Anahtar Kelimeler: Öktem Adaylığını Açıkladı

YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

 • Çarşamba 9 ° / 0 ° Güneşli
 • Perşembe 8 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 15 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

20.11.2019

 • İMSAK 06:04
 • GÜNEŞ 07:31
 • ÖĞLE 12:39
 • İKİNDİ 15:14
 • AKŞAM 17:37
 • YATSI 18:59

Öktem Adaylığını Açıkladı

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra Etimesgut CHP İlçe Yönetiminin istifası ile boşalan ilçe başkanlığına Onur Öktem adaylığını açıkladı.

İlçe binasında partililerle bir araya gelen Öktem; Egemenliğin halktan alınıp, yüz yıl sonra yeniden, saraya teslim edildiği tarihi öneme sahip zorlu bir dönemden geçiyoruz. Anayasa rafa kaldırılmış, yargı kontrol altına alınmış, meclis adeta tasfiye edilmiş ve ülke KHK’larla yönetilir hale gelmiştir. İktidarı denetleyen kurumlar ve denetim mekanizmaları devre dışı bırakılmış, medya güdümlü hale getirilerek iktidarın halkı yanıltma ve propaganda aygıtına dönüşmüştür.Kuvvetler ayrılığının ortadan kalktığı; hak, hukuk, adalet tanımayan; ahlak dışı, korku ve sindirmeye dayalı, keyfi bir sivil dikta rejimiyle karşı karşıyayız dedi.

Öktem; Şiddet dilini benimseyen sorumsuz siyasetçilerin kabul edilemez tutumu halka yansımakta ülke hergeçen gün kutuplaşmaktadır. Sandıkla geleni dahi kabul etmeyecek durumdakiler bilmeliler ki TÜRKİYE’de ve İSTANBUL’da HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK. Çünkü ülkemizin zapt edilemeyen kalesi, kurucu iradesi, bereketli topraklarımızda kök salmış koca çınarı Cumhuriyet Halk Partisi sigortasıdır. Asırlık çınarımızın tarihsel misyonunun bilincine sahip, sorunlara çözüm üretebilecek, onurlu yoldaşları vardır her zaman da var olacaktır. Bu doğrultuda Devrimci Yürek, Mutlak İnanç ve ortak akılla yola çıktık. Ülkemiz, partimiz ve Etimesgut’umuzun geleceğinde söz sahibi olacak güçlü bir örgüt yaratmak için aday olduğunu söyledi.

Kadınların etkin olarak yer almadığı hiçbir mücadelenin başarıya ulaşamayacağının altını çizen Öktem; Kadınların parti örgütünde vitrin görüntüsünden ibaret olmayacağını,gençliği kazanan geleceğide kazanır. Gençlerimizin  düşünceleri , görüşleri dikkate alınan, yüksek enerjileri ve fikirleri ile örgütü daha dinamik hale getirmelerine olanak sağlayacaklarını, dile getirdi.

Öktem;Türkiye’nin en büyük 20 ilçesinden biri olan 600 bin nüfusa sahip 420 bin seçmeni bulunan Etimesgut’umuzdaki örgütlü yapımız partimizin yetkili kurumlarında neredeyse yok hükmünde.Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığının KK, GK Merkez Yönetim Kurullarında,  mecliste temsilcisi yok, Etimesgut Belediye’sini kişisel hırs, kapris ve programsızlık yüzünden alamadığımız için burada da yokuz. Benim devrimci yüreğim asla ama asla bu durumu kabul etmez. Bu Yüzden Örgüt Örgüt deyip örgütsüzlüğe mahkum olmamak için,adayım dedi.

Öktem;Etimesgut’ta hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. herşey çok ama çok güzel olacak…Eşitlik, özgürlük ve kardeşliğe olan sarsılmaz inançla, yüzünü evrensel sol değerlere dönmüş kadrolara olan gereksinimin farkında olarak, endişeleri dağıtmaya, umutsuzluğu umuda çevirmek için Etimesgut’ta en iyi bildiğimiz işi yaparak, örgütlenerek yolumuza emin adımlarla önümüzdeki dönemin zorluklarını aşabilecek, bilgi, birikim ve adanmışlığa sahip olduğumuza inanarak Etimesgut’ta katılımcı yönetim için yeni örgütlenme modelimize, programımıza destek olmalarını talep ettiğini söyledi.

YETKİYİ ALDIĞIMIZDA ÖRGÜTÜMÜZÜN GELECEĞİ NOKTADAN BAHSETMEK İSTİYORUM

             BEN DEĞİL BİZ DİYEN bir İlçe Başkanı ve Örgüt Yönetimi olacak.

 • Benden sonra tufan demeyip sonrasına da GÜÇLÜ BİR İLÇE ÖRGÜTÜ bırakmayı hedefleyen, KİŞİYE DEĞİL PROGRAMA DAYALI kurumsal biryapımımız olacak.
 • Sürekli konuşup dinleten değil, öncelikle tabanı dinleyen bir yönetim anlayışımız olacak.
 • Mahallelerin kültürel ve sosyoekonomik dinamiklerine göre özel örgütlenme modelini hayata geçiren kadromuzla sokaklarda olacağız.
 • Farklı görüşleri de dışlamayan yapıcı eleştirileri dikkate alarak hareket eden, katılımcı ve kapsayıcı bir liderlik ve yönetim anlayışımız olacak.
 • Kadrolarını yetkili kurul ve komisyonlara taşıyıp, aktif çalıştırarak, üretken ve işlevsel kılan bir kadro hareketine sahip olacağız.
 • İlçenin önceliklerini gözetip, dayatmalara karşı durabilen, omurgalı ve adaletli bir örgüt yönetimimiz olacak.
 • Halkın sorunlarını dinleyen ve çözüm üretebilen nitelikli bir kadro anlayışımız olacak.
 • Halkla buluşma etkinlikleri ile bölge milletvekillerini halkla bir araya getiren, katılımcı bir ilçe örgütümüz olacak.
 • Cenaze ve düğün gibi özel günlerini ihmal etmeyip halkının yanında olan ilçe başkanı ve örgüt yönetimine sahip olacağız.
 • Sivil toplum kuruluşları ile sıkı ilişkiler kurarak halkla bağlarını güçlendiren ve örgütünün önünü açan demokratik bir yönetim anlayışımız olacak.
 • Yetkili kurumlarla iyi ilişkiler geliştiren, örgütün etkinliğini ve saygınlığını artırmasını bilen temsil gücü yüksek bir ilçe başkanı ve yönetimine sahip olacağız.
 • Saygın duruşu ile halka güven ve umut veren BİZİM EVLADIMIZ dedirtebilen, koltuktan güç alan değil koltuğa güç veren İlçe Başkanlığı için adayım