Köremezli "Klasik Bir Belediye Başkanı Değil, İlçeye Vizyon Katan Bir Başkan Olacağım"
Kahramankazan ilçesinde seçim ofisi açılışına gelirken Aydın Köyü´nde kalabalık bir araç konvoyuyla karşılanan Mansur Yavaş, İYİ Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Fazıl Köremezli ile vatandaşları selamladı.
Tarih: 11.2.2019 12:30:13

Kahramankazan meydanında düzenlenen açılış töreninde  konuşan  CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener; ilçede tarım ve sanayinin alt yapısı olmasına rağmen işsizliğin ciddi sorun olduğunu, Mansur Bey kazandığı zaman mesleki teknik eğitim liseleri kurularak, yetişecek beyaz yakalı nitelikli elemanların bölgenin evlatları olarak kazanım sağlanacağını belirtti.

İYİ PARTİ Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ise; dürüstlüğün timsali ve kul hakkına asla tenezzül etmeyecek iki yiğit insan olarak Mansur Yavaş ve Fazıl Köremezli´yi göstererek, 31 Mart akşamı ve 1 Nisan sabahı güneşin “kutlu gün” için doğacağına yürekten inandığını söyledi.

Millet İttifakının Kahramankazan Belediye Başkanı Adayı İYİ PARTİ´li Fazıl Köremezli yaptığı konuşmada; bu seçim döneminin huzur içinde geçmesini temenni ederek, hem seçim döneminde hem de seçimler kazanıldığında birlik ve beraberliği bozmadan hizmet edeceğini, farklı partilerden olmanın ortak kutsallarımızı değiştirmeyeceğini, kitabımızın, vatanımızın, bayrağımızın bir olduğunu,partili bir belediye başkanı olmayacağını ve Kahramankazan´da yaşayan herkesi huzur veren bir yönetim anlayışıyla kucaklayacağını kaydetti.

Kahramankazan´ın sorunlarını ve çözümünü bildiğini, ekibiyle birlikte sorun üretmek için değil, sorunları çözmek için bu göreve talip olduğunu belirten Köremezli, seçilmesi durumunda belediyede ahlaklı ve düzgün çalışan hiçbir personelin işinden çıkarılmayacağı gibi maaşlarında gerekli artışların yapılarak, eşitsizliğin ortadan kaldırılacağı mesajını verdi.

“Yapılacak olan o kadar iş var ki heyecanlanıyorum.” diyen Köremezli, projelerini şu başlıklar altında vatandaşlarla paylaştı:

-İlçemize Termal Kent kuracağız, bütçemizin 5/1´ini termal kente yatıracağız. Termal suyu çıktığı yerde değerlendireceğiz. Oteller, hamamlar, suyun çıktığı yerden Tekke, Çırpan köyümüze doğru yapılacak. Özel sektörün bu alanda yatırım yapmasını, Yine sıcak suyumuz ile seracılık yapılmasını sağlayacağız.

-5 yıl içinde en az 3000 üniversite öğrencisini ilçemize getireceğiz. Ekonomik kalkınma için termal kent ve üniversite şarttır.

-Et kombinası, canlı hayvan pazarı ve E5 karayolu üzerine et satış ve köylü pazarını yapacağız. Tarım ve hayvancılıkta kalkınma projesi başlatacağız.

-Kent meydanı hemen yapılmaya başlanacak, ilçe içindeki otopark sıkıntısını çözeceğiz.

-Kahramankazan-Ankara arasındaki ulaşım ile ilgili tüm sorunları çözeceğiz. Kahramankazan´a yakışır otobüs ve dolmuş terminalini yapacağız.

-Satıkadın Mahallesi´nde yapılan kentsel dönüşüm projesini, mal sahiplerinin isteğine göre düzenleyeceğiz.

-Çok katlı bölgelerde yapılan imar düzenlemesi, hem ilçemize, hem halkımıza zarar vermiştir. Mal sahiplerini emsallerde zarar görmeden tekrar imar düzenlemesini yapacağız.

-Kadınlarımız için hanımlar lokali, kadın üretim ve hizmet merkezi kuracağız. Kent konseyinde ve belediye yönetiminde kadınlarımız daha aktif rol alacak.

-Engelli kardeşlerimiz için sanat ve spor merkezleri kuracağız. Belediyeden kaynaklı tüm engellerini kaldıracağız inşallah. Hep birlikte huzur içinde yaşayacağız.

-Yaşlılarımız için her mahalleye Ata Konakları yapacağız.

