“KÜLLİYE KÜLLİYE DUY SESİMİZİ… BU GELEN MEMURUN ACI SESİ…”
Sivil Memurlar Sendikası (Sime-Sen) Genel Başkanı Serdar Dursun 16 Şubat 2019 tarihinde, çok sayıda sendika ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ve destekleriyle “Sivil Memurların Özlük Hakları” konulu bir basın açıklaması yaptı.
Tarih: 16.2.2019 23:58:26

“Sivil Memurların Özlük Hakları” konulu basın açıklaması:

BU ONURLU MÜCADELEDEKİ DEĞERLİ ARKADAŞLARIM…

BİLDİĞİNİZ ÜZERE;

SİVİL MEMURLAR SENDİKASI…

TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI…

DİYANET VAKFI SENDİKASI…

TÜM SAĞLIK SENDİKASI...

SAĞLIK HİZMETLERİ SENDİKASI…

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI…

SİVİL MEMURLAR ENERJİ SENDİKASI…

VE ADALET BÜRO SENDİKASI

OLARAK ÖZLÜK HAKLARIMIZIN SAVUNULMASINDA BİRLİKTE ORTAK HAREKET ETME KARARI ALINMIŞTIR.

BU KAPSAMDA; BUGÜN, BURADA, AİLELERİYLE BİRLİKTE YAKLAŞIK 100 BİN KİŞİLİK BİR POTANSİYELİ OLAN ÜYELERİMİZİN VE  AYNI ZAMANDA KAMUDA İSTİHDAM EDİLEN 3 MİLYONU AŞKIN DİĞER KAMU PERSONELİNİN GENEL VE ORTAK SORUNU OLAN KONULARA YÖNELİK TALEPLERİMİZİ SİYASİ İRADEYE VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA DUYURMAK İÇİN TOPLANMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

KÜLLİYE KÜLLİYE DUY SESİMİZİ…

BU GELEN MEMURUN ACI SESİ…

BUGÜN BURADA ORTAYA KOYDUĞUMUZ BU BİRLİK VE DAYANIŞMA RUHU, YAŞADIĞIMIZ VE YAŞAYACAĞIMIZ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR.

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM…

BİZ KAMU ÇALIŞANLARININ ÖRGÜTLÜ VE TEŞKİLATLI BİR ŞEKİLDE HAK ALMA MÜCADELESİNDEKİ ÇALIŞMALARINI ZAYIFLATARAK VE SEKTEYE UĞRATARAK, BİZLERİ SESSİZ VE ÇARESİZ DURUMDA BIRAKMAK İSTEYENLER VAR. ANCAK BİZLER BU OYUNA GELMEYİP BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR ANLAYIŞI İÇERİSİNDE, HUKUK ÇERÇEVESİNDE MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRMEKTE KARARLI VE İNANÇLIYIZ.

EMEKÇİNİN HAKKINI EMEKÇİYE VER…

NE YAZIK Kİ BUGÜN, DÜN DE OLDUĞU GİBİ ÇALIŞANLARA KARŞI UYGULANAN HUKUKSUZLUKLAR, ADALETSİZLİKLER VE YANLIŞ UYGULAMALAR MEVCUDİYETİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR. BU DURUMA SESSİZ VE HAREKETSİZ KALMAMIZ BEKLENEMEZ. ÇÜNKÜ, BU PROBLEMLER DEVLET MEMURLARININ MORAL VE MOTİVASYONUNU OLUMSUZ ETKİLEMEKTE, KURUMLARINA OLAN AİDİYET HİSSİNİ SARSMAKTA VE AİLELERİYLE BİRLİKTE MAĞDURİYET YAŞAMALARINA SEBEBİYET VERMEKTEDİR.

