ETİMESGUT BELEDİYESİ TÜM BİRİMLERİYLE KURBAN BAYRAMINA HAZIR

ETİMESGUT BELEDİYESİ TÜM BİRİMLERİYLE KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Etimesgut Belediyesi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram öncesi ve bayram sürecine ilişkin çalışmalarını tamamladı.

Etimesgut Belediyesi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram öncesi ve bayram sürecine ilişkin çalışmalarını tamamladı.

“TÜM BİRİMLERİMİZLE HAZIRIZ!”

Etimesgut Belediye Başkanımız Sn. Erdal Beşikçioğlu, “Bizim için bayramlar özel ve yoğun geçen günlerdir. Dolayısıyla tüm birimlerimiz nöbetçi ve icapçılarını belirleyerek hazırlıklarını tamamladılar. Başta kurbanlık hayvan kesim satış alanlarımız belirlenmiş olup halka duyurusu yapılmıştır. Ayrıca semtimizin temizlik işlemleri hız kazanmış olup bayram sürecine hazır hale getirilecektir” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!”

Sosyal destekler kapsamında yer alan “Eti-kart” sahiplerinin bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kartlarına para yükleme işleminin yapılacağı müjdesini verdi! Toplamda 5186 adet Eti-Kart’a 1000’er TL yatırılacağı açıklandı.

Tıpkı kredi kartı gibi kullanılan Eti- Kart ihtiyaç sahibi olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamaları için kullanılmaktadır. Eti- Kart sahiplerinin hesaplarına yıl içerisinde periyodik olarak yükleme yapılmaktadır.

ETİMESGUT BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİK ÇALIŞMALARIYLA ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR.

Dar gelirli ailelere desteğini sürdüren Etimesgut Belediyesi,  Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kıyafet desteğinde bulunacak. Öncelik; engelli çocuklara tanınacak olup, 3-14 yaş arası çocuklar ve annelerine kıyafet desteği sağlanacaktır.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Birimi birçok dar gelirli aileye kıyafet yardımının yanı sıra gıda yardımının da yapıldığını belirterek, “İlçemizdeki 38 mahallenin muhtarlığına yardım kolileri bırakılmış olup, maddi durumu yetersiz olan ailelere teslim edilecektir.” dedi.

TEMİZLİK İŞLERİ BİRİMİ BAYRAM TEMİZLİĞİNE BAŞLADI!

Bayram öncesinden başlayarak tüm çalışmalarını titizlikle yürüten bu birimimiz aktif olarak çalışmalarına hız kazandırmıştır.  Park ve Bahçelerin genel temizliğinin yapılması, ibadethane çevrelerinde temizlik ve yıkama yapılması, konteynerler sabitlenerek temizlenmesi, kaldırımlar, çarşı merkezleri, alt ve üst geçitlerin temizliğini ivedilikle sürdürmektedirler.

ZABITA BİRİMİMİZ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI!

Etimesgut Belediyesi olarak her zaman halkımızın ve esnafımızın yanındayız. Özellikle bayram öncesi halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına zabıtalarımız her gün denetime çıkmaktadır. Esnafımızın işlerinin bereketlenmesi ve onlara daha düzgün bir ortam sağlamak adına çalışmalarımız hız kazanmıştır.

VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KURBANLIKLARINI ALABİLİRLER

Etimesgut Belediyesi Veterinerlik Birimi çalışma hakkında bilgi vererek, “Satış alanında ki hayvanların kontrolleri yapılarak kimlik bilgilerinin, aşılarının, veteriner sağlık raporunun tam olduğunu tespit edilmiştir. Hayvanların sağlık açısından herhangi bir sakıncası yok ve vatandaşlarımız, buraya gelip gönül rahatlığıyla kurbanlık alıp kestirebilir. Kesim öncesi kontrollerimiz periyodik olarak devam edecektir.” denildi.

Bayramlar toplum olarak hepimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren önemli ve özel günlerdir diyen Sn. Beşikçioğlu “ Bayramlar; aile üyelerinin bir araya geldiği, ihtiyaç sahiplerinin daha fazla hatırlandığı, dayanışma ve barış içerisinde olduğumuz günlerdir. Barış ve huzurun üzerimizden eksilmediği, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımız günlerin çoğalması dileğiyle tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlar, bayram coşkusunun ülkemize ve milletimize huzur getirmesini temenni ederek sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.Ankara

13.07.2024

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:59
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:07
  • Cumartesi 31.6 ° / 18.8 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Pazar 31 ° / 17.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 31.1 ° / 14.7 ° Güneşli