ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
Bala ilçesinde seçim mitingine katılan Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki, Bir yerel gazetecinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin hazırladığı 2023-2038 mastır planında Bala nüfusunun 7 bin 502 olarak öngörüldüğünü hatırlatması üzerine “Hangi mastır plan, kim ne yazmış, 33 bin nüfuslu yerde gelip de ´7 bin nüfuslu´ diyerek komik, komik şeyler de yapmasınlar lütfen. Kim yapıyorsa onu, o hiç umurumuzda değil, adam değil onlar" dedi.
Tarih: 27.2.2019 01:36:38

Mehmet Özhaseki, yerel seçim çalışmalarını Bala ilçesinde yaptığı ziyaretlerle sürdürdü. İlçede düzenlediği mitingde halka hitap eden Özhaseki, aday olduktan sonra dersine çalıştığını söyledi. Ankara için neler yapacaklarını tek tek sıraladıklarını belirten Özhaseki, şöyle konuştu:

"11 ana başlıkta nerelerde ulaşım, yeşil alan, millet bahçesi yapacağımızı yazdık. Kadınlar için ne söylüyorsak, çocuklarımız için ne proje varsa hepsini yazdık. Kitabın altına imza attık ve millete dağıttık. Bu şu demektir; ´Biz kendimize güveniyoruz. Ey rakipler siz de çıkın projeniz ne ise söyleyin, Ankara´ya ne yapacaksanız söyleyin. Bala´ya gelin ne yapacaksanız söyleyin´. Heyhat karşıdan öyle bir şey duyamadık. Karşıdan böyle bir şey yok. Daha önce sadece karşılıklı kavgayla işi götürmüşler. Şimdiye kadar ne demişsem, yerine getirmiş bir kardeşinizim. O yazdığımın hepsini de Allah´ın izniyle gerçekleştiririm, hepsini gerçekleştirmek zaten boynumun borcu. Soldan da bekliyoruz ki CHP´den ´Biz de iyisini yaparız, bak şunları yapacağız´ diye. Bir proje dahi şu ana kadar söyleyemediler. Ara ara garip şeyler söylüyorlar, onlara da bakıyoruz, gülüp geçiyoruz."

O Bütçede Bereket Olur

Belediye bütçesinin vatandaşın parası olduğunu söyleyen Özhaseki, "Eğer o bütçede delik ve kaçak verdirmezsek, o bütçede bereket olur, sizlere hizmet olarak döner merak etmeyin, hiç endişeniz olmasın. Bakanlık, Belediye Başkanlığı dönemim de hizmetle geçti endişeniz olmasın. Bu konularda senelerce gayret eden bir kardeşinizim" diye konuştu.

Onlar Bizim Beraberliğimize Kurşun Sıkıyorlar

PKK´nın yurt dışından beslendiğini kaydeden Özhaseki, şöyle konuştu: "Bir tarafta o lanet adamlardan yılmış vatandaşlarımız var, Kürt kardeşlerimiz var. 30 bine yakın kardeşimizin evi orada yıkılmıştı. 1-1,5 sene içinde tamamının evini yaptırdım, başlarına geçtim, planlarına kadar ben çizdirdim. Sonra da o mazlum kardeşlerimizi, Kürt kardeşlerimizin hepsini evlerine oturttum. Şırnak´a gittiğimde ´Öz evladımız hoş gelmiş´ diye beni pankartlarla karşılıyorlar. Niye? Oradaki Kürt kardeşlerim benim hakikaten öz kardeşim. Onlar benim annem, babam. Ben onlara hizmet etmekten gurur duydum. Ama savaşım PKK ile. Ölünceye kadar devam edecek bu lanet örgütle. Onlar bizim beraberliğimize kurşun sıkıyorlar."

Güya Bizi Kandıracaklar

CHP´nin, İYİ Parti ile ortaklık yaptığını söylerken, arka tarafta çaktırmadan HDP ile iş tutmaya devam ettiğini savunan Özhaseki, "Eğer yiğitseniz açıkça deyin ki; ´Bunlar da bizim ortağımız.´ Niye gizli gizli görüşüp de çaktırmadan yapıyorsunuz? Ayıp bir şey yoksa, niye aleni olarak ilan etmiyorsunuz? Güya bizi kandıracaklar. Eli kanlı örgütle bizi kandıracaklar. Onu millete göstermeyecekler güya. Ne yapmak istediğinizi anlıyoruz; çünkü Ankaralı hemşehrilerimiz devletinden yanalar" dedi.