BU NEDENLE… BİZLER…. BURADAN BU SIKINTILARI BU MAĞDURİYETLERİ BU ADALETSİZLİKLERİ BİR KEZ DAHA HAYKIRMAK VE HATIRLATMAK İSTİYORUZ

DEVLET MEMURU ENFLASYON MAĞDURU…

BELLİ KURUMLARA VERİLMESİ DÜŞÜNÜLEN 3600 EK GÖSTERGENİN… KURUMLAR ARASI AYRIM GÖZETİLMEDEN, GENİŞLETİLEREK HAKKANİYETLİ VE ÖLÇÜLÜ BİR ŞEKİLDE  ÇALIŞAN TÜM DEVLET MEMURLARINA VERİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİZ…

BİR UMUTTUR YAŞAMAK 3600´E KAVUŞMAK…

1965 YILI ŞARTLARINA GÖRE TANIMLANAN “YARDIMCI HİZMETLER SINIFI”, ARADAN 54 YIL GEÇTİKTEN SONRA ANLAMINI YİTİRMİŞTİR.   BU İNSANLAR YILLARCA DEVLETİMİZE EK GÖSTERGESİ OLMADAN, KADRO GÖREV TANIMI BULUNMADAN ADETA KÖLE GİBİ HİZMET ETMİŞTİR. GÜN GELDİ EVRAK DAĞITMIŞ, GÜN GELDİ PASPAS ATMIŞ, GÜN GELDİ BAHÇIVANLIK YAPMIŞ, GÜN GELDİ ÇAY DAĞITMIŞTIR. AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNDE VASIFSIZ PERSONELİN KAPSAMINA ALINDIĞI YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA ÜLKEMİZDE MAALESEF EĞİTİMLİ VE NİTELİKLİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMAKTADIR. YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA İSTİHDAM EDİLENLERİN TAMAMINA YAKINININ, ORTALAMA EĞİTİM DÜZEYİ LİSE VE ÖN LİSANS AĞIRLIKLI OLMAK ÜZERE, MEMURİYETE GİRİŞTEKİ ÖĞRENİM DURUMLARI DEĞİŞMİŞTİR.

YHS BİTMELİ..ESARET GİTMELİ…

YHS BİTMELİ… EK GÖSTERGE GELMELİ…

BU SEBEPLE…. YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI VE BU KAPSAMDAKİ PERSONEL, ÖĞRENİM DURUMLARINA UYGUN MEMUR KADROLARINA GEÇİRİLMELİDİR. TEKNİK İŞLER İLE İLGİLİ MESLEK LİSELERİNİ VE MESLEK YÜKSEKOKULLARINI BİTİREN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KADROSUNDA GÖREV YAPAN PERSONELİN TEKNİK HİZMETLER SINIFINA GEÇİRİLMELERİ İÇİN GEREKLİ HUKUKİ DÜZENLEMELER BİR AN EVVEL YAPILMALI VE ŞARTLARI TAŞIYAN DİĞER PERSONELİ DE GENEL İDARİ HİZMETLERİ SINIFINA ALMAK KOŞULU İLE BU SORUN ORTADAN KALDIRILMASINI TALEP ETMEKTEYİZ…

 BU HUSUSLARA GEÇİŞ SÜRECİNDE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDAKİ TÜM PERSONELİN EK GÖSTERGE, GÖREV TANIMI, EMEKLİLİKTE HAK EDİLECEK HAKLAR GİBİ KONULARDAKİ TÜM  MAĞDURİYETLERİN GİDERİLMESENİ TALEP ETMEKTEYİZ…

BUNUNLA BİRLİKTE….KAMUDA ÇALIŞAN TÜM DEVLET MEMURLARININ İÇİNDE BULUNDUĞU ŞARTLAR NEDENİYLE ZORLAŞAN VE ÇEKİLMEZ BİR HAL ALAN EKONOMİK DURUMLARINI VE KAMUDAKİ ADALETSİZ GELİR DAĞILIMINI DÜZELTME VE ENFLASYONA KARŞI EZDİRİLMEME ADINA MAAŞLARDA GEREKLİ İYİLEŞTİRMELERİN YAPILMASINI TALEP ETMEKTEYİZ. 

