YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Çarşamba 9 ° / 0 ° Güneşli
  • Perşembe 8 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

20.11.2019

  • İMSAK 06:04
  • GÜNEŞ 07:31
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:14
  • AKŞAM 17:37
  • YATSI 18:59

ÇIRAY "SAYIN KILIÇDAROĞLU ŞEHİT EDİLSEYDİ SAYIN BAHÇELİ ACABA NE DİYECEKTİ?"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Aytun Çıray, CHP Meclis Grubunun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na 21 Nisan 2019´ta Ankara´nın Çubuk İlçesi Akkuzu köyünde yapılan çok tehlikeli linç provokasyonunun araştırılması için verdiği Me

AYTUN ÇIRAY´DAN TARİHİ UYARILARLA DOLU DEĞERLENDİRMELER

İYİ Parti  Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Aytun Çıray, CHP Meclis Grubunun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na 21 Nisan 2019´ta Ankara´nın Çubuk İlçesi Akkuzu köyünde yapılan çok tehlikeli linç provokasyonunun araştırılması için verdiği Meclis Araştırması Önergesi´nin görüşmelerinde İYİ Parti adına tarihi uyarılarla  dolu değerlendirmelerde bulundu.

Şimdilik Bilinmeyen Bir Mihrak Tarafından Çıkarılmış Adeta Kontrollü Bir Yangın

Aytun Çıray, konuşmasına Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik provokasyona ilişkin ´21 Nisan tarihi hafızalarımıza kazınmalıdır; çünkü biz o gün çok büyük bir felaketin kıyısından döndük” değerlendirmesiyle başladı. Meşum olayı “kim olduğu şimdilik bilinmeyen bir mihrak tarafından çıkarılmış adeta kontrollü bir yangın” benzeten Çıray, sözkonusu yangının bir an için kontrolden çıkıp yayılmış olması durumunda yaşanacak travmanın şiddetinin “15 Temmuz hain FETÖ darbesi kadar kuvvetli olabileceğine” dikkat çekerek şöyle dedi:

Kanlı Kardeş Kavgasının Kıyısından Dönüldü

“Kısacası, kanlı kardeş kavgasının kıyısından dönüldü. Sayın Meral Akşener´in evini basmaya çalışan korkak ahlaksızlardan sonra bu ikinci denemedir. Hümanistliğiyle bilinen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ölümcül olabilecek bir yangının içinde kaldı. Ölümcül diyorum çünkü nem azalır, rüzgâr yön değiştirip şiddetlenir, bir de bakmışsınız ki yangın önce Akkuzulu köyünü sarmış, sonra Türkiye´ye yayılmış; yerel seçimler sonrasında baharın gelişi de böylece gölgede kalmış ama çok şükür ki provokatörlerin istedikleri olmadı.”

Hedef Demokrasiyi ve Hukuk Devletini Yıkmaktır, Dolayısıyla Hedef Millet ve Devlettir

Çıray konuşmasının devamında araştırma önergesinin kabul etmenin Meclis için bir namus meselesi olarak belirterek “bu kontrollü yangını çıkaranlar kim olurlarsa olsunlar (..) sonuç değişmez, hedef demokrasiyi ve hukuk devletini yıkmaktı; hedef millet ve devletti” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Şehit Edilseydi Sayın Bahçeli Acaba Ne Diyecekti?

Daha sonra ‘siyasetin yetkili makamlarında  oturanlar yangına körükle gitmemelidirler´ diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın konuyla ilişkili açıklamalarını eleştiren Aytun Çıray sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi, Sayın Bahçeli´ye soruyorum: 2014´te Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "illet", "zillet" demeden ortak hareket ettiğiniz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şehit edilseydi ne diyecektiniz? "Sayın Kılıçdaroğlu kendini öldürtüp kardeş kavgası çıkardı." mı diyecektiniz? Ya da Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir durumu yine bir "gaz sıkışması" olarak mı tarif edecekti?”

Aytun Çıray, konuşmasının son bölümünü “İstanbul´u Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmıştır.” tespiti ışığında YSK´ya yönelik bir dizi uyarıya tahsis etti. Çıray bu çerçevede YSK´ya şöyle seslendi:                                 

Çıray´dan Ysk´ya Çağrı: "Anayasa, Kanunlara ve İçtihatlarınıza Bağlı Kalın!"

“Şimdi buradan, devletimizin ve milletimizin yüksek çıkarları için, zaten tam kanunsuzluk yapmakla malul Yüksek Seçim Kuruluna seslenmek istiyorum: Önünde sonunda kaynağı ortaya çıkarılacak olan bu kontrollü yangınlar sürecine dikkat edin, sakın içine düşmeyin; Anayasa´ya, kanunlara ve içtihatlarınıza bağlı kalın.”

Çıray, YSK´nın böyle yapmaması halinde muhalefetin bu kez farklı bir tavır alabileceğini son derece çarpıcı uyarılarla ortaya koydu:

Ysk´yı Uyarıyorum: Muhalefetsiz Bir Seçim Meşru Olmaz

“Muhalefet partileri bu defa, hukuken meşru olmayan bir kararın sonucunu meşrulaştırmak istemeyebilirler. Artık yeni bir manipülatif seçimi meşrulaştırmanın figüranı olmak istemeyebiliriz. Muhalefetsiz bir demokrasi olmayacağı gibi muhalefetsiz girilecek yeni bir seçim meşru olamaz. Sayın İmamoğlu nasıl olsa hakkını yedirmez, Anadolu yollarına düşer ama ekonomiden dış politikaya kadar zar zor kontrol altında tutulan tüm yangınların bu defa sebebi YSK olur, YSK."

Çıray konuşmasını “Bir kez daha, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun şahsında Türk Milletine geçmiş olsun diyor ve tüm şehitlerimize Yüce Allah´tan rahmet diliyorum.” cümleleriyle noktaladı.