SERİN; “DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”
İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı´na atanan Erman Serin; siyasetle değil, insanların kalbine samimi olarak dokunarak tüm sorunların çözümünün mümkün olduğuna inandığını söyledi.
Tarih: 6.3.2019 14:34:48

- Erman Serin kimdir, kendinizden bahseder misiniz?

1982 Amasya-Merzifon doğumluyum. Üniversite mezunuyum, yüksek lisans yaptım. Pazarlama ve finans konusunda yurtdışında eğitim aldım, 12 yıllık yurtdışı hayatımın 3 yılı Kanada´da geçti, ana dilim gibi İngilizce konuşuyorum. Şu anda Gaziosmanpaşa´da bulunan işyerimizde ihracatla uğraşıyorum. 20 yıldır Etimesgut´ta ikamet ediyorum. Evliyim ve 3 çocuğum var. Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın takdiriyle İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı´na atanmış bulunuyorum.

-İlk ilçe Başkanı Tansel Geyik´in sizin atanmanızda etkisi olduğu yönündeki iddialar hakkında ne söylemek istersiniz?

Biz kimsenin adamı değiliz, Parti´nin adamıyız. Genel Başkanımız Meral Hanım´ın açtığı yolda, kurduğu partide ülkenin refahı ve geleceğine hizmet etmek için buradayız.

İlçe Başkanlığı´na atanmamda; yurtdışında kazandığım deneyimleri İYİ Parti çatısı altında ilçeye ve ülkeye kazandırabileceğime olan inanç, uzun yıllar Etimesgut bölgesinde oturduğum için yöre hakkında birikimimin olması ve genç bir ruhla hizmet edeceğime güvenilmesi gibi sebeplerin etkili olduğunu düşünüyorum. Yani Parti´nin İlçe Başkanı olarak hizmet etmek için buradayım.

-Etimesgut İlçesi hakkında bir değerlendirme yapmanız gerekirse neler söylersiniz?

Etimesgut; büyüklüğü, kozmopolit bir yapıda olması, nüfusunun kalabalık olması, potansiyelinin fazlalığı gibi sebeplerden çok önemli bir ilçe. Bu farkındalık doğrultusunda en iyisini, en güzelini düşünerek, Partimiz adına Millet İttifakı´nın Etimesgut´ta gerektirdiklerini yerine getirmek için üzerime düşen görevi hakkıyla yapmaya çalışacağım. Malum göreve yeni atandık ve kurulması gereken bir yönetim var, akabinde hemen seçim çalışmalarına başlayacağız.

-İlçe teşkilatına sizden önce atanan başkanlar döneminde büyük problemler olduğu, teşkilat içinde gruplaşmaların olduğuna dair iddialar hakkında neler söylemek istersiniz?

Evet, bu süreçte iki tane yönetim geldi. Siyasette mutlaka tartışmalar olur, oluşum aşamasında sorunlar olur, aile arasında sıkıntılar yaşanabilir. Ama bundan sonra “Biz daha yeni başlıyoruz.” diyoruz. Eski yönetimlerde görev alanların hepsi bizim abimiz, kardeşimiz, arkadaşımızdır ve başımızın tacıdır. Geçmişte kimseyi suçlamadan ama tecrübelerden ders alarak sadece önümüze bakacağımız bir döneme girmiş bulunuyoruz.

-İlçe Başkanlığı çok önemli bir makam. Siz masadan güç alan bir başkan mı yoksa masaya güç veren bir başkan mı olacaksınız?

Bizim tek gücümüz İlçe Teşkilatımız ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener. Biz siyasetle değil, insanların kalbine samimi olarak dokunarak tüm sorunların çözümünün mümkün olduğuna inanıyoruz. Hayata da insanlara da güzel bakıyoruz, aksi bir düşüncemiz yok. Yaşanan sorunlardan ders alarak geleceğe güvenle bakan bir strateji izleyeceğiz, odaklandığımız tek nokta bu.

-İlçe Yönetim Kurulu´nu ne zaman oluşturmayı düşünüyorsunuz? Kriterleriniz neler olacak?

