ERTAŞ BU ÜLKENİN TAPUSUDUR

Ankara Kulübü, CİZİRVE' ye Renk Kattı

Başkentin yeşil cenneti yenileniyor

Turgut Özal Kültür Merkezi’ne görkemli açılış

İYİ Parti'nin Olağan Kurultay süreci şubatta

ŞEKER FABRİKASIYDI HAVUZLU VİLLA OLDU.

Başkanlık Divanı belli oldu

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

CHP'de kongre takvimi belli oldu

Altındağ’da Görev Degişimi

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Saadet'ten AKP'ye: "Çok uzağa gitmeyin, aynaya bakın"

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

ÇIRAY; “YSK ARTIK GAYRİMEŞRUDUR”

  • Perşembe 19 °C / 10 °C Güneşli
  • Cuma 18 °C / 10 °C Güneşli
  • Cumartesi 17 °C / 10 °C Güneşli

Ankara

17.10.2019

  • İMSAK 05:30
  • GÜNEŞ 06:53
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:43
  • AKŞAM 18:15
  • YATSI 19:33

Kahramankazan´da Türkiye´ye örnek olacak proje

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz´un katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde kurduğu “Kahramankazan İstişare Meclisi” ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplumun tüm kesimlerinden temsilcilerin katıldığı toplantıda, ilçenin temel sorunları ve bunla

31 Mart yerel seçimlerinde Kahramankazan Belediye Başkanı seçilen Serhat Oğuz, seçim döneminde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği “Kahramankazan İstişare Meclisi” projesini hayata geçirdi.

Tüm kesimler katıldı

Kahramankazan İstişare Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu´nda düzenlenen toplantıya kanaat önderleri, STK temsilcileri, siyasi partilerin üyeleri, eski belediye meclis üyeleri ve adayları, kadınlar ve çocukların da aralarında toplumun tüm kesimlerinden temsilciler katıldı. Burada söz alan temsilciler, ilçenin temel sorunları ve bunların çözüm önerileri başta olmak üzere ilçeye ilişkin birçok konuyu konuştu. İlçede yapımı süren ve yapılacak olan projeler ile yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Kahramankazan´a ilişkin kapsamlı bir beyin fırtınasının gerçekleştirildiği toplantıda, ilçeye ilişkin genel konular masaya yatırıldı. Katılımcılar, Kahramankazan İstişare Meclisi´nin her iki ayda bir düzenli aralıklarla toplanmasını kararlaştırdı.

Başkan Oğuz notlarını aldı

Başkan Oğuz da, toplantı boyunca katılımcıların konuşmaları doğrultusunda notlar aldı. Başkan Oğuz, aldığı notları toplantıda kendisine eşlik eden birim müdürü ve başkan yardımcıları ile değerlendirdi. Toplantıda katılımcıların yönelttiği soruları da Başkan Oğuz ve çalışma arkadaşları yanıtladı. Başkan Oğuz, aldıkları notlar doğrultusunda belediyenin yetki ve sorumluluk alanı içinde olan konuları gelecek toplantıya kadar çözmek için çalışma yürüteceklerini söyledi.    

Birlikte yöneteceğiz

Başkan Oğuz, bundan sonra düzenli aralıklarla gerçekleştirilecek olan Kahramankazan İstişare Meclisi toplantılarında, toplumun tüm kesimlerinden ve tüm farklı görüşlerden vatandaşların yer alacağını belirterek, toplantılarda ilçe gündeminin, gerçekleştirilecek projelerin ve uygulamaların masaya yatırılacağını söyledi. Kahramankazan´ı İstişare Meclisi ile vatandaşlarla birlikte yöneteceklerinin altını çizen Oğuz, şunları kaydetti:
“Bu mecliste aldığımız kararlarla, Kahramanakazan´ımızı genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, çocuklarımızla, sivil toplum örgütlerimizle hep birlikte yöneteceğiz. Omuz omuza yürek yüreğe ilçemizi daha yaşanabilir, daha modern ve Türkiye´ye örnek olacak bir ilçe haline getireceğiz. Herkes burada görüşlerini, fikirlerini ve düşüncelerini rahatlıkla ifade etmiş oldu, bundan sonra da edecek. Burada halkımız ilçesinde neyi görmek istediğini, neyi görmek istemediğini ifade edecek. ‘Ben yaptım oldu değil, biz yaptık oldu anlayışıyla hep birlikte yöneteceğiz. Kahramankazan´da yaşayan herkes ilçenin bir parçası olduğunu hissedecek. Başta İstişare Meclisi olmak üzere, katılımcı yönetim alanında yapacağımız çalışmalarla Türkiye´ye örnek olacağız.”