Türk kadınına örnek olan Satı Kadın anıldı

Hükümet-Belediyeler İşbirliği ve Mahalli İdareler Konuşuldu

YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Ağıralioğlu: "İktidar imkânları ile zenginleşenler "

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

  • Cumartesi 7 ° / -5 ° Karlı - Yağmurlu
  • Pazar 5 ° / -4 ° Hafif kar - Sağanak
  • Pazartesi 5 ° / -2 ° Bulutlu

Ankara

07.12.2019

  • İMSAK 06:19
  • GÜNEŞ 07:49
  • ÖĞLE 12:45
  • İKİNDİ 15:09
  • AKŞAM 17:30
  • YATSI 18:55

Hükümet-Belediyeler İşbirliği ve Mahalli İdareler Konuşuldu

Ankara Meclisi Derneği ile Milli Mutabakat Hareketi Platformu işbirliğinde Ulucanlarda yer alan Eski Cezaevi toplantı salonunda Hükümet-Belediyeler işbirliği ve Mahalli İdareler konulu söyleşi düzenlendi

Hükümet- Belediyeler ve diğer ilçe belediyeleri arasında birlik beraberlik nasıl sağlanıyor, yerel yönetimlerin klasik ve çağdaş yönetim anlayışları gibi konular ön plandaydı.

Konuşmacılar arasında yer alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, yerel yönetimlerin klasik anlamdaki hizmet anlayışının yerini çağdaş yönetim anlayışlarına bıraktığını belirtirken, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan da kaynakların adaletsiz bir şekilde bir yerde yoğunlaştığından, artık fırkacılıktan vazgeçip kafa kafaya verip Başkent Ankara için çalışmaya önem verilmesi gerektiğini ön plana çıkardı.

Yerel yönetimler ve kentler için 3 önemli dönüm noktası olduğunu söyleyen Özaslan, bunların Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçiş, 1950 sonrası dönemde plansızlık ve neticesinde göçle oluşan çarpık kentleşme ve 1980 sonrası dönemde ise küreselleşmeye uyum amaçlayan ekonomi politikaları değişikleri olduğunu belirtti. Özaslan, “Tüm bu önemli dönüşümlere rağmen yerel yönetim mevzuatı çağın çok gerisinde kaldı ve aşırı merkeziyetçilik ve vesayetçilik zirve noktasına geldi. Ülkemizde kaynakların doğru ve yerinde kullanımı ve demokrasinin, halk katılımının artırılması için yerel yönetimleri kaynak ve yetki olarak güçlendirmeliyiz. Merkezi devlet adil, etkin ve şeffaf şekilde yerel yönetimleri denetleyerek her türlü kötü yönetimin, kaynakları çarçur etmenin, usulsüzlüğün önüne geçmelidir. Kaynak kullanımında da merkezin ağırlığı azaltılarak yerel yönetimler güçlendirilmelidir.”dedi

Toplantıya katılanlar arasında Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı ve Ankara Enstitüsü Vakfı Başkanı Dr. Metin Özaslan ve Ankara Kulübü yöneticileri, , Milli Mutabakat Hareketi Platformu başkanı Mehmet Akyol ve yöneticilerinden Yaşar Can, Hüsnü Ekizceli, Ali Mantar, Zuhuri Yaman, Murat Duman, E. Bayındırlık ve İskan Bakanı Cengiz Altınkaya, E. Milletvekillerinden Mehmet Kahraman, Ersönmez Yarbay, Mehmet Zeki Çelik, Müjdat Karayerli, Beyhan Arslan, E. Vali Abdülkadir Sarı, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, BAŞKON Genel Başkanı Nurettin Doğan, Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yavuz Cengiz, Yozgatlılar Vakfı Başkanı Durak Turan Düz, Çorum Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Başkanı İsmail Uçakçı, Ege İlleri Platformu Genel Başkanı Mehmet Ali Özkan, Serhatlılar Birliği Başkanı Yavuz Ege gibi isimler bulunmaktaydı.