KILIÇDAROĞLU; “MAMAK´TA ADNAN DEMİRCİ İLE YENİ BİR TARİH YAZACAĞIZ.”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci ile katıldığı Mamak Mitinginde “Hiçbir baskının önünde diz çökmeyeceğiz, kendimiz için değil, çocuklarımız, ülkemiz, vatanımız, bayrağımız ve demokrasimiz için sandıklara sahip çıkacağız." diye konuştu.
Tarih: 4.3.2019 01:33:38

Mamaklıların yoğun ilgi gösterdiği mitinge; CHP Genel Başkan Yardımcısı Levent Kuşoğlu, Milletvekili Gamze Taşçıer, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın katılım sağladı.

Mitingde ilk konuşmayı yapan Adnan Demirci; “Mamak üniversite için, organize sanayi bölgesi için, daha yeşil bir kent olmak için, sosyal haklar, sosyal donatı alanları için ‘Değişim´ diyor, hep birlikte değiştireceğiz. Yeşilbayır, Türközü, Natoyolu, Ekinbaşak değişim diyor, buna inancım tam, yolumuz açık olsun.” mesajlarını Mamaklılarla paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mamak´ta Adnan Demirci ile yeni bir tarih yazacaklarını, Demirci´nin bütün Mamaklıları kucaklayacağını, her kuruşun hesabını vereceğini, kreşler açacağını, aç ve açıkta hiçbir çocuğun kalmayacağını söyledi.

1 Nisan´ın Ankara´da ve Türkiye´de demokrasi için önemli bir tarih olduğunu, hiçbir baskının önünde diz çökmeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu; "Birlikte sandıklara sahip çıkacağız. Kendimiz için değil, çocuklarımız, ülkemiz, vatanımız, bayrağımız ve demokrasimiz için sandıklara sahip çıkacağız." diye konuştu.

“Bay Kemal Konuşuyor” Diyorlar

Sorunların sadece Mamak´ta, Ankara´da olmadığını, Türkiye´de işsizliğin, pahalılığın, enflasyonun arttığını kaydeden Kılıçdaroğlu; "Her vatandaşın mutfağında yangın var ama bir yerde safahat, Lale Devri var. Nerede? Sarayda. İşsizlik, yoksulluk var, çocuklar yatağa aç giriyor diyorum, itiraz ediyorlar. Bu memleketin huzura ihtiyacı var diyorum, itiraz ediyorlar. Ne söylesem, ´Bay Kemal konuşuyor.´ diyorlar. Bay Kemal konuşacak. Bay Kemal´in onlardan birden fazla farkı var. Bay Kemal haram yemez, onlar haram yerler, Bay Kemal kul hakkı yemez, onlar kul hakkı yerler. Bay Kemal hiç kimseyi ötekileştirmez, bu ülkede yaşayan 82 milyon yurttaşı başının üstünde taşır ama onlar aksini yaparlar. Bay Kemal evladına paralı askerlik yaptırmaz. Parayı ödeyip de ´oğlum askerlik yapmasın´ demez ama onlar başka türlü yaparlar. Ben oğlumu, evladımı askere gönderirim. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Biz huzurdan, barıştan, birlikte yaşamadan yanayız. Bir Bay Kemal arıyorlarsa o bay Kemal budur. Bu Bay Kemal namuslu adamdır. Bu Bay Kemal oğluna telefon açıp ´oğlum paraları sıfırladın mı´ demez. Ne derlerse desinler biz kendi ülkemizi, insanımızı seviyoruz ve sizlere hizmet etmek için mücadele ediyoruz." diye konuştu.

Bu Varlık Kuyruğu Niye Almanya´da, Güney Kore´de Yok?

Vatandaşlardan, sandığa giderken "17 yıldır tek başına yönetiyorlar, beni neden şimdi soğan kuyruğuna mahkûm ettiler? Beni neden mercimek kuyruğuna mahkûm ettiler? Neden ithalat? Neden Türkiye´de tarım bitti?" diye sormalarını isteyen Kılıçdaroğlu, “Bunlar varlık kuyruğuymuş. Allah aşkına, milletin aklıyla dalga geçiyorlar. Varlık kuyruğuna bakın. Benim bildiğim varlıklı adam pazara gitmez, açar telefonu oğlum bana beş kilo soğan, üç kilo patates getir der, alır evine götürür. Ben merak ediyorum, bu varlık kuyruğu niye Almanya´da, Güney Kore´de yok? Orada yok, burada var. 17 yıldır yoktu da şimdi niye bu varlık kuyruğu ortaya çıktı? Şimdi düşünme zamanı. Şimdi elimizi vicdanımıza koyup sandığa gitme zamanı. Olay bir Türkiye olayıdır, olay bir parti olayı değil. Bir parti olayını aşan bir olaydır. Beraber, birlikte, huzur içinde yaşama olayıdır." yorumunu yaptı.

