Çorumlulardan Yaşar ve Yavaş´a tam destek
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Çorum Hitit Dernekleri Federasyonunun düzenlediği toplantıya katıldı.
Tarih: 3.2.2019 10:15:24

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi´nde gerçekleştirilen buluşmada Başkan Yaşar ve Mansur Yavaş Çorumlularla buluştu. Yavaş” Biz hesap verebilir olacağız. Harcadığımız paraların bizden sorulmasına talibiz.  Ben hesabımı size vermem, öbür dünyada veririm deyip önünüzden kaçmayacağız” dedi.

Yavaş” Biz hesap verebilir olacağız”

Çorumlu vatandaşların yoğun ilgisi ve desteğiyle konuşma yapmak için kürsüye çıkan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş” Ankara için hazırladığımız projelerden birisi olan 81 il Anadolu Kültür Bahçesi Projesi´nde siz Çorumluların da örnek bir evi olacak. Hem kendi kültürünüzü yaşatacaksınız hem de Türkiye´de yaşayanlar ve ileride gelecek turistler sizin kültürünüzü tanıyacak. Belediyeler vatandaşların ihtiyaçlarına göre çalışmalıdır. Önce vatandaşa sorulur, daha sonra öncelikli olarak, bu ihtiyaçlara göre projeler oluşturulur. Vatandaştan alınan vergiler sayesinde hizmet ediyorsak, onların isteklerine göre projeler hayata geçirmeliyiz. Biz hesap verebilir olacağız. Harcadığımız paraların bizden sorulmasına talibiz.  Ben hesabımı size vermem, öbür dünyada veririm deyip önünüzden kaçmayacağız” diye konuştu.

“Fethi Başkan gibi herkesi kucaklayacağız”

Katılımcı bir belediyeciliği hayata geçireceklerinin altını çizen Yavaş” Kent konseyi, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek odaları ve bunun gibi yapıların fikirlerini alarak şehri yöneteceğiz. Toplumun her kesiminin fikirlerini alarak projelerimizi gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız kütüphane, kreş, sosyal donatı alanı isteyecek biz yapacağız. Şeffaf olacağız. Belediyeye ödediğiniz her faturanın arkasında bu ücretin hangi yatırımlara harcandığını bileceksiniz. Bir belediye başkanı temiz havadan, ulaşımdan sorumludur. Belediye başkanı yurttaşlarını müşteri olarak görmez, vatandaş olarak görür. Ankaralının imar rantları ile kaybettiği milyarları, biz belediyeye aktararak, fakir fukaraya sosyal konut yapacağız. Sayın Fethi Yaşar´ın dediği gibi; kör kuruşun hesabını vererek, sizlerden aldığımız parayı, sizlere harcayacağız. Fethi Başkanımız herkesin her türlü yardımına koşuyor ve bunun mükafatını alıyor. İnşallah bizler de herkesi kucaklayacağız. Nasıl ki herkesten vergi alıyorsak, her vatandaşımıza eşit hizmet götüreceğiz. Vergi alırken kimseyi ayırmıyorsak, hizmet ederken de kimseyi ayırmayacağız.” dedi.

 

“Hemşeri derneklerinin tümüne destek oluyorum”

Çorum Hitit Derneklerinin düzenlediği buluşmada konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar” Doğduğu toprakları bırakıp doyduğu topraklarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün başkenti Ankara´da yaşayan Çorumlu Hemşerilerimle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Göreve geldiğim günden itibaren, Yenimahalle´de hem demokratik kitle örgütlerine hem hemşeri derneklerine çok büyük önem verdim. Onların bir araya gelip gelenek göreneklerini yaşatacağı, Cumhuriyetin başkenti Ankara´ya sahip çıkacakları her etkinlikte, Yenimahalle Belediyesi olarak derneklerin yanında durduk. Çünkü birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek zorundayız. Hemşeri derneklerinin bu duyguları yaşattığına inandığım için bu görevi yapıyorum. Sadece size değil, Anadolu´nun neresinden gelirse gelsin Ankara´da yaşayan tüm hemşerilerimizi, Cumhuriyetimizin bir yurttaşı olarak görüp, hepsine yardımcı oluyorum” şeklinde konuştu.

“Halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyoruz”

Konuşması salonda bulunan vatandaşlar tarafından yoğun alkış alan Başkan Yaşar” Biz bu Cumhuriyeti zor kurduk. Cumhuriyeti yaşatmak, doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle, nereli olursak olalım hepimizin görevidir. Hepimiz sahip çıkmak zorundayız. Ülkede yerel seçim değil savaşa gidiyor gibiyiz. Siyaset kin ve nefretten kurtulmadığı sürece, Türkiye´de ne kaynaklar verimli kullanılır, ne de huzur ve güvenlik sağlanır. Biz her kesimin belediye başkanı olmaya geliyoruz. Her vatandaşın hakkını korumaya geliyoruz. Bize oy veren  oy vermeyen ayrımı yapmadan çalışacağız. 10 senedir Yenimahalle´de nasıl vatandaşlarımızı ayırt etmeden, ötekileştirmeden çalıştıysak, Ankara Büyükşehir´de de çocuk, genç, yaşlı demeden çalışacağız, başaracağız. Ankara´nın kaynaklarını Ankaralılara kullanmak ve onların yaşamaktan mutlu olduğu bir kent yaratmak için geliyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik için geliyoruz. Halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyoruz. Sayın Mansur Yavaş´ın Ankara´da çok güzel işler başaracağına inanıyor, kendisine başarılar diliyorum” dedi.

 “Başkan Yaşar örnek alınmalıdır”

