İKTİDARA GELDİĞİMİZDE ÖNCE DERİN YOKSULLUKTAN BAŞLAYACAĞIZ

İKTİDARA GELDİĞİMİZDE ÖNCE DERİN YOKSULLUKTAN BAŞLAYACAĞIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İl İl – İlçe İlçe esnaf ziyaretlerine Sivas ilinde devam ediyor.

Sivas merkez esnafının dertlerini dinleyen Akşener, yaptığı basın açıklamasında, bugün dertlerin konuşulduğu, dertlere dair çözümlerin ortaya konulduğu bir siyasi anlayışa ihtiyaç olduğunu söyledi. Yaptığı gezilerle iktidarın dikkatini esnafın üzerine çekmek için çalıştığını belirten Akşener, bunun sonucunda iktidar partisinin ilk defa bu sorunları duyduğunu, İYİ Parti olarak seçmenin sesini dile getirme görevini yerine getirmeye devam ettiklerini söyledi.

Akşener, açıklamasında şunları söyledi:

“Belki bir çoğunuzun bilmediği semtlerde, mahallelerde derin yoksulluk diye bir kavram var. O derin yoksulluğun getirdiği şey ne biliyor musunuz? 11-12-13 yaşındaki çocuklarda boy kısalığı. Yani 11-12-13 yaşındaki çocukların 6-7 yaşındaki bir çocuğun boyu oranında olması. Bu ne demek biliyor musunuz? Protein almayan çocukların bugünkü durumu demek. Onun için biz ısrarla gezilerimize devam edeceğiz. Israrla bu insanların iktidar tarafından görülmesini sağlamaya gayret edeceğiz. Onlar görmüyorsa biz görmeye devam edeceğiz. İlk seçimde de iktidara geldiğimizde önce bu derin yoksulluktan başlayacağız. Bu ülkede istiklal savaşında dahi tıbbi olarak bodurluk denilen çocuklarımızda böyle bir durum olmamıştı. Amacım budur.”

MİLLET LEHİNE ATILACAK HER ADIMIN ARKASINDA DURURUZ

Akşener, Bahçeli’nin Üniversite sınavına giren öğrenciler için barajların düşürülmesi gerektiğini söylediği hatırlatılarak parti olarak görüşlerinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

“Ben millet lehine, genç lehine, kadın lehine, esnaf lehine atılan her adıma hem kişi olarak hem parti olarak biz yanında dururuz. Ama şöyle bir şey var, bizim millet lehine önerdiğimiz hiçbir şeyi bu arkadaşlar kabul etmediler ama olsun. Gençlerimiz adına atılacak olan, katılıyorum Sayın Bahçeli’nin bu teklifine derhal Meclis’e getirsinler, eğer bir kanunla yapılacaksa İYİ Parti olarak arkasında durmaya evet oyu vermeye hazırız”

BURADAKİ GENÇLERİN İŞ İMKANINI SAĞLAYACAK YATIRIMLAR İÇİN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

Sivas’ın altıncı bölgeye alınması konusunda bir çalışma yürütüp yürütmeyecekleri sorusunu Akşener şöyle yanıtladı:

“Bugün itibarı ile elbette yürütecekler. Milletvekili arkadaşlarımızla beraber buradayız. Bütün bu bilgeleri elbette değerlendireceğiz. Bu konuda Fahrettin Bey’in getireceği teklife kategorik olarak Ak Parti ve MHP milletvekilleri Genel Başkanlarının talimatları ile hayır diyecekler sizin de bunları görmenizi istiyorum. Burada il başkanımız büyük bir genç işsizliği olduğunu söyledi. Evet yollar, binalar parasal yatırım yapılmış hakkını yemeyelim. Ama gençlere iş imkanı sağlayacak, istihdam yaratacak fabrika yapılmış mı? Yok. Bu yönde teşvik yapılmış mı? Yok. Bütün bunları Meclis’te gündeme getireceğiz. Sivas bizim göz bebeğimiz olmak zorundadır. Buradaki gençlerin iş imkanını sağlayacak yatırımlar için her türlü gayreti göstereceğiz.”Ankara

02.12.2023

  • İMSAK 06:15
  • GÜNEŞ 07:44
  • ÖĞLE 12:43
  • İKİNDİ 15:10
  • AKŞAM 17:31
  • YATSI 18:55
  • Cumartesi 14.9 ° / 5.3 ° Güneşli
  • Pazar 13.5 ° / 7.2 ° Çok bulutlu
  • Pazartesi 14.2 ° / 6 ° Güneşli