Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu
  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu

Ankara

13.11.2019

  • İMSAK 05:57
  • GÜNEŞ 07:24
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:42
  • YATSI 19:03

Mansur Yavaş: Çılgın Projelere Harcayacak Paramız Yok

´BU İŞTE BİR YANLIŞLIK VAR´´Millet ittifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimine yönelik çalışmaları kapsamında, Polatlı´daki Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitinge katıldı.

´BU İŞTE BİR YANLIŞLIK VAR´

´Millet ittifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimine yönelik çalışmaları kapsamında, Polatlı´daki Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitinge katıldı. Mansur Yavaş´a; CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Faruk Köylüoğlu da eşlik etti. Mitingde konuşan Yavaş, "Eğer beka meselesi olsaydı burada gördüğünüz halk, Kurtuluş Harbi´nde olduğu gibi devletin ve milletin yanında her zaman yer alacaktır. Ankara´da yıllardır, ´Üçlü olsun güçlü olsun´ dendi. AK Parti hükümeti 17 yıldır, 25 yıldır da aynı partiden belediye başkanı vardı. Ankara´da yurt dışında yapılan 120 kilometrelik metrolar yapılmamış, ulaşımda sıkıntı var. Halk memnun değil, dolmuşçu memnun değil, halk otobüsü dahil zarar ediyor. Bu işte bir yanlışlık var" dedi.

´BUNLARI YAPMAK ZOR MU?´

Mansur Yavaş, 2014 yılında Polatlı´ya ASKİ şubesi açma projesinin olduğunu belirterek, "Burada ASKİ´nin şubesini açacağız, dedim. Burada Polatlılı arkadaşlarım çalışacak, sizlere yardımcı olacak. Böyle bir uygulama Ankara´nın her yerinde. En uzak yerde su saati bozulduğunda Ankara´ya gönderiyorsunuz. Bir su saati bozulunca Ankara´ya gönderen belediyenin ne hizmetinden bahsediyorsunuz? Zor bir şey midir bunları yapmak? Siz hizmet veriyorsunuz, siz yerine gideceksiniz" diye konuştu.

´BİZ İZİN ALMADAN ÇIKARIZ´

Mansur Yavaş, programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rakibi AK Parti´li Mehmet Özhaseki´nin "Mansur bey ile televizyona çıkmak isterim ancak Tayyip bey izin verirse" dediği hatırlatılan Yavaş, "Bu varsayım. Bir gerçekleşsin cevabımızı ona göre veririz. Bir önce duyalım. ´İzin alırsa´ diyorsunuz. Ben ´Gitsin, izin alsın´ demem. Biz izin falan almadan çıkarız" dedi.

Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki´nin "Yavaş yavaş proje yapılmaz, yavaş yavaş yatılır" sözleriyle ilgili de şunları söyledi:

"Buna verilecek cevap yok. Soyadım Yavaş ise ne diyebilirim? Ama kendim hızlıyım. Bunu da herkes görüyor. Eleştiri yapılacaksa projeler üzerinden yapsın. Gerçi onu da söylediğim zaman ´Proje falan yok´ diyor; ama Ankara´da yoksulluğu, fakirliği bitirmeyi proje olarak görmüyorlar. Fark ederseniz salon toplantıları ile işi geçiştirmeye çalışıyorlar. Halkın içerisine girmiyorlar."

Mansur Yavaş, "Bitmiş, tükenmiş olunca insan ve verecek cevabı olmayınca, halkta karşılığı olmadığını anlayınca çamur atmaya çalışıyor. Ama bir daha söylüyorum; çamur atmaya kalktıkça eline bulaşıyor. Biz teröriste ´terörist´ diyoruz, bu kadar basit" dedi.