Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu
  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu

Ankara

13.11.2019

  • İMSAK 05:57
  • GÜNEŞ 07:24
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:42
  • YATSI 19:03

CHP´Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ANKARA´DA TOPLANDI

CHP Genel Merkezi´nde yapılacak toplantıya katılmak üzere Ankara´ya gelen CHP´li belediye başkanları, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında Anıtkabir´i ziyaret etti.

Belediye Başkanları Toplantısı´na katılmak üzere Ankara´ya gelen CHP´li belediye başkanları, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında Anıtkabir´i ziyaret etti.

Torun başkanlığındaki heyet ilk olarak Aslanlı Yol´dan yürüyerek Atatürk´ün mozolesine çelenk bıraktı. Heyet, mozolede saygı duruşunda bulundu.

Torun ve belediye başkanları daha sonra Misak-ı Milli Kulesi´ne geçti. Torun, Anıtkabir Özel Defteri´ne şunları yazdı:

"Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu, Aziz Atam, Büyük eseriniz CHP´nin yurdun dört bir yanında, genel seçilmiş belediye başkanları ile manevi huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda ve halkımızın hizmetinde azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Demokrasi özgürlük ve bağımsızlığa olan bağlılığımızla yolumuza devam ediyoruz."

Torun ve beraberindekiler daha sonra İsmet İnönü´nün kabrini ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.

CHP LİDERİ SESLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi´nde belediye başkanlarına yaptığı konuşmada, başarılı olunması durumunda Türkiye´nin yönetimini sağlayabileceklerini söyledi.

CHP lideri konuşmasında, "Şimdi vaatlerimizi gerçekleştirerek güveni perçinleyeceğiz. Bir dahaki seçimlerde daha yüksek oy alacaksınız. Daha geniş kitlelerin sempatisini kazanacaksınız. Bu tarihi bir sorumluluktur. Kaygılanan milyonlar varken, sizler beldenize hakkı, hukuku, adaleti getirdiğinizde kaygıyı kaldıracaksınız. ´Neden Türkiye böyle yönetilmiyor´ diyecekler" dedi.

"Önünüzde 5 yıllık zaman var" diyen Kılıçdaroğlu "Bu süre su gibi geçer. Üzerinize çok büyük yükler aldınız. İmzasız ihbarları çöpe atacaksınız, yolsuzluk varsa üzerine gideceksiniz. Para bulacaksınız, yatırım yapacaksınız" diye seslendi. "Harcadığınız her kuruşun hesabını vatandaşa vereceksiniz" diyen Kılıçdaroğlu, şeffaflığın CHP´nin temel ilkesi olduğunu söyledi.

İstanbul seçimlerine itirazlar hakkında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu "Bir türlü karar çıkmıyor. Hangi gerekçeyle karar çıkmıyor? YSK´ya seslenmek isterim; 39 ilçede bütün geçersiz oylar sayıldı, sonuç değişmedi. 6 ilçede bütün oylar sayıldı, sonuç değişmedi. Ne yapmak istiyor YSK? Niye daha önce itiraz edilmedi? Oy sayılırken niye şerh konulmadı? Devletin gücünü arkasına almış her türlü kumpasa tezgah hazırlıyorlar. İstanbul seçimleri, bir demokrasi tercihi noktasına gelmiştir" ifadelerini kullandı.