BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

AKŞENER’DEN YAVAŞ’A ZİYARET

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Salı 12 ° / 4 ° Güneşli
  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu

Ankara

12.11.2019

  • İMSAK 05:56
  • GÜNEŞ 07:22
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:43
  • YATSI 19:04

“Hem üretiyoruz hem istihdam yaratıyoruz”

Yenimahalle´de 10 yılda asfaltsız yol bırakmayan Yenimahalle Belediyesi, tüm alt yapı malzemelerini kendi tesislerinde üretiyor. Belediye bünyesinde kurulan tesislerde bordür, kilit taşı ve beton üretimi yapılıyor.

Yenimahalle Belediyesi, alt yapı çalışmalarında birçok işi kendi ekibi ile kendi tesislerinde yapıyor. Bu kapsamda açılan tesislerde beton üretimi, bordür ve kilit taşı üretimi yapılıyor. Böylece belediye kendi yaptığı üretimle tasarruf sağlıyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak hizmetlerimizi taşerona vererek yaptırmak yerine kendi işimizi kendi personellerimizle yapıyoruz. Böylece hem istihdam yaratıyoruz hem de işi daha ucuza yapıyoruz” diye konuştu.

Çamurlu ayaklarla evine giren yok

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimizde evine çamurlu ayağıyla hiçbir vatandaşın girmeyeceğinin sözünü vermiştik. Şimdi bunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Yenimahalle sınırları içinde asfaltsız yol kalmamıştır” dedi. “Belediye olarak kendi işimizi kendi personelimizle yapıyoruz” diyen Yaşar, “Belediye olarak kurduğumuz tesislerde beton üretiminin yanı sıra,  bordür ve kilit taşı üretimini de yapıyoruz. Böylece belediye bütçesine ciddi bir katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

Fabrika gibi çalışıyor

Tüm teknik ekipmanların ve teknolojik alt yapının olduğu tesislerde alt yapı çalışmaları için lazım olan tüm ekipmanlar yapılabiliyor.  Yenimahalle Belediyesi beton santralinde; 10 yılda, 81 bin 182 metreküp beton, 477 bin 98 metrekare kilit taşı, 659 bin 323 metre de bordür üretildi. Yapılan üretimlerle Yenimahalle sınırları içinde bulunan tüm tesislerin işlemleri yine Yenimahalle Belediyesi personelleri tarafından yapılıyor.

Asfaltsız yol kalmadı

Belediye ayrıca Yenimahalle sınırları içinde bulunan tüm yollarda da asfaltlama çalışmaları yapıyor. Asfalt sezonu açılır açılmaz harekete geçen ekipler, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için gece gündüz çalışıyor. Yeni yerleşim yerlerine açılan yolların yanı sıra tamirat ve tadilat için de asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Belediye 10 yılda Yenimahalle sınırları içinde bulunan yollarda bugüne kadar 1 milyon 235 bin 101 ton asfalt serimi yaptı.