DEVLET MEMURU ENFLASYON MAĞDURU…

BU BAĞLAMDA; FİİLİ HİZMET ZAMMINDAN TÜM DEVLET MEMURLARININ DA YARARLANMASINI TALEP ETMEKTEYİZ. 

AYRICA, EMEKLİLERE VERİLEN VE BİZLERİ ZİYADESİYLE MEMNUN EDEN BAYRAM İKRAMİYELERİNİN KAMUDA ÇALIŞAN TÜM DEVLET MEMURLARINA VERİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİZ.

DEVLET MEMURU İNLİYOR… SADECE ADALET İSTİYOR…

SON OLARAK; BU ZAMANA KADAR YAPILAN MÜLAKATLARIN YAPILIŞ ŞEKLİ VE SONUÇLARI MAALESEF İSTENİLEN AMACA ULAŞMAYI SAĞLAMAMIŞ AKSİNE SORUNLAR VE MAĞDURİYETLER YARATMIŞTIR. BU SEBEPLE GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YAPILAN TÜM SINAVLARDA MÜLAKATIN KALDIRILMASINI TALEP ETMEKTEYİZ…

MÜLAKAT DÜZENİ.. KAYIRMA SİSTEMİ…

MÜLAKAT BİTMELİ.. ADALET GELMELİ…

NETİCE İTİBARİYLE……BURADA BULUNAN 8 FARKLI SENDİKANIN BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ İLE BİRLİKTE TÜM ÜYELER OLARAK  SİYASİ İRADEDEN VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN TALEPLERİMİZİN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNMASINI TALEP ETMEKTEYİZ…

İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ…

BU DÜŞÜNCELERLE;

BASIN AÇIKLAMAMIZI MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY´UN ÇOK ANLAMLI OLAN “SORUNUMUZ GELİRİN ADİL TAKSİMİ, HAKLARIN ADİL TAKSİMİ,  HUKUKUN ADİL TAKSİMİ,  KÜLFETİN DE NİMETİN DE ADİL TAKSİMİDİR.” SÖZÜYLE BİTİRİYOR

  

VE HEPİNİZE EN DERİN SAYGILARIMIZI SUNUYORUZ..

 

