• Cuma 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 17 ° / 7 ° Bulutlu
  • Pazar 22 ° / 11 ° Parçalı bulutlu

Ankara

16.04.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

GÜNDOĞAN: “PARTİMİZ İLK SEÇİMLERDE % 50+1’İ DOSTLARI İLE BULACAK VE İKTİDAR OLACAKTIR.”

Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan yeni üyeler için Keçiören İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törende 485 üyenin rozetleri takıldı.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP Ankara Milletvekilleri; Yıldırım Kaya, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Tekin Bingöl, Murat Emir, Gamze Taşçıer, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Keçiören İlçe Başkanı Bülent Gündoğan, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bülent Gündoğan; bir milyona dayanan nüfusu ve yaklaşık 650.000 seçmeni ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Keçiören’de iktidar olmanın kolay olmayacağını ancak imkânsız olmadığını, iktidar yolunda gece gündüz dur durak bilmeden çalışarak, omuz omuza vererek aileyi büyütmeye devam ettiklerini söyledi. Son bir buçuk ayda partiye 485 yeni üye ve son bir yıl içerisinde ise Keçiören ilçe örgütüne 1.500 yeni üye kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, AKP iktidarının vatandaşların üzerindeki baskılarına rağmen Keçiören’de önümüzdeki ay 10 bininci üyenin katılım hazırlıklarını yaptıklarını belirtti.

İlk seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin % 50+1’i dostları ile bularak, iktidar olacağının altını çizen Gündoğan, o dostların; iktidar tarafından toprakları yabancı maden şirketlerine peşkeş çekilen köylüler, fabrikalarda, maden ocaklarında öldürülen ve tekmelenen işçiler, yasaklar sebebiyle hacizlerle boğuşan esnaf, AKP’den torpili olmadığı için iş bulamayan ve intihara sürüklenen genç mezunlar, emekliler, emeğinin karşılığını alamayan EYT’liler ve memurlar olduğunun altını çizerek “Bu ülkenin vatanı, bayrağı ve Cumhuriyetin değerleri ile sorunu olmayan, parlamenter demokratik sisteme inanmış, hukukun üstünlüğü, adalet, demokrasi ve insan haklarından taviz vermeyen ve iktidarın politikalarından memnun olmayan herkes bizim dostumuzdur.” vurgusunu yaptı.

Bülent Gündoğan; “Vatandaşlarımız önümüzdeki seçimde, Ankara’yı parsel parsel satanları mı? Ankara’da adil ve dürüst hizmet nasıl yapılır gösterenleri mi? seçecek, artık karar vermelidir.” mesajını paylaştı.

Bu devirde yakasına Altı Ok Rozeti takma cesaretini gösteren dostlarım hoş geldiniz

Ardından söz alan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı; Ankara genelinde verilen emeğin semeresi ve halkın parti ile kurduğu bağların yansıması olan bu etkinlik için Keçiören İlçe Başkanı başta olmak üzere tüm Keçiören örgütüne teşekkürlerini ilettikten sonra “İnsanların yoksullukla boğuştuğu, en basit hak arayışlarının terör ithamıyla bastırıldığı, temel hukuk kurallarına bile uyulmadığı, medyanın sansürlü ve gerçeklerden kopuk bir yönetim anlayışının hüküm sürdüğü bu devirde yakasına Altı Ok Rozeti takma iradesini gösteren dostlarımıza hoş geldiniz diyorum. Partimize katılan arkadaşlarımız bu mücadeleye omuz vererek partimizin içindeki en kutsal göreve talip oluyorlar.” şeklinde konuştu.

Ali Hikmet Akıllı, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının, bugün mücadeleye omuz veren yeni yoldaşlar ve bu mücadeleye katılacak nice yurtsever insanın katkısıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin mutlak ilerlemesi ile taçlanacağına, bölgesel bir güç olan ülkemizin, yüzyıl önce mazlum milletlere verdiği ilhamı bu kez tüm insanlığa küresel bir güç olarak vereceğine duyduğu inancı paylaştı.

Biz hiçbir zaman usulsüzlük, hukuksuzluk içerisinde olan devlet yönetimiyle bir olmadık, olmayız.

Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu; siyasetin özellikle iki sebeple yapıldığını; kendi düşüncelerimizi, birikimimizi, değerlerimizi iktidara getirmek için ve bundan duyduğumuz hazzı tatmak için olduğunu, siyasetin, birikimlerimizi ülkemiz için vakfetmek olduğunu belirttikten sonra “Ama bu dönemde bizim siyaset yapma sebeplerimize ilave bir şey daha eklendi. Nedir o? Türkiye’nin, cumhuriyeti, demokrasisi ve bu milletin milli manevi tüm değerleri için ayrıca mücadele etmemiz gerekiyor. Bunun için siyaset yapıyoruz.” yorumunu yaptı.

Kuşoğlu; “Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Çanakkale'de, Büyük Taarruz'da, Sakarya'da verdiğimiz şehitlerden beri oluşturduğumuz, milli manevi tüm birikimimizi bugünlere kadar getirdik. Maalesef bugün bunlarla ilgili sorunlar, sıkıntılar var. Bu mücadeleyi sizlerle beraber vereceğiz, bize güç verdiniz. Allah razı olsun sizlerden…

Dün Sayın Erdoğan demiş ki, muhalefet devletle beraber değil. Biz yüzyıldan beri büyük bir mücadele içerisinde olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Biz hiçbir zaman hukuksuzluktan, haksızlıktan, yolsuzluktan yana olamayız. Biz hiçbir zaman yolsuzluklar, usulsüzlükler, hırsızlıklar yapan bir iktidarla beraber olamayız. Devlet millet için vardır, devletin dini adalettir. Devletin yanında olmak milletin yanında olmaktır. Adil, adaletli olmaktır. Bu nedenle biz hiçbir zaman hukuksuzluk içerisinde olan devlet yönetimiyle bir olmadık, bir olmayız. Bu mücadele içerisinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bülent Kuşoğlu bugün CHP’ye katılan 485 yeni üye dolayısıyla Keçiören İlçe Başkanı ve teşkilatına, diğer ilçelerde de benzer çalışmalar yapan, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

                                                                                                                                                                                                                        Haber: Betül SAYIN