Turgut Özal Kültür Merkezi’ne görkemli açılış

İYİ Parti'nin Olağan Kurultay süreci şubatta

ŞEKER FABRİKASIYDI HAVUZLU VİLLA OLDU.

Başkanlık Divanı belli oldu

Milletimizden Kopartılarak Amacı Dışında Kullanılamaz

Sigaraya Yine Zam Geldi!

ÇIRAY: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRME GİRİŞİMİDİR

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Altındağ’da Görev Degişimi

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Saadet'ten AKP'ye: "Çok uzağa gitmeyin, aynaya bakın"

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

ÇIRAY; “YSK ARTIK GAYRİMEŞRUDUR”

İYİ PARTİ´DE TÜZÜK DEĞİŞİYOR

  • Pazartesi 14 °C / 8 °C Güneşli
  • Salı 19 °C / 10 °C Güneşli
  • Çarşamba 21 °C / 12 °C Güneşli

Ankara

16.09.2019

  • İMSAK 04:58
  • GÜNEŞ 06:23
  • ÖĞLE 12:49
  • İKİNDİ 16:19
  • AKŞAM 19:05
  • YATSI 20:24

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB seçim sonuçlarını CHP Genel Merkezi önünde balkon konuşması yaparak değerlendirdi.

MANSUR YAVAŞ İLE BERABER GELDİ

Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte otobüsün üstüne geldi. Haluk Koç, Yaşar Seymen, Tuncay Özkan, Faik Öztrak da otobüsün üstünde.Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'nin İBB adayı Binali Yıldırım'a yüzde 9'dan (800 bin) fazla oy farkı atıp seçimi kazanmasının ardından Kılıçdaroğlu balkon konuşması yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Türkiye demokrasiye inanalarla gurur duyuyor ve bütün dünya Türkiye ile gurur duyuyor.Demokrasiye inanan insanlar, demokrasiyi sonuna kadar savunanlar sizlerle herkes ama herkes gurur duyuyor.Ben bu milletin ferasetine güveniyorum demiştim. Halkımızın iradesine güveniyoruz. Kapalı kapılar ardında halkımızın iradesine darbe yapıldı, bu darbeyi İstanbullu yanıt verecek demiştik. Allah'ın izniyle 800 bin oy farkla bunu gördük.Her şey Adalet Yürüyüşü ile başladı. Hak, hukuk ve adalet dedik. Getirmek istemediler, engellemek istediler bütün engelleri hep birlikte aştık. En son İstanbul seçimlerini de aştık.

Ve bizler hep birlikte demokrasi destanı yazdık.

Bütün bürokratlarına rağmen bu ülkenin insanı demokrasiden yana tavır koydu ve demokrasiyi şahlandırdı. Cumhuriyet'i şimdi demokrasi ile taçlandırıyoruz. Bunu büyüteceğiz.Demokrasi destanının yazılmasında katkısı olan CHP örgütlerine, partiye üye olmaksızın demokrasi için mücadele eden tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Anadolu'da Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen, yakınlarına telefon eden bütün yurttaşlarıma teşekkür ediyorum. Millet İttifakı'nın en önemli aktörü olan İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanına ve vekillerine teşekkür ediyorum.

Ve bize destek veren AKP'li kardeşlerime, MHP'li kardeşlerime, HDP'li kardeşlerime, Saadet Partili kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.

Farklı siyasi görüşlerden olmakla birlikte demokrasi konusunda destan yazdık. Bu destan tüm dünyada yankılanıyor, budan daha güzel birşey olamaz.

KILIÇDAROĞLU: HİÇBİR GÜÇ MAZBATAYI VERMEMEZLİK EDEMEZ

CHP Genel Merkezi'nde atılan 'maztabatayı ver' sloganı sonrası Kılıçdaroğlu, "Artık hiçbir güç mazbatayı vermemezlik edemez. Bu saatten sonra kapalı kapılar ardında hiç kimse millet iradesine darbe yapamaz. Artık Saraylarda oturup, egemen olarak herkesi etkileyeceğini düşünenler saygı duymak zorundalar" dedi.

 

Biz haktan ve hukuktan yanayız. Bu saatten sonra Türkiye süratla gerçek gündemine dönmeli. Geniş tanımlı işsiz sayımız 8 milyona yaklaştı. Üniversite mezunu gençlerimiz işsiz. Bu ülkenin sanayicisi, işçisi, emeklisi hemen hemen toplumun herkesiminde bir huzursuzluk var. Şimdi hukuka inancı birlikte yükselteceğiz.Mücadelemizi birlikte yapacağız. 82 milyon demokrasi mücadelesi verdik, şimdi birlikte yüceltme zamanı. Birlikte Türkiye'yi büyüteceğiz,

İstanbul'da bir çocuğumuzun bulduğu bir slogandı. O'nun taleplerinin karşılanması hepimizin önceliği oldu. Evet her şey çok güzel oldu. Hiç kimsenin üzülmesini istemem Ekrem beyin rakipleri kazanamamış olabilirler ama unutmasınlar kazanan demokrasidir.Ankara'da bir tarih yazdırdık ve Ankara'da Mansur Yavaş başkanımız oldu. Mansur başkan Ankara'yı Cumhuriyet'in Ankara'sı yapacaklardır.Ve Ekrem başkan önümüzdki günlerde mazbatasını alacak, hakkı ikinci kez tespit edilecek.İki ay arayla ikinci kez İBB Başkanı seçilmek de her kula nasip olmaz. Bundan sonra önünde hiçbir engel yok, herkesi kucaklayacağız, kimseye kin beslemeyeceğiz. Kucaklayıcı bir dil kullanacağız, her düşünceye saygı göstereceğiz. CHP bundan sonra 82 milyonun partisidir. 82 milyonun sorunlarına odaklanacaktır.Ve bizler bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke için mücadele edeceğiz.

Türkiye genelinde huzurlu, barış içinde bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Şimdi yolumuz uzun ama kararlıyız. Herkesi kucaklıyoruz, herkese selamlarımızı gönderiyoruz. Bizim Adalet Yürüyüşü'nde "Geldik bir duvara dayandık, o duvar yıkılacak" demiştik. O duvar parça parça yıkılıyor.