*Dumlupınar´da sosyal tesis için düğmeye basıldı
Yenimahalle Belediyesi, Kurtuluş Savaşı´nın kaderini değiştiren en önemli savaş olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi´nin yapıldığı, Kütahya´nın Dumlupınar topraklarına “Misafirhane ve Sosyal Tesis´´ kazandırmak için inşaat çalışmalarını başlattı.
Tarih: 26.5.2018 14:35:21

Yenimahalle Belediyesi´nin Dumlupınar´a kazandıracağı sosyal tesisin temelini, CHP Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Muharrem İnce, Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Milletvekilleri,  Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan ve Usta Gazeteci Uğur Dündar birlikte attı.

Dumlupınar ilçesinin en büyük eksiklerinden biri olan Misafirhane ve Sosyal Tesisin temel atma töreni ilçe vatandaşlarından büyük ilgi gördü. Büyük coşku ve alkışlarla sahneye çıkan Başkan Fethi Yaşar kendisini dinleyen binlerce kişiye “Ben de bu toprakların Afyonkarahisarlı çocuğuyum. Hepimiz bu toprakların çocuğuyuz. Hepimiz aynı bayrak altında yaşayan vatan kardeşleriyiz. O yüzden bugün burada sizlerle olmaktan, Dumlupınar halkına bu tesisi kazandırıyor olmaktan çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“Dumlupınar ruhunu çocuklarımıza anlatmalıyız”

Bu topraklara sahip olabilmek için ne kadar büyük savaşlar verdiğimizi, bu savaşlarda binlerce askerimizin şehit olduğunu hatırlatan Yaşar vatandaşlara, “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük mücadelelere sahip olduğumuz toprakların bölünmemesi, parçalanmaması için Afyonkarahisar-Dumlupınar ruhunun yaşatılması gerektiğini söylemiştir. Bu yüzden çocuklarımıza Çanakkale ruhunu anlattığımız gibi Dumlupınar ruhunu anlatmak ve öğretmek de en büyük görevlerimizdendir” tembihinde bulundu.

26 Ağustos 1922´de Başkomutan Mustafa Kemal Paşa´nın önderliğinde başlatılan Dumlupınar Savaşı´nın Türklerin Anadolu´yu yeniden ele geçirme savaşı olduğunu, bu savaşta köylüsüyle, kentlisiyle, kadınıyla, erkeğiyle amansız bir ölüm kalım savaşının verildiği, cephede ve cephe gerisinde 137 bin askerimizin şehit olduğu bilgilerini vererek Dumlupınar ruhunun önemine vurgu yaptı.

“Cumhuriyet´in ilçesi Yenimahalle´den armağanımızdır”

30 Ağustos 1922 tarihinin Türkiye´nin düşman işgalinden kurtulmasının tarihi olduğunun altını tekrar çizen Başkan Yaşar, “ Bugün temelini attığımız sosyal tesisin çalışmalarını 30 Ağustos 2018´e kadar bitirip, vatandaşların kullanımına açmış olmayı hedefliyoruz. Bu tesis Başkent´in, Cumhuriyet´in ilçesi Yenimahalle´den sizlere armağandır, herkese hayırlı ve helal olsun” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 bin 500 metrekare alan üzerine projelendirilen sosyal tesisin kapalı alanının bin 500 metrekare olacağını, tesiste 12 oda ve 1 süit oda ile televizyon ve kahvaltı salonu, idare ve mescit bölümleri, tesis çevresinde park ve yeşil alan olacağını konuşma sırasında aktaran Başkan Yaşar halkın coşkulu alkışları eşliğinde konuşmasını tamamladı.

Muharrem İnce´den Yaşar´a teşekkür

Yenimahalle Belediyesi´nin başlatmış olduğu sosyal tesisin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Ülke olarak geldiğimiz noktada artık şehitlerimiz, gazilerimiz bile ayrıştırılıyor, bölünüyor. Türkiye´nin Türkiye olabilmesini sağlayan Dumlupınar Savaşı´nın yapıldığı bu güzel ilçemizde bölmeyen, aksine birleştiren, kardeşlik örneğinin yaşanıyor olmasından dolayı büyük gurur ve mutluluk duymaktayım. Yenimahalle Belediyesi Başkan Fethi Yaşar´ın yönetime geçtiği günden itibaren ötekileştirmeden, birleştirici ve eşit hizmet politikasıyla çalışmalarını yürütmüştür. Dumlupınar´a yapılan bu hizmete vesile olduğu için Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar´a çok teşekkür ederim. Başkan Fethi Yaşar´ın da söylediği gibi Dumlupınar ruhunu da tıpkı Çanakkale ruhunu anlattığımız gibi çocuklarımıza anlatmalı ve aşılamalıyız” ifadelerinde bulundu.

Törene katılanlar arasında bulunan Usta Gazeteci Uğur Dündar ise yaşadığı duygusal anları, “Hayatımın en anlamlı günlerinden birini, her şeyimizi borçlu olduğumuz Dumlupınar´daki temel atma töreninde yaşadım. Tıpkı Milli Mücadele´nin önsözünün yazıldığı, tarihin akışının değiştiği topraklarda Çanakkale Şehitleri Abidesi´nin tamamlanmasındaki naçiz katkımda olduğu gibi” sözleriyle anlattı. Bu duyguyu başta kendisi olmak üzere herkese yaşattığı, böylesine ölümsüz bir eseri şehitler diyarına armağan ettiği için Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar´a teşekkürlerini iletti.

Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan´ın da Dumlupınar´ın önemli eksiklerinden olan sosyal tesisi ilçelerine kazandıran Başkan Yaşar´a teşekkür konuşmasından sonra hep birlikte dualar eşliğinde çalışmaların başlamasını simgeleyen start butonuna bastılar.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi projesi hayata geçiyor
Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi projesi hayata geçiyor
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni dönem projeleri arasında yer alan Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi için kolları sıvadı.
İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Yenimahalle Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin ilk toplantısı Belediye Başkanı Fethi Yaşar yönetiminde gerçekleştirildi.
Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm olun
Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm olun
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 3´üncü dönem mesaisine hızlı başladı. Yaşar, yeni dönem seçilen yeni meclis üyeleriyle bir araya geldi.
Seçimler Bitti, Şimdi Hizmet Zamanı
Seçimler Bitti, Şimdi Hizmet Zamanı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, seçimlerden sonra ilk ziyaretini Yakacık´a yaptı.
Cumhuriyet Akademisi Yenimahalle´ye Değer Katacak
Cumhuriyet Akademisi Yenimahalle´ye Değer Katacak
Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyetin İlçesi Yenimahalle´de gençlerin ve çocukların çağın gereklerine uygun olarak eğitim alması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve özel okullarda bulunan fakat devlet okullarında bulunmayan müfredatların hayata geçirilmesi için Cumhuriyet Akademisini ilçeye kazandırıyor.
Yaşar: “Herkesi kucaklamaya devam edeceğim”
Yaşar: “Herkesi kucaklamaya devam edeceğim”
31 Mart´ta gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri´nde sandıktan 3´üncü kez zaferle çıkan ve yeniden Yenimahalle Belediye Başkanı seçilen Fethi Yaşar, Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin konferans salonunda düzenlenen törenle mazbatasını aldı.
Yeniden baharı getirdik
Yeniden baharı getirdik
31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre %58,35´lik oy oranıyla üçüncü kez Yenimahalle Belediye Başkanı seçilen Fethi Yaşar belediye binası önünde gerçekleştirdiği mitingde Yenimahallelilerle buluştu.
YAŞAR, “EMEKLİNİN, ÇALIŞANIN EKMEĞİ YATIRIMLA BÜYÜR”
YAŞAR, “EMEKLİNİN, ÇALIŞANIN EKMEĞİ YATIRIMLA BÜYÜR”
Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Emekliler Derneği´ni (TÜED) ziyaret etti.
Yenimahalle´den Ankaragücü´ne altyapı tesisi
Yenimahalle´den Ankaragücü´ne altyapı tesisi
Yenimahalle Belediyesi´nden Ankaragücü´ne altyapı tesisi müjdesi geldi. Başkan Fethi Yaşar, Ankaragücü için Batıkent´te altyapı tesisi inşa edeceklerini ve merhum taraftarlar Mert Turgut Çakır ile Eren Açıkgöz´ün ismini vereceklerini söyledi.
AKŞENER, YAVAŞ VE YAŞAR YENİMAHALLE MİTİNGİ´NDE BULUŞTU
AKŞENER, YAVAŞ VE YAŞAR YENİMAHALLE MİTİNGİ´NDE BULUŞTU
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim çalışmaları kapsamında “Büyük Yenimahalle Mitingi”nde vatandaşlara hitap etti. Akşener´in mitinginde Mansur Yavaş ve Fethi Yaşar da konuştu.
AKŞENER, “FETHİ YAŞAR, KÖTÜ GÜN DOSTUDUR”
AKŞENER, “FETHİ YAŞAR, KÖTÜ GÜN DOSTUDUR”
Yenimahalle´de, Büyük Yenimahalle Mitingi yapıldı. İyi Parti tarafından düzenlenen mitinge Millet İttifakı Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldı.
ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLİK VE İSTİHDAM
ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLİK VE İSTİHDAM
Haymanalı ve Balalılarla bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Türkiye ekonomik bir krizin içerisindedir. İşsizlik ve istihdam sorunu gün geçtikçe önlenemez boyuta ulaşmaktadır” dedi.
YAŞAR; “GÜMÜŞHANELİLER CUMHURİYETİN DEĞERLERİNE BAĞLIDIR”
YAŞAR; “GÜMÜŞHANELİLER CUMHURİYETİN DEĞERLERİNE BAĞLIDIR”
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Demetevler bölgesinde bulunan Gümüşhane-Şiran Kavaklıdere ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği binasında düzenlenen toplantıda, vatandaşlarla buluştu.
YAŞAR, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU
YAŞAR, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU
Sık sık esnaf ve sanayicilerle bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle´de adına düzenlenen iki ayrı organizasyonla iş insanlarıyla buluştu.
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi açıldı. Açılış töreninde konuşan Fethi yaşar; “31 Mart akşamı yeni bir yola çıkacağız. Bu yolun sonu mutluluk, bu yolun sonu Yenimahalle sevdası, bu yolun sonu hizmet” dedi.
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
Başkent´in ilk engelli kreşi "NEFES" ile Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Yenimahalle´de açıldı
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
“Büyük Karadeniz Buluşması” Yenimahalle´de gerçekleşti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Karadenizli ünlü bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Gecede Karadeniz Müziği´nin sevilen ismi Selçuk Balcı sahne alarak, birbirinden güzel Karadeniz Türkülerini seslendirdi.
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
Yenimahalle´de sanayi masaya yatırıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İvedik OSB´de sanayiciler ve iş insanlarıyla bir araya geldi.
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
Yenimahalle Belediyesi tarafından vatandaşın kültür ve sanat faaliyetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla her mahallede yapılması planlanan kültür merkezlerinden yedincisi Kaletepe Mahallesi´nde açıldı.
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe´de bulunan Sondurak Dolmuş Durakları´nı ziyaret etti. Dolmuşçularla sohbet eden Yaşar, onlarla görüş alışverişinde bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