YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Çarşamba 9 ° / 0 ° Güneşli
  • Perşembe 8 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

20.11.2019

  • İMSAK 06:04
  • GÜNEŞ 07:31
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:14
  • AKŞAM 17:37
  • YATSI 18:59

GÜVENER; “İÇİŞLERİ BAKANI VE VALİ İSTİFA ETMELİ”

Kemal Kılıçdaroğlu´na Çubuk´ta yapılan saldırıya tepki için CHP´nin 81 ilde gerçekleştirdiği protestoların başkentteki adresi CHP Ankara İl Başkanlığı önü oldu. CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener yaptığı basın açıklamasında; “Bu saldırılar bizi ülkenin g

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırı, Ankara´da çok sayıda milletvekili, siyasi parti temsilcisi, kitle örgütü ve yurttaşların katıldığı basın açıklamasıyla protesto edildi.

İyi Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, Saadet Partisi İl Başkanı Fatih Beyazıt, milletvekillerinin yanı sıra ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, TMMOB Başkanı Emin Koramaz, KESK Eş Başkanı Aysun Gezen ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi CHP İl Başkanlığı önünde hazır bulundu.

Kitle adına konuşan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ankara Valisi Vasip Şahin´in istifa etmesi gerektiğini söyledi.

AMAÇ BARIŞ VE DEMOKRASİ ORTAMINI BOZMAK

CHP Lideri Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırının planlı olduğunu ve provokasyon amacı taşıdığını ifade eden Güvener, “Saldırıyı planlayan karanlık güçler bilmelidir ki demokrasi mücadelesinin kahramanı Genel Başkanımız yalnız değildir” dedi.

Güvener, "Buradan iktidara sesleniyoruz. Bu saldırının kimler tarafından tertiplendiğinin bir an önce saptanmasını istiyoruz. Bir an önce ülkemizdeki iç huzuru kimin bozmak için tertiplediğini açığa çıkartın" diye konuştu.

"Dün ülkemizin başkentinde hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan CHP Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur" diye sözlerini sürdüren Rıfkı Güvener, saldırının aynı zamanda Şehit Yener Kırıkçı´ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu ifade etti.

YAPILAN SIRADAN BİR SALDIRI DEĞİLDİR

Güvener; "Yapılan sıradan bir saldırı değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler CHP´yi ve CHP´lileri hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler sayın genel başkanımıza ´idam´ tehditlerinde bulunduysa, CHP´lilerin şehit cenazelerine alınmamaları için kimler talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal´in ´2 büyük eserimden biridir´ dediği Cumhuriyet Halk Partisi´ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır. Aynı emperyalist güçlerin hizmetkarları toplumumuza kin ve nefret tohumu eken bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dilin sahipleri yapılan bu hain saldırıda pay sahipleridir." diye konuştu.

Saldırıların CHP´yi durduramayacağını vurgulayan Güvener, “Ne Genel Başkanımız bir milim geri adım atar ne de CHP´ye oy vermiş 14 milyon insan bu saldırılara pirim verir çünkü bu saldırının amacı barış ve demokrasi ortamını bozmaktır. Bu provakatif saldırı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar´ın gözleri önünde gerçekleşmiştir. Genel Başkanımıza yapılan saldırıları seyretmişlerdir. Fakat bilsinler ki bu saldırılar bizi ülkenin geleceği için yaptığımız mücadeleden alı koyamaz. Saldırıda ihmali bulunan kamu görevlileri bir dakika durmadan istifa etmeliler” ifadelerini kullandı.