-Gençlerimiz için her mahalleye sanat ve spor merkezleri yapacağız.

-Organize sanayi bölgesinin kurulması için çalışacağız.

-Satıkadın Eğitim ve Kültür Vakfı´nı kurduracağız. Bu vakıf üzerinden lise ve üniversite düzeyinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız.

-Kazan Kent Konseyi geniş katılımlı olacak ve kentin yönetimine dahil edilecek.

-Muhtarlarımız ve STK´larımız ile istişare içinde birlikte yönetim yapacağız.

-Kahramankazan taşıma kooperatifinin kurulmasına öncülük edeceğiz. İlçemizdeki taşımacılık işlerini bu kooperatif üzerinden kendi nakliyecilerimizin yapmasını sağlayacağız.

Fazıl Köremezli, klasik bir belediye başkanı değil ilçeye vizyon katan bir başkan olacağını,hep birlikte nice projeleri gerçekleştirmek için yetki istediğini, “Mansur Başkanımın kullandığı bir söz var  ‘Kendimin değil, kentimin zengin olması için çalışacağım´ diyor. Evet inşallah bende kendim için değil, kentim için çalışacağım.” diyerek, Mansur Yavaş Bey´le  birlikte çok güzel işler yapacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

Ardından söz alan Mansur Yavaş “31 Mart´ta bir seçim olacak ve 1 Nisan´da yeni bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğa oturup, hizmete başlayacak” diyerek “Yeni bir yönetim gelecek ve Allah nasip ederse vaatlerini yerine getirmek için uğraşacak. Yani bu seçim tamamen ´belediye nasıl daha iyi hizmet edecek?´ meselesi. Dolayısıyla, sadece bir seçim olan ve yeni yöneticinizi seçeceğiniz 31 Mart sonrası için kendinizi tasaya sokmanıza neden yok” mesajını verdi.

“Ben yaptım oldu” anlayışı olmayacağını, hizmette halkın önceliklerine göre hareket edileceğini, Ankara´nın kaynaklarını kullanarak, Ankaralıyı zengin etmenin derdinde olduğunu kaydetti.