Haber: Betül Sayın

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mehmet
21.2.2019 10:14:40
tesekkürler simesen
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
Muhalefet partilerine beşte bir oranında yer veriliyor, aynı süreler içinde de aleyhte yayınlar yapılıyor. Araştırmayı yaptıran RTÜK üyesi ismet Demirdöğen bu uygulamayı sert dille eleştirdi.
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
“Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen hakkında tehdit suçundan soruşturma başlatıldı.
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
KAMUOYUNA DUYURU
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
FETÖ´nün 2010´daki komiserlik sınavı sorularını çalmasına ilişkin düzenlenen operasyonda AKP Sözcüsü Ömer Çelik´in dayısının oğlu komiser Ömer Öztopal ve eşi de gözaltına alındı. Kaynak Yeniçağ: Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ın Ankara Gölbaşı´ndaki seçim mitingi için Ankara Büyükşehir Belediyesi, personelini ve araçlarını seferber etti. Personelin mitinge katılımını zorunlu tutmak için listelere imza attırıldı.
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında hazırlanan iddianamede, davacı Necmettin Kesgin´in avukatı Levent Ekmen davadan çekildi.
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Hakkında hazırlanan iddianameye ilişkin “Cumhuriyet tarihinin en çirkin kumpası” diyen Mansur Yavaş, iddiaları ortaya atan kişinin, “Yüzde 80 şizofren olduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezası aldığını ve çocuk istismarından yargılandığını” söyledi. Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti´nin 13.Olağan Büyük Kongresi ve Aday Tanıtım Toplantısında; “Memlekete umut olan Kırat, koşuyor yine…” mesajını paylaştı.
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Suistimaller Yapılabilmesi İçin Elverişli Zemin Oluşturacak”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan´ın, Cumhur İttifakı-Zillet ittifakı karşılaştırmalı tweet´ine “Türk devlet geleneğinden biliriz ki; Cumhurbaşkanı milletine hakaret etmez. Bu ayıptır, yanlıştır" diyerek tepki gösterdi
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
Millet İttifakı adına CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na aday gösterilen Mansur Yavaş, tanıtım afişlerinde parti amblemi kullanmadığına dair eleştirilere "Parti amblemini kullanabilmemiz için seçime 30 gün kalması gerekiyor. Yasa gereği parti amblemini kullanmamamızdan anlam çıkarılmasını da anlayamıyorum" dedi.
ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
Bala ilçesinde seçim mitingine katılan Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki, Bir yerel gazetecinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin hazırladığı 2023-2038 mastır planında Bala nüfusunun 7 bin 502 olarak öngörüldüğünü hatırlatması üzerine “Hangi mastır plan, kim ne yazmış, 33 bin nüfuslu yerde gelip de ´7 bin nüfuslu´ diyerek komik, komik şeyler de yapmasınlar lütfen. Kim yapıyorsa onu, o hiç umurumuzda değil, adam değil onlar" dedi.
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. Plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” dedi.
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Süt veririm, sabah da çay dağıtırım, paraları da şöyle düşürürüm, burayı da böyle keserim´ diyorsanız, Allah yardım etsin bu şehre. Bu sadece popülizm, halkı kandırmak olur" dedi.
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin "Destekleyeceğiz" diyerek seçilmesini sağladığı AKP´nin Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop´un, Bahçeli ve MHP için yaptığı sert eleştiriler tekrar gündeme geldi.
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
Muhalefeti terörle işbirliği yapmakla suçlayan AKP ve MHP´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki´nin PKK´lı teröristler için "gerilla" ifadesini kullandığı ve askeri operasyonları eleştirdiği görüntüler ortaya çıktı.
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI´NA GİTMEYİ KABUL ETMEYEN AKADEMİSYEN İÇİN ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ BAKIN NE YAPTI
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI´NA GİTMEYİ KABUL ETMEYEN AKADEMİSYEN İÇİN ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ BAKIN NE YAPTI
ODTÜ Rektörlüğü, TÜBİTAK Teşvik Ödülü´ne aday gösterilen akademisyen Mehmet Somel´den ödülü kazanırsa Cumhurbaşkanlığı Sarayı´na gideceğinin teminatını vermesini istedi. Pazarlığı reddeden Somel´in dosyası ODTÜ Rektörü Verşan Kök tarafından imzalanmadı.
MANSUR YAVAŞ, POLLMARK´IN SON ANKETİNE GÖRE ANKARA´DA 10 PUAN ÖNDE
MANSUR YAVAŞ, POLLMARK´IN SON ANKETİNE GÖRE ANKARA´DA 10 PUAN ÖNDE
31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala araştırma şirketleri anketlerini açıklamaya devam ediyor.
TÜRKİYE´DE İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARIN SAYISI 6 AYDA YÜZDE 53 ARTTI, 654 BİN KİŞİYE ULAŞTI
TÜRKİYE´DE İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARIN SAYISI 6 AYDA YÜZDE 53 ARTTI, 654 BİN KİŞİYE ULAŞTI
İŞKUR verilerine göre Ocak 2019´da 653 bin 925 kişi kamuoyunda işsizlik maaşı olarak bilinen işsizlik ödeneğinden yararlandı. Bu sayı Aralık 2018´de 577 bin 54 kişi idi. Bir aydaki artış yüzde 13´e karşılık geliyor.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez.

Mevlana
Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Okyanuslarda bulunan tuz miktarı, tüm kıtaları 150 metre derinlikte kaplayacak kadar fazladır. Bir salyangoz 3-4 yıl boyunca uyuyabilir; bu süre içinde besine ihtiyaç duymaz.

İlginç Bilgiler 6
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