Ankara´da nüfus olarak birinci sırada olduklarını ifade eden Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Emir” Başkentte seçilecek Başkanlarımız Fethi Başkanı örnek almalıdır. Yenimahalle´de hangi konuda ne sıkıntımız olursa olsun bizlerden desteğini esirgemedi. Her sıkıştığımızda yanımızdadır. Birlik ve beraberliğin olduğu her yerde huzur olur mutluluk olur. Bütün başkan adaylarına başarılar diliyor, yolumuz açık olsun diyorum” ifadelerinde bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çorumlulardan Yaşar Yavaş destek
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi açıldı. Açılış töreninde konuşan Fethi yaşar; “31 Mart akşamı yeni bir yola çıkacağız. Bu yolun sonu mutluluk, bu yolun sonu Yenimahalle sevdası, bu yolun sonu hizmet” dedi.
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
Başkent´in ilk engelli kreşi "NEFES" ile Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Yenimahalle´de açıldı
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
“Büyük Karadeniz Buluşması” Yenimahalle´de gerçekleşti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Karadenizli ünlü bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Gecede Karadeniz Müziği´nin sevilen ismi Selçuk Balcı sahne alarak, birbirinden güzel Karadeniz Türkülerini seslendirdi.
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
Yenimahalle´de sanayi masaya yatırıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İvedik OSB´de sanayiciler ve iş insanlarıyla bir araya geldi.
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
Yenimahalle Belediyesi tarafından vatandaşın kültür ve sanat faaliyetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla her mahallede yapılması planlanan kültür merkezlerinden yedincisi Kaletepe Mahallesi´nde açıldı.
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe´de bulunan Sondurak Dolmuş Durakları´nı ziyaret etti. Dolmuşçularla sohbet eden Yaşar, onlarla görüş alışverişinde bulundu.
BAŞKAN YAŞAR: “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
BAŞKAN YAŞAR: “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
Tokatlılar Yenimahalle´de buluştu. Tokat Niksar Şıhlar Köyü Derneği 20´inci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde İlkadım Salonu´nda yapıldı. Geceye CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ile birlikte katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Gün birlik olma günüdür” dedi.
YAŞAR; “ESNAF KAZANAMAZSA ÜLKE KAZANAMAZ”
YAŞAR; “ESNAF KAZANAMAZSA ÜLKE KAZANAMAZ”
Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, GİMAT bölgesinde bulunan Ankara Otobüs ve Kamyon Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Site içerisinde bulunan dükkanları tek tek dolaşarak, işçi ve dükkan sahipleriyle tokalaşan Yaşar “Esnaflıktan gelen bir kardeşiniz olarak 10 yıldır kendi yaşadığım sıkıntıları size yaşatmamak için esnaf dostu belediyecilik anlayışıyla hizmet ediyoruz” dedi.
BAŞKAN YAŞAR "YENİMAHALLE BARIŞIN KENTİDİR"
BAŞKAN YAŞAR "YENİMAHALLE BARIŞIN KENTİDİR"
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe sokaklarını adım adım gezerek esnafla sohbet etti. Şentepe´de bulunan AK Parti Seçim Bürosu´nu da ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
YAŞAR, BATIKENT MEYDAN SEÇİM İLETİŞİM BÜROSU´NU AÇTI
YAŞAR, BATIKENT MEYDAN SEÇİM İLETİŞİM BÜROSU´NU AÇTI
Fethi Yaşar, “Batıkentli analar pencere önünde beklemekten kurtuldu”
YAŞAR VE YAVAŞ, GERSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARIYLA BULUŞTU
YAŞAR VE YAVAŞ, GERSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARIYLA BULUŞTU
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Gersan Yapı Kooperatifi esnaflarıyla bir araya geldi.
YENİMAHALLELİLERDEN FETHİ YAŞAR´A DESTEK
YENİMAHALLELİLERDEN FETHİ YAŞAR´A DESTEK
Yenimahalle esnafından Samet Albayrak ve Yenimahalle esnafları Fethi Yaşar´a yaptığı hizmetlere teşekkür ve destek için kahvaltıda bir araya geldiler.
YAŞAR, 2019-2024 PROJELERİNİ AÇIKLADI
YAŞAR, 2019-2024 PROJELERİNİ AÇIKLADI
Başkan Yaşar, “Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle´yi 100´üncü yıla hazırlıyoruz”
YAŞAR´A KURSİYERLERDEN COŞKULU KARŞILAMA
YAŞAR´A KURSİYERLERDEN COŞKULU KARŞILAMA
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´dan Avcılar Mahallesi Kurs Merkezi kursiyerlerine sürpriz ziyaret. YENİMEK´in Avcılar´da bulunan kurs merkezine giden Yaşar, kursiyerler tarafından coşkuyla karşılandı.
33´üncü sağlık ocağı Barıştepe´de açıldı
33´üncü sağlık ocağı Barıştepe´de açıldı
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 33´üncü sağlık ocağı olan Barıştepe Sağlık Ocağı açıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle´de ne söz verdiysek yerine getirdik. 2009 yılındaki Şentepe ile şimdiki Şentepe´nin arasındaki farkı siz görüyorsunuz” dedi.
“Hem üretiyoruz hem istihdam yaratıyoruz”
“Hem üretiyoruz hem istihdam yaratıyoruz”
Yenimahalle´de 10 yılda asfaltsız yol bırakmayan Yenimahalle Belediyesi, tüm alt yapı malzemelerini kendi tesislerinde üretiyor. Belediye bünyesinde kurulan tesislerde bordür, kilit taşı ve beton üretimi yapılıyor.
Yenimahalle´de tapu sevinci
Yenimahalle´de tapu sevinci
İlkyerleşim Mahallesi´nde bulunan Yeni Boyut Konutları sakinleri tapularına kavuştu.
Yaşar, basın mensupları ile buluştu
Yaşar, basın mensupları ile buluştu
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Medya ve İletişim Derneği (MEDYADER) üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.Başkan Yaşar, yerel yazılı ve görsel medya kuruluşu temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, “Sorunları, sıkıntıları en iyi o şehirde yaşayan bilir. O nedenle yerel basın çok önemlidir, şehre hâkimdir. Ben de 56 yıldır Yenimahalle´de yaşıyorum. Sıkıntılarını da çözümlerini de biliyorum” dedi.
Mağdur aileye yardım eli
Mağdur aileye yardım eli
Yenimahalle ilçesi Anadolu Mahallesi 497. Sokak´ta yer alan 42 numaralı apartmanın, bir ailenin kiracı olarak yaşadığı ikinci katındaki dairesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Harabeye dönen ev için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, evde 3 çocuğu ile birlikte yaşayan Emel Ayağlar´a (34) yardım elini uzattı.
Oda başkanlarından  tam destek
Oda başkanlarından tam destek
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kamyoncular Odası, Ankara Berberler Odası, Ankara Kahveciler Odası, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Haymana Esnaf Odası ile Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası Başkanlarını makamında kabul etti.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