerektiği hakkında değerli görüş ve önerilerin alınması amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Cumhuriyetin değerlerinin tamamen yok edildiği bir ortamda dışa vuran AKP zihniyetini yıkabilmemizin başlangıcı, önümüzdeki yerel seçimlerdir. Bu nedenle 24 Haziran Seçimleri´nin çözümlemesini iyi yapıp, geleceğe hep birlikte doğru bir strateji çizmemiz gerekmektedir.”  dedi.

Ardından söz alan Oğuz Kaan Salıcı; 3,5-4 ay önce bir seçimden çıkıldığına göre siyasi ve ekonomik anlamda bir rahatlama olması gerekirken şu anda İktidarın ülkeyi çok daha kötü bir yere getirdiğini söyledi. Salıcı “Hatırlarsanız 2002 yılında ‘yoksulluğu, yasakları, yolsuzluğu ortadan kaldıracağız´ diye ağır bir ekonomik krizin üzerine iktidara gelmişlerdi.  O dönemden hepimizin aklında kalan fotoğraf, Başbakanlık merdivenlerine bir esnafımızın yazar kasasını atması ve ‘Ben artık iş yapamıyorum´ demesiydi. Bugünkü ortamda ise kendini yakma girişimleri, intiharlar gibi vicdan sızlatacak nice insan hikâyelerimiz var.” dedi. “CHP bu konuların üstünde durmuyor, çaba göstermiyor” gibi gelen eleştirilere cevaben ise “Toplanıyoruz, konuşuyoruz ve değerli basın mensubu arkadaşlar haber yapıyorlar ama ne yazık ki editörler bu haberleri hasıraltı ederek hitap ettiğimiz grubun partililer ve partili yurttaşlarla sınırlı kalmasına sebep oluyor. Medyanın %90´ı doğrudan sermayesi üzerinden iktidara bağlı. Bu durumda CHP mücadeleyi bırakacak değil, programından, 6 Okundan, kurucularından, anti-emperyalist mücadelesinden, Mustafa Kemal Atatürk´ten vazgeçecek değil.” vurgusunu yaptı.

İktidar Hikâyesini Kaybetmiş Durumda

İktidarın, Türkiye´yi 16 senenin sonunda çok daha kötü bir yere getirdiğini savunan Salıcı, "Adında ´adalet´ var, 430 kilometre adalet yürüyüşü yaptı bu parti. İstanbul asfaltına hasret olduğumuz için yapmadık, bu ülkede adalet olmadığı için yaptık. 2002´de iktidara geldiklerinde üretici fiyatları enflasyonu %32´ydi, şu anda %46. İsmindeki ´adalet´i kaybetmişti, ismindeki ´kalkınma´yı da kaybetmiş durumda. İktidarın hiçbir hikâyesi kalmadı." diye konuştu.

Türkiye´de 31 Mart 2019´da yerel seçimlerin yapılacağını anımsatan Salıcı, bu seçim sürecinde CHP´nin, Türkiye´nin kurucusu, kurtuluşun partisi olmanın, ülkeyi çok partili hayatla, sosyal demokrasiyle, solla tanıştırmanın getirdiği ağır bir sorumluluğunun bulunduğunu söyleyerek; "Dün üye olanından en eski üyesine kadar hep beraber, CHP´nin bütün insan kaynağını harekete geçirip iktidara 31 Mart´ta gereken dersi vermemiz gerekiyor. Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir, Adalet ve Kalkınma Partisi´ne karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir. Kıymetli olan partinin programında yazan Türkiye´ye ulaşma idealimizdir, kıymetli olan büyük saygı, sevgi duyduğumuz, gönülden bağlı olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk´ün ilkelerinin, hedeflerinin, Türkiye´nin ilkeleri ve hedefleri olmasını sağlama çabamızdır." dedi.

"Hangi Dış Mihrak Sufle Verdi?"

Salıcı, yaşanan ekonomik sıkıntıları dış mihraklara havale etmeye çalışan bir iktidarın olduğuna değinerek, "Samanın ithal edilmesinin iyi bir şey olduğunu Adalet ve Kalkınma Partisi´ne hangi dış mihrak sufle verdi bilmiyorum ama bunu kendi iradesiyle yaptıysa, yaşadığımız bu krizin sorumlusu kendisidir. Eğer bunu birilerinden talimat alarak yaptıysa, o zaman açıkça ´dış mihrak´ dediği güçlerin partisidir. Bu ülkenin milli ve yerli partisi değildir. Milli Mücadele´nin içinden gelen bir anlayışın partisi değildir. Bunu açıkça görmek ve ifade etmek zorundayız." dedi.

Ardından katılımcılardan bugün burada seçim süreci ile ilgili rota belirleme, aday belirleme yöntemleriyle ilgili alınacak değerli görüşleri hayata geçirebilecek bir süreci örmeye çalışacaklarını belirtti.