Vatandaşlara Hediye Dağıtmaya Çalışıyoruz

Mehmet Özhaseki, mitingin ardından partisinin seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Büroda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın doğum günü nedeniyle pasta kesen Özhaseki, "Onun haberi yok; ama biz onun adına pastasını kesiyoruz, Allah uzun ömürler versin" dedi.

Seçim bürosunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özhaseki, "´Süt veririm, çay dağıtırım´ diyorsanız, Allah yardım etsin bu şehre" sözlerine şöyle açıklık getirdi:

"Sözümün bir ucundan cımbızlanırsa, ´süt´ filan denilir. Halbuki bir kere daha ifade ediyorum, kendine güvenen, işi bilen belediye başkanları, Ankara´mızı nereye taşıyacağını tek tek anlatır, kitaba yazar, altına imza atar. Bu senet, 5 sene sonra vatandaş çıkar hesap sorar. Bilmeyenler vatandaş sıkıştırdıkça ´Su parasını ucuzlatırım, size süt de dağıtırım, akşam da çay veririm, gece gelirim yastığınızı ısıtırım´ diyerek komik, komik şeyler yaparlar. Ondan sonra da EYT´cilere müjde verirler. Psikolojisi bozulmuş olarak da daha sonra dindarlara falan laf atarlar, bunlar doğru şeyler değil. Elbette ki vatandaşlara hediye dağıtmaya çalışıyoruz. Bu hediyelerin içinde atkı var, ben vatandaşlara atkı dağıtıyorum, kış günündeyiz. Birçok arkadaşım geldiler, ´Nasıl yardımcı oluruz size?´ dediler. Bir grup arkadaş Rize´den geldiler, ´Nasıl yardımcı oluruz?´ dediler. ´Çay yaptırın´ dedik. Onlar da çay yaptırdı, onları da dağıtıyoruz. Onlar da gayet güzel şeyler."