Ötekileştirmeye karşı olduğunu belirten Yavaş, seçimi kazandıkları zaman, mutabakatı 6 milyon Ankaralı ile yapmış olacaklarını ve herkese eşit hizmet götürüleceğini önemle vurguladı. “Öyle görülüyor ki, Ankaralı hemşerilerimiz, geçen sefer elimizden alınan emaneti bize verecekler” diyerek Kahramankazan´da seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sporda Dev Dönüşüm: 53 bin nüfus 5 bin sporcu...
Sporda Dev Dönüşüm: 53 bin nüfus 5 bin sporcu...
Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye´ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, spor alanında yaptığı yatırımlarla dikkati çekiyor.
Kahramankazan Kavunu Pazara İndi.
Kahramankazan Kavunu Pazara İndi.
Kahramankazan Belediyesi tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi´nde kurulan kavun pazarının açılışına Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kaymakam Engin Aksakal, kavun üreticileri ve vatandaşlar katıldı.
Kahramankazan´dan dünyaya barış mesajları
Kahramankazan´dan dünyaya barış mesajları
Kahramankazan Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen ve 30 ülkeden 130´a yakın yabancı öğrencinin katıldığı Uluslararası Gençlik Çalıştayı sertifika töreni ile son buldu. Anıtkabir ve TBMM başta olmak üzere Ankara´daki tarihi ve görülmesi gereken mekanları gezen öğrenciler, Kahramankazan´dan dünyaya barış mesajları verdi.
 Eğitimde 7 yeni yatırım
Eğitimde 7 yeni yatırım
Kahramankazan´da yapımı devam eden 5 yeni okul, bir spor salonu ve bir anaokulu inşaatlarında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 50 milyon TL değerindeki yatırımlarla birlikte ilçe eğitim öğretim alanında yeni eserlere kavuşacak. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, başkan seçildiği 2004 yılından bu yana ilçelerinin eğitim alanında ciddi bir gelişim yaşadığını söyledi.
Kahramankazan´a 150 yataklı hastane geliyor
Kahramankazan´a 150 yataklı hastane geliyor
Kahramankazan´a yapılacak 150 yatatlı devlet hastanesinin projesi tamamlanarak, hastane için 24 Mayıs´ta (yarın) ihaleye çıkılacak. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, yeni hastane tamamlandığında ilçenin sağlık alanında önemli bir değere kavuşacağını söyledi.
Her zaman yanınızdayız
Her zaman yanınızdayız
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçede faaliyet gösteren inşaat sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Ertürk, inşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhit, mimar ve mühendislerin ekonomiye önemli katkıları olduğunu belirterek, her zaman yanlarında olduklarını söyledi.
Ertürk genç sendikacılarla bir araya geldi
Ertürk genç sendikacılarla bir araya geldi
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, MEMUR-SEN´in gençlik kolları teşkilatı olan GENÇ MEMUR-SEN´in düzenlediği "Yerel Yönetimlerde Gençliğin Rolü" söyleşisinde genç sendikacılarla bir araya geldi.
Hasta ve tedavi gören vatandaşları unutmadı
Hasta ve tedavi gören vatandaşları unutmadı
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kahramankazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi´nde ve evlerinde tedavi gören vatandaşlar ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Sudanlı sendikacılardan Kahramankazan´a ziyaret
Sudanlı sendikacılardan Kahramankazan´a ziyaret
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Sudan İdari Hizmetler ve Turizm Sendikası heyetini ağırladı.
 “Dişi Herkül” rekora doymuyor
“Dişi Herkül” rekora doymuyor
Kahramankazan Belediyespor´un, milli haltercisi Tuğçe Boynueğri, rekorlarına devam ediyor. 90 kiloda yarışan “Dişi Herkül” lakaplı Boynueğri, koparmada 91 kilo, silkmede 109 kilo toplamda da ise 200 kilo ile üç dalda kendisine ait Türkiye rekorunu yenileyerek, şampiyon oldu.
Şehitler mezarları başında anıldı
Şehitler mezarları başında anıldı
Kahramankazan´da, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törende, terörle mücadele sırasında ve 15 Temmuz´da darbe girişiminin engellenmesi sırasında şehit olanlar mezarları başında anıldı.
İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu
İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu
Türkiye Cumhuriyeti´nin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı´nın kabulünün 97. yıldönümü Kahramankazan´da düzenlenen törenle kutlandı.Öğrenciler ve törene katılanlar İstiklal Marşı´nı hep bir ağızdan okudu
Sanayi esnafından Satı Kadın Kentsel Dönüşüme destek
Sanayi esnafından Satı Kadın Kentsel Dönüşüme destek
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçede faaliyet gösteren sanayi esnafıyla bir araya geldi. Sanayi esnafı, Kahramankazan´ın çehresini değiştirecek olan ve ilçe merkezinde yer alan sanayi bölgesini de kapsayan Satı Kadın Kentsel Dönüşüm Projesi´ne destek verdi.
Ertürk şehit yakınları ve gazilerle buluştu
Ertürk şehit yakınları ve gazilerle buluştu
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Platformu üyeleri ile bir araya geldi. Ertürk, “Kahramankazan da sizin bir eviniz, kapımız sizlere her zaman açık. Sizlere olan borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz” dedi.
“Malazgirt´ten 15 Temmuz´a Kahraman Kadınlar”
“Malazgirt´ten 15 Temmuz´a Kahraman Kadınlar”
Kahramankazan Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü düzenlediği anlamlı programla kutladı. “Malazgirt´ten 15 Temmuz´a Kahraman Kadınlar” programında, Türklerin Anadolu´ya gelişinden 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar geçen süreçte destanlaşan yaşamlarıyla Türk kadınına örnek olan 10 kahraman Türk kadınının hayatları türküler eşliğinde anlatıldı.
Ertürk´e iki ödül birden
Ertürk´e iki ödül birden
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Belediye Başkanları Birliği tarafından Türkiye genelinde sosyal medya üzerinden düzenlenen yapılan ve "Türkiye´nin en beğenilen belediye başkanlarını belirleyen halk oylaması sonucunda iki anlamlı ödüle birden layık görüldü.
Kahramankazan´a uluslararası proje
Kahramankazan´a uluslararası proje
Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye´ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, uluslararası bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.
Kahramankazan´dan Mehmetçiğe moral
Kahramankazan´dan Mehmetçiğe moral
Kahramankazan Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) Afrin´e yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçiğe moral vermek için anlamlı bir kampanya başlattı
Kahramankazanlılar ücretsiz göz taramasından geçirildi
Kahramankazanlılar ücretsiz göz taramasından geçirildi
Kahramankazan Belediyesi ve Kudret Sağlık Grubu arasında yapılan protokol kapsamında, ilçe halkı ücretsiz göz taramasından geçirildi
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM EL UZATILIYOR
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM EL UZATILIYOR
Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye´ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla fark yaratıyor
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