Anahtar Kelimeler: Delegesi "CEMAL " .
  • Cuma 10.8 ° / 1.3 ° Dağınık bulutlar
  • Cumartesi 9.3 ° / 3.3 ° bulutlu bulutlar
  • Pazar 9.8 ° / 5.8 ° bulutlu bulutlar

CHP Delegesi "CEMAL EMİR" dedi.

CHP Etimesgut İlçe Örgütü 3. Olağanüstü Kongresi'nde Cemal Emir, İlçe Başkanlığı'na seçildi. Cemal Emir 150 oy alırken Tekin Araç 72 oy, Ali Güvenç ise 71 oy alabildiler.

Kongrede adayların coşku dolu konuşmaları ilgi ile izlendi. Konuşmacılar yaşanan ekonomik krize, pahalılığa, işsizliğe, iç ve dış siyasetteki başarısızlıklara, Ortadoğu’da yaşanan kaosa, sığınmacı sorununa, eğitim ve sağlıktaki açmazlara, bütün erkleri tek adamda toplayan rejimin yönetemez hale geldiğine değindiler ve derhal erken seçim gerekliliğini vurguladılar. İktidara yürünen yolda partinin yükselen ivmesi önüne döşenen bütün tuzaklara rağmen, sarsılmayan bir birlik ve beraberlik ilişkisi sürdürmenin önemini özenle dile getirdiler.

Konuşmalar sonrası üç adayın katıldığı seçimlerde Av. Cemal Emir, 301 delegenin 150 oyu ile İlçe Başkanı seçildi. Başkan'ın teşekkür konuşması ile kongre sona erdi.

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen CHP Etimesgut İlçe Olağanüstü Kongresi’nde katılım beklenenin üzerinde oldu. Toplam 379 delegenin 301’i katılım sağlayarak oy kullanırken kongre salonuna sadece delegeler alındı. Pandemi şartları ve Olağanüstü İlçe Kongresi olmasından dolayı dışarıdan misafir davet edilmezken milletvekilleri, diğer ilçelerin ilçe başkanları, siyasi partilerin temsilcileri kongrede bulunmadı. Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve yönetimi, kongrenin bitimine doğru salona geldiler

Cemal Emir, kongrede yaptığı konuşmasında Etimesgut’u Ankara’nın 1 numarası yapacaklarını belirterek 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde de Etimesgut Belediye Başkanlığını kazanacakları iddiasında bulundu. CHP’yi Etimesgut’ta aydınlık günlerin beklediğini de söyleyen Emir, teşekkür konuşmasında da “Samsun’dan yeni bir Atatürk gelmesini beklemeyin, hepimiz birer Atatürk olacağız ve burada hedeflerimize ulaşacağız. Korkmayacağız, yılmayacağız, susmayacağız değil korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız.” dedi. Emir, kendisine destek veren partililere ve delegelere de teşekkür etti.