Anahtar Kelimeler: Saadet' ': " uzağa gitmeyin aynaya bakın"

Turgut Özal Kültür Merkezi’ne görkemli açılış

İYİ Parti'nin Olağan Kurultay süreci şubatta

ŞEKER FABRİKASIYDI HAVUZLU VİLLA OLDU.

Başkanlık Divanı belli oldu

Milletimizden Kopartılarak Amacı Dışında Kullanılamaz

Sigaraya Yine Zam Geldi!

ÇIRAY: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRME GİRİŞİMİDİR

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Altındağ’da Görev Degişimi

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Saadet'ten AKP'ye: "Çok uzağa gitmeyin, aynaya bakın"

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

ÇIRAY; “YSK ARTIK GAYRİMEŞRUDUR”

İYİ PARTİ´DE TÜZÜK DEĞİŞİYOR

  • Pazartesi 14 °C / 8 °C Güneşli
  • Salı 19 °C / 10 °C Güneşli
  • Çarşamba 21 °C / 12 °C Güneşli

Ankara

16.09.2019

  • İMSAK 04:58
  • GÜNEŞ 06:23
  • ÖĞLE 12:49
  • İKİNDİ 16:19
  • AKŞAM 19:05
  • YATSI 20:24

Saadet'ten AKP'ye: "Çok uzağa gitmeyin, aynaya bakın"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, AKP Sözcüsü Çelik'in 'FETÖ' açıklamalarına yanıt verdi. Aydın, "AKP, FETÖ'yü arıyorsa çok uzağa gitmesin, aynaya baksın" ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi’ne yönelik açıklamalarına cevap veren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın “Genel başkanımız milletin vicdanına seslenip bu konuları gündeme getirince hop oturup hop kalkıyorsunuz! Darbenin siyasi ayağı için bilgi ve belge arıyorsanız çok uzaklara gitmeyin, aynaya bakın, etrafınıza göz gezdirin, başkalarının geçmişini arayıp taradığınızın yüzde biri kadar, kendi geçmişinize bir dökün, bakın. Göreceksiniz ki aradığınız bilgi de, belge de, arşiv de hemen yanı başınızda.” dedi.

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı Temmuz Ayı Olağan Divan Toplantısı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Parti il binasında düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın ve Lütfi Yalman, Genel Sekreter Tacettin Çetinkaya, İl Başkanı Hüseyin Saydam, Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

SİZLERİ MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, “Darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? 3 yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz” sözlerine, Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in çok talihsiz ve ‘siyasi ahlâkla’ bağdaşmayan bir cevap verdiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

“Sayın Temel Karamollaoğlu, iktidarın siyasi ahlâk dersi vermeye kalkacağı ve sorumlu devlet adamı nasıl olunur gibi öğütler verebileceği adres değildir. Zaten siyasi ahlaktan bahsedecek en son parti de AK Parti’dir. İftira atmanın, yalan söylemenin, hakaret etmenin, insanları ötekileştirip herkese bir yafta takarak siyasal söylem üretmenin odağı haline gelen AK Parti’den ahlâk ve siyasi sorumluluk öğrenecek değiliz. Devletin tüm ayarlarını bozdunuz, yargıyı, emniyeti ve diğer tüm kurumları siyasi pazarlıklara kurban ettiniz, cemaatleri, tarikatları tekelinize aldınız, gariban memuru, işçiyi, ev hanımını sudan bahanelerle tutukladınız, işinden ettiniz, binlerce insanı mağdur ettiniz. Fakat sizden olanları koruyup kolladınız, yetmedi, ödüllendirip en kritik makamlara atadınız!”

DÖNÜP AYNAYA BAKIN

AKP’nin darbenin siyasi ayağının “araştırılsın” önergesini ret ettiğini hatırlatan Aydın, “Genel başkanımız milletin vicdanına seslenip bu konuları gündeme getirince hop oturup hop kalkıyorsunuz! İktidar, darbenin siyasi ayağı araştırılsın tekliflerine; ‘elinizde bilgi ve belge varsa paylaşın gibi komik ve bir o kadar da tuhaf cevap veriyor. Milletimiz neler yaşandığını, kimin basiretsiz olduğunu, neler istenip de nelerin verildiğini, kimlerin kimlerle beraber yol yürüdüğünü, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını gayet iyi biliyor.”ifadelerini kullandı.