Ankara´yı Alacağız, Hiç Kimsenin İşiyle-Aşıyla Oynamayacağız

Ankara Büyükşehir Belediyesini de vatandaşların oyları, Allah´ın izniyle alacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti´nin Başkenti Ankara´nın yeniden kimliğini kazanacağını; kültür, üniversite, tarih kenti, kurtuluşun ve kuruluşun başkenti olacağını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün özlemleri doğrultusunda bir başkent olacağını vurguladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş´ın Ankara´ya yeni bir kimlik kazandıracağını, Ankara´yı yeniden Cumhuriyet´in görkemli başkenti haline getireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu; belediye başkanlarından, herkese eşit hizmet götürmelerini, eğer fakir mahalleler varsa oraya pozitif ayrımcılık yapmalarını, her kuruşun hesabını millete vermelerini, vatandaşa hizmet etmeyi, hesap vermeyi onurlu bir görev kabul ettiklerini söyledi.

CHP´li belediyelerde asgari ücretin 2 bin 200 lira olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Sözüm söz işçi kardeşlerime, 1 Nisan´da Adnan Başkanı Mamak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturttuğunuzda orada çalışan işçilerin asgari ücreti 1 Ocak´tan itibaren 2 bin 200 lira olacak. Hiçbir işçinin işine son verilmeyecek. Hiç kimsenin işiyle, aşıyla oynamayacağız." diye konuştu.

"Bu ülkeye bahar gelecek. Bu ülkeye güzellikler gelecek. Bu ülkeye adam gibi, insan gibi politikacılar gelecek. Bu ülkeye birlikte yaşama azmi, kararlılığı gelecek." ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye´yi halkla birlikte hareket ederek yeniden inşa edeceklerini söyledi.