Adam Değil Onlar

Bir gazetecinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin hazırladığı 2023-2038 mastır planında Bala nüfusunun 7 bin 502 olarak öngörüldüğünü hatırlatması üzerine konuşan AK Parti´li Özhaseki, "Ben 1/100 binlik planlara imza atan insanım Ankara´da. Bala´nın nerede olduğunu biliyorum ve bundan sonra gelişmeler açısından da Bala´da neler yapılacağı hususunu da bire bir, bilerek söylüyorum. Biraz önce anlattıklarım, benim yapacaklarım. Doğalgaz getirmekten bahsediyorsam, buna gücümüz yetiyor. Sudan, asfalttan bahsediyorsam, buna gücümüz yetiyor. Ancak daha önce Bakanlar Kurulu´nda alınmış olan kararlar neticesinde, Bakanlıklar arasında yapılacak çalışmalarla Bala´ya kazandırılacak birçok tesis var. Bunları da vaat olarak söylemiyoruz, çünkü kesinleşmedi onlar. Birileri ne mastır planı filan yaptı, onları hiç bilmiyorum, umurumda da değil. Hangi mastır plan, kim ne yazmış, 33 bin nüfuslu yerde gelip de ´7 bin nüfuslu´ diyerek komik, komik şeyler de yapmasınlar lütfen. Kim yapıyorsa onu, o hiç umurumuzda değil, adam değil onlar" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖZHASEKİ ADAM DEĞİL ONLAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKŞENER; "HAPİSTEN KORKMAM!"
AKŞENER; "HAPİSTEN KORKMAM!"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiyem TV´de yayınlanan Ankara Özel programının canlı yayın konuğu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın cezaevi sözlerine yanıt veren Akşener hapisten korkmadığını vurguladı.
ALPARSLAN TÜRKEŞ´İN OĞLUNDAN MANSUR YAVAŞ´A DESTEK
ALPARSLAN TÜRKEŞ´İN OĞLUNDAN MANSUR YAVAŞ´A DESTEK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş´a, MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş´in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş´ten destek geldi.
GÖKÇEK´İN MİLYARLIK OYUNCAĞI 2 GÜNDE BOZULDU
GÖKÇEK´İN MİLYARLIK OYUNCAĞI 2 GÜNDE BOZULDU
İki gün önce açılışı yapılan Ankapark´ta bulunan rollercoaster aracı 60 metre yükseklikte arızalandı.
KONYA BASININDAN ERDOĞAN SEFERBERLİĞİ!
KONYA BASININDAN ERDOĞAN SEFERBERLİĞİ!
Konya´daki 14 yerel gazeteden 13´ü “Gönülden Konya” manşeti ile okuyucusu ile buluşurken, sürmanşette de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılacağı Konya mitingi duyuruldu.
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
Muhalefet partilerine beşte bir oranında yer veriliyor, aynı süreler içinde de aleyhte yayınlar yapılıyor. Araştırmayı yaptıran RTÜK üyesi ismet Demirdöğen bu uygulamayı sert dille eleştirdi.
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
“Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen hakkında tehdit suçundan soruşturma başlatıldı.
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
KAMUOYUNA DUYURU
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
FETÖ´nün 2010´daki komiserlik sınavı sorularını çalmasına ilişkin düzenlenen operasyonda AKP Sözcüsü Ömer Çelik´in dayısının oğlu komiser Ömer Öztopal ve eşi de gözaltına alındı. Kaynak Yeniçağ: Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ın Ankara Gölbaşı´ndaki seçim mitingi için Ankara Büyükşehir Belediyesi, personelini ve araçlarını seferber etti. Personelin mitinge katılımını zorunlu tutmak için listelere imza attırıldı.
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında hazırlanan iddianamede, davacı Necmettin Kesgin´in avukatı Levent Ekmen davadan çekildi.
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Hakkında hazırlanan iddianameye ilişkin “Cumhuriyet tarihinin en çirkin kumpası” diyen Mansur Yavaş, iddiaları ortaya atan kişinin, “Yüzde 80 şizofren olduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezası aldığını ve çocuk istismarından yargılandığını” söyledi. Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti´nin 13.Olağan Büyük Kongresi ve Aday Tanıtım Toplantısında; “Memlekete umut olan Kırat, koşuyor yine…” mesajını paylaştı.
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Suistimaller Yapılabilmesi İçin Elverişli Zemin Oluşturacak”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan´ın, Cumhur İttifakı-Zillet ittifakı karşılaştırmalı tweet´ine “Türk devlet geleneğinden biliriz ki; Cumhurbaşkanı milletine hakaret etmez. Bu ayıptır, yanlıştır" diyerek tepki gösterdi
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
Millet İttifakı adına CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na aday gösterilen Mansur Yavaş, tanıtım afişlerinde parti amblemi kullanmadığına dair eleştirilere "Parti amblemini kullanabilmemiz için seçime 30 gün kalması gerekiyor. Yasa gereği parti amblemini kullanmamamızdan anlam çıkarılmasını da anlayamıyorum" dedi.
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. Plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” dedi.
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Süt veririm, sabah da çay dağıtırım, paraları da şöyle düşürürüm, burayı da böyle keserim´ diyorsanız, Allah yardım etsin bu şehre. Bu sadece popülizm, halkı kandırmak olur" dedi.
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin "Destekleyeceğiz" diyerek seçilmesini sağladığı AKP´nin Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop´un, Bahçeli ve MHP için yaptığı sert eleştiriler tekrar gündeme geldi.
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
Muhalefeti terörle işbirliği yapmakla suçlayan AKP ve MHP´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki´nin PKK´lı teröristler için "gerilla" ifadesini kullandığı ve askeri operasyonları eleştirdiği görüntüler ortaya çıktı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsan kendi kişiliğinde konuşurken çok az kendisidir. Ona bir maske ver, sana doğruyu söyleyecektir.

Oscar Wilde
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
deneme deneme

deneme 4
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