Keçiören kalesine CHP´nin bayrağını dikeceğiz.
CHP Danışma Kurulu toplantısında açılış konuşmasını yapan Keçiören İlçe Başkanı Serdar Kendir; birbirimizi dinleme ve geleceği kurmaya yönelik bir yol hazırlığı, bir yol arkadaşlığına çıkarken, kısa süre sonra yapılacak yerel seçimlerde Keçiören kalesine CHP´nin bayrağını dikme hazırlığını da yapmış olacağız dedi.
Tarih: 3.10.2018 13:17:03

Kendir bu sebeple tüm arkadaşlarımız konuşma yapacaklar, fikir ve düşüncelerini paylaşarak, yarınlara dair bir yol haritasını hep birlikte çıkarmamızı sağlayacaklardır.Biz Keçiören Örgütü olarak, yılbaşından itibaren erken seçim olma ihtimalini tespit ederek, belediye seçimlerine hazırlık aşamasında parti gruplarımız, kadın ve gençlik kollarımız, mahalle temsilcilerimiz ve partiye emek veren tüm arkadaşlarla oylarımızı yükseltmek amacıyla sahada çalışmaya başladık. 100.000 adet broşürü ev ev dolaşarak dağıttık. Daha sonra Cumhurbaşkanı adayımızın ve milletvekili adaylarımızın da katılımıyla gelişen seçim sürecinde; 24 Haziran akşamı 121.000 oy alarak bölgemizden iki milletvekilinin çıkmasını ve seçimin 1801 sandığımızda sağlıklı yapılmasını sağladık. Ancak Türkiye ve Ankara genelinde ve Keçiören´de partimizin oylarının 3 ila 7 arasında bir oranda İYİ Parti ve HDP´ye çeşitli gerekçelerle verildiğini tespit ettik. Önemli olan yapılan bu seçimden gerekli sonuçları çıkararak, demokrasi mücadelemizin çıtasını her alanda yukarı çekerek devam etmektir.

Kendir Asıl sorun ve hayati mesele; 16 Nisan ve 24 Haziran seçimleri sonuçları ile sistem-rejimin, “tek adam” rejimine çevrildiği ve bu süreçte Cumhuriyetin kurucu değerlerinin yok edildiği, kurumlarının içinin boşaltıldığı, ifade özgürlüğünün, adaletin, liyakatin, eğitimin, kadınlarımızın ve gençlerimizin geleceğinin kaybedildiği bir sürece girmiş bulunmamızdır. OHAL, adaletsizlik, zam, zulüm, yoksulluk, talan-rant ve gerici bir anlayışla ülkeyi yönetiyor, bu hal içinde de ekonomiyi yönlendirmeye çalışıyorlar. “15 Temmuz, FETÖ, PKK, Terör Örgütleri” diyerek halkı baskı altına alarak, farklı algılar yaratarak halkı oyalıyorlar. FETÖ; tam dibinden bir NATO örgütlenmesidir. PKK; tam dibinden bir Avrupa Birliği örgütlenmesidir. 1950-1960´lardan yapılan bu organizasyonlar, asıl meselenin kişi veya cemaatlerden ziyade bunları oluşturan emperyalist sistemin emellerine hizmet ettiğini görmek gerekiyor.

“biz” olursak başarılı oluruz.

Kendir Öğretilmiş çaresizliğe asla boyun eğmeyeceğiz. Tüm bu sorunlar karşısında hayıflanmak ve dertlenmek, aydın, yurtsever insanların yapacağı iş değildir. Bu ülkenin kuruluş tarihindeki felsefeyi bilerek, çözüm üreten bir anlayışla, toplumun refahı için mücadele etmek boynumuzun borcudur. Başta CHP olmak üzere demokratik Cumhuriyetten yana olan bütün siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, gençlerimiz, kadınlarımız, toplum olarak hepimiz bir noktada birleşip konumlanmak ve ortak bir cepheyi oluşturmaktan başka bir çaremiz yoktur, diyoruz. Bunları yaparken de sol ve sosyal demokrat değerlerimize sahip çıkarak “biz” olursak başarılı oluruz. Parti örgütlerimizi kurumsal olarak güçlendirmeli, yoldaşlık hukuku ile mücadele etmeliyiz.Biz Keçiören Örgütü olarak, yerel seçimler için 51 mahallemizi gezerek, sorun, eksik, öneri, yeni proje anlamında gerekli tespitlerimizi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ve 51 mahallemizde seçimlerde kadın aday çıkarmaya öncelik vereceğiz.

