Sahili yok ama havuzu var

Sahili yok ama havuzu var

Yenimahalle Belediyesi havuzları yaz sıcaklarından bunalan ve tatil bölgelerine gidemeyen Yenimahalleliler tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Yenimahalle Belediyesi havuzları yaz sıcaklarından bunalan ve tatil bölgelerine gidemeyen Yenimahalleliler tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Belediyeye ait 5 ayrı yüzme havuzundan son 3 ayda toplam 10 bin Başkent sakini faydalandı.

7’den 70’e her yaş grubundan Ankaralı vatandaşların ilk tercihi olan Yenimahalle havuzları, yaz sıcaklarının yoğun şekilde kendini hissettirdiği günlerde yoğun mesai yaptı. Yenimahalle Belediyesi tarafından hizmete açılan Hacı Sabancı, Turgut Özakman, Bülent Ecevit, Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Ata Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi ile vatandaşların sıcak yaz günlerinde serinlemesini ve spor yaparak zinde kalmasına olanak sağlıyor

Yüzme havuzu ve spor salonu bir arada

Her yaş grubundan insanın kullanımına açık olan Yenimahalle’nin havuzlarında engelli bireyler de unutulmadı. İlçe sınırları içinde yılın 12 ayı vatandaşların yoğun ilgisini gören havuzlarda engelli bireylerin rahat ve güvenli kullanabilmesi için bütün ayrıntılar da mevcut. 

Ayrıca yüzme havuzlarının spor salonları kısımlarında yaz aylarında fit kalmak isteyen Yenimahalleliler için alanında uzman spor hocaları eşliğinde eğitimler devam ediyor. İlçe sakinlerinin sağlığı düşünülerek hem yüzme hem sporun birçok branşı aynı çatı altında Yenimahalle havuzlarında hayat buluyor. 10 binden fazla üyeye sahip olan ve binlerce vatandaşın günübirlik ziyaret ederek yaz kış spor yaptığı havuzlarda temizlik ve hijyenden de ödün verilmiyor. Vatandaşların yaz tatili tadında bir gün geçirebilmeleri amacıyla yapılan güneşlenme terasları ve kafeteryalara sahip olan yüzme havuzlarında ziyaretçilerin rahatı için her şey düşünülüyor.

“Vatandaşların sağlığı ve huzuru için çalışıyoruz”

Yenimahalle de vatandaşın sağlığı ve huzur içinde yaşayabilmesi için ilçenin her bölgesine yüzme havuzları ve spor salonları yapıldığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Özellikle yaz aylarında tatil için şehirden ayrılmayan vatandaşlarımız için havuzlarımız büyük fırsat sunmaktadır” dedi.Anahtar Kelimeler: Sahili havuzu

Ankara

22.02.2024

  • İMSAK 06:03
  • GÜNEŞ 07:26
  • ÖĞLE 13:07
  • İKİNDİ 16:08
  • AKŞAM 18:38
  • YATSI 19:56
  • Perşembe 8.6 ° / 2.7 ° Güneşli
  • Cuma 10.2 ° / 1.3 ° Güneşli
  • Cumartesi 12.6 ° / 2.4 ° Güneşli