HABER:  Betül SAYIN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ANKARA BÖLGE TOPLANTISI YAPILDI 2018
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İstanbul ve Ankara adaylarının medyadaki kazananı kim oldu?
İstanbul ve Ankara adaylarının medyadaki kazananı kim oldu?
Türkiye genelinde 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için gerçekleştirilen 31 Mart yerel seçimleri geride kaldı. MTM Medya Takip Merkezi, Cumhur ve Millet ittifaklarının İstanbul ve Ankara adaylarının medyadaki yansımalarını inceledi. Araştırmanın detayları ise şöyle…
KILIÇDAROĞLU, AKP´NİN MANSUR YAVAŞ´A TEKLİFİNİ AÇIKLADI
KILIÇDAROĞLU, AKP´NİN MANSUR YAVAŞ´A TEKLİFİNİ AÇIKLADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk´te yayınlanan programda gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş´la ilgili Kılıçdaroğlu “Bunların hepsi hikaye. Mansur Yavaş Ankara´yı alacak bunu içlerine sindiremiyorlar. AKP teklif etti ‘gel bizden aday ol diye” olmadı. Bu durumu bilmiyorlar mıydı? Ne söylerlerse söylesinler Mansur Yavaş Ankara´yı kazanacak." dedi.
Etimesgut Fuar Alanı´nı Kadınlarımıza Tahsis Edeceğiz
Etimesgut Fuar Alanı´nı Kadınlarımıza Tahsis Edeceğiz
Millet İttifakı´nın Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik seçim çalışmalarına Eryaman Toplu Yapı Yönetimi´nde devam etti. Etimesgut Fuar Alanı´nın yılda sadece 1 ay açık olduğunun altını çizen Çelik, “Fuar alanımız adeta atıl durumda, biz orayı kadınlarımıza tahsis edeceğiz.
Özhaseki: Kürt kardeşlerimin oylarını istiyorum, onlar normal vatandaş
Özhaseki: Kürt kardeşlerimin oylarını istiyorum, onlar normal vatandaş
Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara´da yaşayan Kürtlerden oy istedi. Özhaseki, “Çünkü onlar masum insanlar, normal vatandaşlar” dedi.
DSP MİTİNGİNE 50 TL´YE, BAKANIN KATILDIĞI ETKİNLİĞE 70 TL´YE KATILIMCI
DSP MİTİNGİNE 50 TL´YE, BAKANIN KATILDIĞI ETKİNLİĞE 70 TL´YE KATILIMCI
Bakanlıklar, devlet kurumları, AKP, DSP, dernekler, vakıflar… Hepsini ortak bir noktada buluşturan bir başlık ortaya çıktı: Sahte katılımcılar… Cumhurbaşkanı danışmanın katıldığı etkinliğe gazeteci katılımı az, sahte gazeteci lazım, DSP mitingine katılım az, 50 liraya mitinge katılacak aranıyor, bakanın katıldığı etkinlikte salon boş kaldı, 70 liraya katılımcı aranıyor.
ÖZHASEKİ´NİN "KARAKEBAP" OLAN SOYADI NEDEN DEĞİŞTİ!
ÖZHASEKİ´NİN "KARAKEBAP" OLAN SOYADI NEDEN DEĞİŞTİ!
Mansur Yavaş, kökenini gündeme taşıyan Gökçek´in, Özhaseki´ye zarar vermeyi hedeflediğini açıklamıştı. Tartışmalar üzerine Yavaş soyağacını kamuoyuyla paylaşırken, Özhaseki´nin soyadını neden değiştirdiği merak konusu oldu.
UYSAL;  "SEÇİLMESİ MUHTEMEL BİR ADAY ´SEÇİLİRSE BEDELİ ÖDER´ ŞEKLİNDE TEHDİT EDİLİYOR”
UYSAL; "SEÇİLMESİ MUHTEMEL BİR ADAY ´SEÇİLİRSE BEDELİ ÖDER´ ŞEKLİNDE TEHDİT EDİLİYOR”
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkındaki sözleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 Aytun Çıray: Patates İthalatı AKP´NİN Ayıbıdır!..
Aytun Çıray: Patates İthalatı AKP´NİN Ayıbıdır!..
İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yurtdışından sıfır gümrükle 200 bin ton patates ithal edilmesi kararını Meclis´e taşıdı.
AYDIN; “ÖZHASEKİ BÜTÜN ÜLKÜCÜLERDEN ÖZÜR DİLEMEZSE, BU AĞIR HAKARETİN BEDELİ SANDIKTA ÖDETİLECEK”
AYDIN; “ÖZHASEKİ BÜTÜN ÜLKÜCÜLERDEN ÖZÜR DİLEMEZSE, BU AĞIR HAKARETİN BEDELİ SANDIKTA ÖDETİLECEK”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş´ın Süvari Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi´nin açılışında yaptığı konuşmada iktidara ve Cumhur İttifakı´na ağır eleştiriler yöneltti.
MERAL AKŞENER´DEN ERDOĞAN´A: HODRİ MEYDAN
MERAL AKŞENER´DEN ERDOĞAN´A: HODRİ MEYDAN
İYİ Parti lideri Meral Akşener; "Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. İftiraları nedeniyle onunla hemen hesaplaşacağız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan´a "Hodri meydan" diye yanıt verdi
AYDIN “BİZ BU İTTİFAKI OSLO´DAKİ MASALARDA KURMADIK!”