Kendir kimseyi ötekileştirmeden, katılımcı bir anlayışla, eksikleri gidererek, “Demokrasi, Cumhuriyet, adalet, özgürlük, hakça paylaşım” diyenlerle Türkiye´nin geleceği için demokrasi seferberliğini başlatıyor ve sefer emrini bu toplantıyla vermiş kabul ediyoruz. Yerel seçimlerde Keçiören´den başlayarak Ankara´da seçimleri kazanıp, özgürlüğün ve demokrasinin bayrağını Ankara Kalesi´nin burçlarına dikmek ve İzmir´in dağlarında açan çiçeklerin, Anadolu´nun bütün dağlarında açması için sizleri mücadeleye çağırıyor ve Danışma Kurulu´na, yapıcı-olumlu geçmesi dileğiyle saygılar, sevgiler sunuyorum.

Danışma Toplantısına CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Ankara Millet vekili Murat Emir,parti meclis üyesi Semra Dinçer,belediye meclis üyeleri ,Muhtarlar,STK Başkanları ve parti üyeleri katıldı.

Haber: Betül SAYIN
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALEMİZ TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ HALİNE GELECEK
KALEMİZ TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ HALİNE GELECEK
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Estergon Türk Kültür Merkezi´nin daha aktif kullanılması için bakım ve onarım çalışmasını bir an önce bitirmek istediklerini kaydederek, “Estergon kalemiz, tarihimizden izler taşıyan, kültürel benliğimizin yaşatılmasına ön ayak olan, Türk tarihinin ve kültürünün yaşatıldığı motiflerle yeniden turizmin göz bebeği haline gelecek” dedi.
Altınok, Keçiören´de görevi devraldı
Altınok, Keçiören´de görevi devraldı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi´ni kazanan Cumhur İttifakı´nın AK Parti´li adayı Turgut Altınok, mazbatasını aldıktan sonra partililerle birlikte belediye hizmet binasına yürüdü
MUSTAFA SARIGÜL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MUSTAFA SARIGÜL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Keçiören CHP Meclis Üyesi Mustafa Sarıgül, Keçiören Meclis Üyeliğine yeniden Aday Adayı olduğunu açıkladı: “Aslında bugün açıklama yapmayacaktım ama benim Çankaya veya diğer ilçelerden aday adayı olduğum söylentilerine karşı erken açıklama yapma ihtiyacı duydum.” dedi.
CHP İlçe Başkanlığını Kendir Kazandı
CHP İlçe Başkanlığını Kendir Kazandı
CHP Keçiören İlçe Örgütün de yapılan 11.Olağan Kongresinde 2 Adayın yarıştığı demokratik bir seçim gerçekleşti.Adaylarda İlçe Başkanı Serdar Kendir ve İlçe Başkan Adayı Timur Yerlikaya yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Keçiören Masaya Yatırıldı
Keçiören Masaya Yatırıldı
CHP Keçiören İlçe Örgütü bugünden geleceğe Keçiören konulu panel düzenledi.Panelde Ülkenin ve keçiören´in sorunlarının çözümü için parti örgütünün sokağa çıkması seçim çalışması yapılması gerektiğinin vurgusu yapıldı.
Hizmette Siyaset Olmamalı.
Hizmette Siyaset Olmamalı.
CHP Keçiören belediye meclis üyesi Mustafa Sarıgül gazetemize meclis üyesi olduğu günden bu güne yapmış olduğu başarılı çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Keçiören´e Sarıkamış Anıtı
Keçiören´e Sarıkamış Anıtı
Keçiören Belediyesinin Şefkat Mahallesinde yaptığı "Sarıkamış Anıtı" ile Sarıkamış Harekatının 100. yılı ölümsüzleştirildi.
CHP Keçiören Kendir Dedi
CHP Keçiören Kendir Dedi
CHP Keçiören 10. Olağan Kurultayı 15 Kasım Pazar günü gerçekleşti. Bülent Gündoğan, Mert Kılıç´ın da başkanlığa aday olduğu kurultaydan 173 oyla ikinci kez Serdar Kendir seçildi.
