Anahtar Kelimeler: PARTİ SERT ÇIKIŞ

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu
  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu

Ankara

13.11.2019

  • İMSAK 05:57
  • GÜNEŞ 07:24
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:42
  • YATSI 19:03

İYİ PARTİ´DEN YSK´YA SERT ÇIKIŞ!

Partisinin Başkanlık Divanı sonrasında basın açıklaması yapan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, AKP´nin seçim sonuçlarını kabullenemediğini söyleyerek YSK´nın sonuçları açıklamamasına tepki gösterdi. Paçacı, "Millet iradesinin tecel

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, partisinin başkanlık divanı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Paçacı, konuşmasına; "1 Mayıs dolayısıyla tüm basın emekçilerinin 1 Mayıs Bayramını kutluyor, bu vesileyle fikirlerinden dolayı ceza evlerinde yatan, işten atılıp kalemi ve ekmeği elinden alınan tüm basın emekçilerine özgürce görevlerini yaptıkları çalışma ortamı temenni ediyorum." sözleriyle başladı.

AKP´nin yerel seçimler öncesinde EYT hakkındaki sözlerini tutmadığını belirten Paçacı, "Bu sorunun giderilmesi için İYİ Parti tarafından yapılan tüm girişimler, meclisteki AK Parti ve MHP çoğunluğunca bugüne kadar sürekli engellenmiştir" dedi.

İstanbul´da yerel seçim sonuçlarını AKP´nin hala kabullenemediğini aktaran Paçacı, "YSK´yı bir an önce, 31 Mart´ta sandıktan çıkmış İstanbullu seçmenlerin iradesini, ilan etmeye davet ediyorum" diye konuştu.

Paçacı´nın açıklamaları şu şekilde:

“Emeklilikte yaşa takılanlar” meselesi, her seçim öncesi iktidarın çözüm için söz verip, seçim sonrasında caydığı kanayan sosyal bir yaradır. Bu sorunun giderilmesi için İYİ Parti tarafından yapılan tüm girişimler, meclisteki AK Parti ve MHP çoğunluğunca bugüne kadar sürekli engellenmiştir. Bu konunun ısrarla takipçisi olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyoruz."

"Seçimlerin üzerinden bir ay geçmesine rağmen, AK Partinin seçim sonuçlarını kabullenmediği ve tekrarlardan müteşekkil itirazlarını sürdürerek kesin sonuçların açıklanmasını engellediği görülmektedir."

"Bu durum toplumumuzda gerginliği artırmakta, zaten pamuk ipliğine bağlı ekonomik ve sosyal dengeleri alt-üst etmektedir."

"AK Partinin demokratik hoşgörü ve siyasi olgunluktan yoksun bu tavrı, insanımızın demokrasiye ve sandığa olan inancını zayıflatmaktadır."

"Öte yandan millet iradesinin tecellisi de engellenmektedir."

"Milletimiz ve çağdaş dünya, gözünü dikmiş, 31 Mart´ta yapılan ve Sayın İmamoğlu´nun kazandığı seçimin kesin sonuçlarının bir an önce açıklanmasını beklemektedir. Her geçen gün sosyal huzurumuz ve ekonomimiz yara almaktadır."

"Sözlerimin sonunda, YSK´yı bir an önce, 31 Mart´ta sandıktan çıkmış İstanbullu seçmenlerin iradesini, ilan etmeye davet ediyorum."