AYDIN “BİZ BU İTTİFAKI OSLO´DAKİ MASALARDA KURMADIK!”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, iktidara; ”Bir vebal var, o vebal sizin omuzunuzda. Senin oğlun askerliğini yapmayıp evinde otururken, o illeri, ilçeleri almak için bu ülkenin aslan evlatları, Mehmetçiklerimiz, polislerimiz şehitler kervanına birer birer katıldılar. Soruyorum şimdi size; siz şimdi hangi yüzle çıkıp da bizim bu milletin önünde kurduğumuz Millet İttifakı´nın yanına yeni bir ortak katmaya çalışıyorsunuz?” eleştirisini yöneltti.
Çelik: Etimesgut´ta Yapılamayan Her Şeyi Yapacağız
Çelik: Etimesgut´ta Yapılamayan Her Şeyi Yapacağız
Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile yeni bir dönem başlatacaklarını,“Etimesgut´ta değişim rüzgârlarının estiğini belirterek bu değişimin temelini oluşturacak projelerin tamamını yakında açıklayacağını” söyledi.
ANKARA´NIN EN GENÇ BAŞKAN ADAYI SAHAYA İNDİ: ÇUBUK´TA ÜRETECEĞİZ, ANKARA´YI DOYURACAĞIZ
ANKARA´NIN EN GENÇ BAŞKAN ADAYI SAHAYA İNDİ: ÇUBUK´TA ÜRETECEĞİZ, ANKARA´YI DOYURACAĞIZ
Ankara´nın en genç belediye başkan adayı konumunda olan 29 yaşındaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çubuk Belediye Başkan adayı Can Kaderoğlu, geçtiğimiz hafta adaylığının ilan edilmesinin ardından hazırlıklarını tamamlayarak sahaya indi.
KARAMOLLAOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A SERT CEVAP: YAZIKLAR OLSUN!
KARAMOLLAOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A SERT CEVAP: YAZIKLAR OLSUN!
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Saadet Partisi´ni HDP ile işbirliği halinde göstermesine Saadet Lideri Karamollaoğlu sert tepki gösterdi: "Yazıklar olsun!"
Başkaraağaç, CHP´nin Ayaş Belediye Başkan Adayı
Başkaraağaç, CHP´nin Ayaş Belediye Başkan Adayı
Ali Başkaraağaç, CHP´nin Ayaş Belediye Başkan Adayı oldu. Başkaraağaç, 5 yıl sonra kaldığı yerden devam etmek için Ayaşlıların karşısına çıkıyor.
ERYAMAN SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ´ AÇILDI
ERYAMAN SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ´ AÇILDI
Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Eryaman Seçim İletişim Merkezi´nin açılışını gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile miting havasında geçen açılışa Yavaş´ın yanı sıra, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alparslan Yılmaz da katıldı.
“ANKARAGÜCÜ´NE KALICI GELİR SAĞLAYACAĞIZ”
“ANKARAGÜCÜ´NE KALICI GELİR SAĞLAYACAĞIZ”
Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankaragücü taraftar gruplarından 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği´ne (Gecekondu) ziyarette bulundu. Ziyaret, derneğin genel merkezinde gerçekleşti. 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği Başkanı Koray Akdoğan ve Gecekondu Lideri Ali İmdat´ın da bulunduğu buluşmada Yavaş´a, eski Milletvekili Aylin Nazlıaka eşlik etti.
Mansur Yavaş projelerini açıkladı
Mansur Yavaş projelerini açıkladı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleşen Aday Tanıtım Toplantısı´nda projelerini anlattı
YOKUŞ´TAN OBRUKLAR İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
YOKUŞ´TAN OBRUKLAR İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya´nın çevresi ve Karapınar ilçesindeki obruklardan kaynaklanan risk alanlarının tespitinin yapılması ve obruklardan kaynaklanabilecek mağduriyetlerin yaşanmaması için Meclis Başkanlığına araştırma önergesi verdi.
´Etimesgut ve Polatlı´da aday göstermeyeceğiz´
´Etimesgut ve Polatlı´da aday göstermeyeceğiz´
Ankara´nın ilçe adaylarının birkaç gün içinde netleşebileceğini Polatlı ve Etimesgut´ta aday göstermeyeceklerini, ileride gelişen duruma göre adaylıkları gözden geçirebileceklerini anlatan Özhaseki, MHP´nin adaylarını açıkladığı Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye´de aday göstermediklerini kaydetti.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Okyanuslarda bulunan tuz miktarı, tüm kıtaları 150 metre derinlikte kaplayacak kadar fazladır. Bir salyangoz 3-4 yıl boyunca uyuyabilir; bu süre içinde besine ihtiyaç duymaz.

İlginç Bilgiler 6
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