Haber: Betül Sayın/Angara Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEMİRCİ: “MAMAKLI GENÇLERİMİZİN ELLERİNDEN TUTALIM”
DEMİRCİ: “MAMAKLI GENÇLERİMİZİN ELLERİNDEN TUTALIM”
Millet İttifakı CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Futbol İl Temsilcisi Bayram Akyel, Mamakspor, Pınarspor, Lalahanspor, Demirlibahçespor ve Bahçelerüstüspor yöneticileri ve sporcularıyla bir araya geldi.
Demirci: Porsuk çayını Ankara´ya getireceğiz
Demirci: Porsuk çayını Ankara´ya getireceğiz
Millet İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci, "Hatip çayının arıtmasını yapıp Eskişehir´de bulunan Porsuk çayının bir küçüğünü biz Mamak´ta yapacağız, Ankaralının kalkıp Eskişehir´e gitmesine gerek kalmayacak" dedi. Millet İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci Çağlayan mahallesinde seçim koordinasyon ofisi açılışına katıldı. Demirci´ye CHP Ankara milletvekili Tekin Bingöl eşlik etti.
DEMİRCİ; "İŞVEREN İLE İŞÇİ ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ"
DEMİRCİ; "İŞVEREN İLE İŞÇİ ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ"
Millet İttifakı ve CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci seçim çalışmaları kapsamında Lalahan bölgesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ORTAKÖY ORGANİK ÜRÜNDE MARKA OLACAK
ORTAKÖY ORGANİK ÜRÜNDE MARKA OLACAK
CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci hazırladıkları proje ile Ortaköy´ü organik ürün üretim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.
DEMİRCİ: HAYALİ PROJELER VAAT ETMİYORUZ, GERÇEKLEŞTİRECEKLERİMİZİ SÖYLÜYORUZ
DEMİRCİ: HAYALİ PROJELER VAAT ETMİYORUZ, GERÇEKLEŞTİRECEKLERİMİZİ SÖYLÜYORUZ
MAMAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ADNAN DEMİRCİ MAMAK PROJELERİNİ AÇIKLADI
82 bin işlem yapıldı
82 bin işlem yapıldı
2018 yılına yoğun bir mesai ile devam eden Mamak Belediyesi Zabıta Ekipleri, yıl başından bugüne kadar, seyyar denetimlerinden ölçü ayar denetimine, geri dönüşüm çalışmalarından işyeri denetimlerine, pazarcı esnafı denetiminden iş yeri şikayetine 82 bin 059 kalemde işlem gerçekleştirdi. Yıl boyunca çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten zabıta ekipleri en fazla işlemi ise, 71 bin 969 işlemle pazarcı esnafına yönelik yaptı
MAMAK´A DERMAN OLACAĞIZ
MAMAK´A DERMAN OLACAĞIZ
CHP Yüksek Disiplin Kurulu Genel Sekreteri Selahattin Emre, Mamak Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu açıkladı. Emre; "Kazandığımız gün, Mamak Belediye Başkanlığı´nın çağdaş, aydın, planlı ve programlı çalışan CHP´li bir belediye başkanına kavuşarak ileriye doğru adım attığı gün olarak tarihe geçecektir´´ dedi.
Mamak´ın Central Parkı Tamamlanıyor.
Mamak´ın Central Parkı Tamamlanıyor.
Mamak Belediyesi tarafından planlanan Üreğil Kent Ormanı Projesi´nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
ÜLKEYİ AKP ZULMÜNDEN KURTARACAĞIZ
ÜLKEYİ AKP ZULMÜNDEN KURTARACAĞIZ
CHP Mamak İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl 2019 seçimlerinde AKP´den iktidarı alarak sosyal belediyecilik anlayışını bütün İl ve İlçelerimizle buluşturacağız dedi.
Taşköprüler´den Akgül´e Ziyaret
Taşköprüler´den Akgül´e Ziyaret
Geçtiğimiz aylarda kurulan Kastamonu Taşköprü Sosyal Yardımlaşma-Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Şenol Özsoy ve yönetimi Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül´ü makamında ziyaret etti.
Dönüşüm ile geçmiş tamir ediliyor
Dönüşüm ile geçmiş tamir ediliyor
Türkiye´nin en geniş kapsamlı kentsel dönüşümünü yaşayan ilçelerin başında yer alan Mamak´ta, dönüşüm günden güne tamamlanıyor.
2017 Faaliyet Raporu Onaylandı
2017 Faaliyet Raporu Onaylandı
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül´ün başkanlık ettiği Nisan Ayı meclis toplantısında 2017 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.
Sokak hayvanları için QR Kod uygulaması başladı
Sokak hayvanları için QR Kod uygulaması başladı
Hayvan sahiplendirme konusunda bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren Mamak Belediyesi´nin yeni uygulaması ise QR Kod oldu.
Esnafla bir araya geldiler
Esnafla bir araya geldiler
Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Belediye Başkanı Mesut Akgül, Büyük Kayaş Mahalle esnafını ziyaret etti.
Mamak´a 52 okul 1150 derslik
Mamak´a 52 okul 1150 derslik
Mamak´ta yerel buluşmalar aralıksız devam ediyor. Esnafından din görevlilerine, derneklerden sivil toplum örgütlerine kadar herkesi kucaklayan buluşmaların 4.´sü okul müdürleri ve aile birliği başkanları ile gerçekleşti.
Yerel buluşmalar devam ediyor
Yerel buluşmalar devam ediyor
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Yerel Buluşmalar İstişare Toplantısı kapsamında federasyon yöneticileri, dernek yöneticileri, oda yöneticileri ve taksi durakları başkanları ile bir araya geldi.
9 yılda 8252 işyeri ruhsatı verildi
9 yılda 8252 işyeri ruhsatı verildi
Ticaretin kalbi olma noktasında büyük gelişmeler kaydedilen Mamak´ta, 2009 yılından bu güne 8252 işletmeye ruhsat verildi.
Hedeflerinizi yüksek tutun
Hedeflerinizi yüksek tutun
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Atlıoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerine okul gazetesi için röportaj verdi.
Mamak Belediyesi sınavları tamamladı
Mamak Belediyesi sınavları tamamladı
Mamak Belediyesi birimlerinde çalışan taşeron işçilerin belediye şirketine alınmasında son aşamaya gelindi.
Mamak´ta emlak sektörünün değeri arttı
Mamak´ta emlak sektörünün değeri arttı
Mamak, her geçen yıl değişen, yenilenen ve değerine değer katan bir ilçe olarak büyümeye devam ediyor.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