Mustafa Ak Kamudan Neyi Saklıyor?
Mustafa Ak Kamudan Neyi Saklıyor?
Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi´nin hak sahipleri ile bilgilendirme toplantısı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak´ın katılımıyla gerçekleşti.
Huzur Ekibi Korku Saçıyor
Huzur Ekibi Korku Saçıyor
Keçiören Belediye´sinde yaklaşık bir ay önce belediye çalışanlarının pala ve pompalı tüfeğin kullanıldığı bir kavgada bir kişi ağır yaralanmış, bir kişi de tutuklanmıştı. Olayla ilgili soruşturma açılırken konuyla ilgili yeni iddialar dolaşıyor
Keçiören´de Engelsiz Çocuk Parkı
Keçiören´de Engelsiz Çocuk Parkı
Keçiören Belediyesinin hizmete açtığı "Engelsiz Park" engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oyun oynamalarını sağlıyor. İçerisinde bulunan oyun alanları ile de özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik önemli bir eksikliği giderdi.
100 Atık Pil Getirene Sinema Bileti Hediye
100 Atık Pil Getirene Sinema Bileti Hediye
Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü geri dönüşüme dikkat çekmek ve teşvik etmek amacıyla yeni bir çalışmaya imza attı. Tüm Keçiörenli`ler 100 atık pil getirdikleri takdirde sinema bileti almaya hak kazanıyor, Antares AVM`de keyifle istedikleri filmi izleyebiliyorlar.
Gökçek Cumhuriyet Kulesini Yıkacak
Gökçek Cumhuriyet Kulesini Yıkacak
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok döneminde inşaatına kaçak olarak başlanılan “Cumhuriyet Kulesi’nin” yıkımı için bir adım daha atıldı.
Erseven CHP Ankara Aday Adayı
Erseven CHP Ankara Aday Adayı
İş adamı Haydar Erseven, 7 Haziran 2015`te yapılacak olan genel seçimler öncesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara 2. Bölge Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Anayasa Mahkemesi Darbe Ürünü De Baraj Ne Ürünü?
Anayasa Mahkemesi Darbe Ürünü De Baraj Ne Ürünü?
2015 Genel Seçimleri öncesinde ilçe kongrelerini sürdüren Büyük Birlik Partisi Keçiören İlçe Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Yeni Başkandan Yeni Projeler
Yeni Başkandan Yeni Projeler
CHP Keçiören İlçe Başkanı Serdar Kendir gazetemizle yapmış olduğu söyleşide Keçiören’i yönetenlerin toplumdan uzak olduklarını bu nedenle de iktidarı yakalayamadıklarını söyledi.
Ovacık’a Kent Ormanı
Ovacık’a Kent Ormanı
Keçiören Belediyesi, Ovacık bölgesinde 1 milyon 126 bin metrekare alana Kartaltepe Kent Ormanı oluşturdu.
Metruk Binalar Yıkılıyor
Metruk Binalar Yıkılıyor
Vatandaşların talep ve şikâyetleri doğrultusunda Keçiören’de tehlike arz eden metruk yapıları yıkıyor.
Keçiören CHP’nin Kader Günü
Keçiören CHP’nin Kader Günü
CHP Keçiören İlçe Yönetiminin istifasından sonra atanan Kayyum tarafından 26 Ekim 2014 tarihinde yapılacak ilçe başkanlık adaylığı için yarışan Keçiören’in saygın iş adamlarından Bülent Gündoğan, Serdar Kendir, Kamil Karaküllah, Cem Gürkan Kahraman’ın arasında geçeceğe benziyor.
Büyükşehir Endeksli Bütçe
Büyükşehir Endeksli Bütçe
Keçiören Belediyesi 2015 Yılı Mali Bütçe tasarısı 390 Milyon TL ile Belediye Meclisi tarafından oyçokluğu ile kabul edildi. Hazırlanan bütçe tasarısı CHP ve BBP’li meclis üyelerinin yoğun eleştirilerine maruz kaldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