Göreve geçen çarşamba günü geldim. Henüz kısa bir süre geçti ve yerel seçimlerle ilgili olarak belediye meclis üyeleri listeleriyle ilgili yoğun bir çalışma yapılması sebebiyle henüz yönetimle ilgili bir çalışmamız olmamıştı. Salı günü saat 17.00´den itibaren ivedilikle çözülmesi için çalışmaları hızlandıracağız. Zaten teşkilattaki çoğu kişiyi tanıyorum. Teşkilatımızın da fikrini alarak, ayrım gözetmeksizin, Partiye, teşkilata ve ilçeye fayda sağlayacak Etimesgut´a fayda sağlayacak herkesle çalışacağız.

Bu konudaki tek kriter; bu Partiye gönül verip çalışmak istemesi. Partimizin daha ileriye gitmesi, İlçe teşkilatımızın daha güçlü ve güzel işler yapabilmesi için yönetime tabi ki “yazılmak için değil çalışmak için” ilkesini benimsemiş kişiler girecek. Bu anlayışla hareket edersek “Etimesgut iyi olacak.” Buradan herkesi kucaklıyor ve sizin aracılığınızla açık davet gönderiyorum.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SERİN DAHA YENİ BAŞLIYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARSLAN; “31 MARTTA 20 SENELİK TOZU SİNCAN´DAN TEMİZLEYECEĞİZ."
ARSLAN; “31 MARTTA 20 SENELİK TOZU SİNCAN´DAN TEMİZLEYECEĞİZ."
Millet İttifakı Sincan Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Mehmet Arslan; “Sincanlı halk değişim istiyor, buna hazır, garanti oy deposu olarak görülmekten ve hizmet alamamaktan mağdur olmuş durumdalar.”
ÜNAL; “KIZILCAHAMAM´I SAĞLIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ.”
ÜNAL; “KIZILCAHAMAM´I SAĞLIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ.”
Millet İttifakı Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Çoşkun Ünal; “Geçen seçimlerdeki hassasiyet farklıydı; 17-25 Aralık Olayı, hemşerimiz olan Emrullah İşler beyin, başbakan yardımcısı yapılması gibi sebeplerden, seçmen kitlesi o yöne kaymıştı. Buna rağmen Kızılcahamam her yönden mağdur olmuş bir ilçe olmaktan kurtulamadı.”
BAŞKARAAĞAÇ "NERDE KALMIŞTIK?"
BAŞKARAAĞAÇ "NERDE KALMIŞTIK?"
Millet İttifakı adına CHP´den aday gösterilen Ali Başkaraağaç, belediyeyi 17,5 milyon borçla devraldığını, AKP döneminde Adliye, Askerlik Şubesi, Bağkur gibi 13 adet devlet kurumunun Ayaş´tan alındığı gibi belediye başkanının da görevden alındığını söyledi.
HACI AYSU; “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”
HACI AYSU; “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”
Millet İttifakı adına CHP Haymana Belediye Başkan Adayı olan Hacı Aysu; “2014´ten beri bu basiretsiz yönetim yüzünden Haymana dibe vurmuş durumda. Başarılı olmuş olsalardı Haymanalı vatandaşlar şu anda Hacı Aysu´yu umut olarak görmezlerdi.” dedi.
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması - Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz: - "Öğretmenlerimizin emeklilik dönemlerini daha mutlu ve huzurlu geçirmeleri için bir dizi çalışma yapıyoruz.
Türkmenler Kimlik İstiyor
Türkmenler Kimlik İstiyor
MHP Yenimahalle Kadın Kolları İŞİD zulmünden Ankara’ya sığınan Türkmenlere yardım eli uzatıyor. Barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayan Türkmenler kimlik sahibi olmak istiyor.
Saraycık Halkı: Mağdur Ediliyoruz
Saraycık Halkı: Mağdur Ediliyoruz
Sincan Belediyesi’nin TOKİ işbirliği ile hazırladığı kentsel yenileme projesine Ulubatlı Hasan Mahallesinden sonra Saraycık Mahallesi sakinleri de itiraz ediyor. Mahalleli projenin oldu bittiye getirildiğini, itiraz edenlerin yıldırma ve teşhir politikalarıyla sindirilmeye çalışıldığını iddia ediyor.
GİMSA`ya Tolerans mı?
GİMSA`ya Tolerans mı?
Başkentin bir çok ilçelerinde faaliyet gösteren GİMSA Marketler gurubu her şubesinde olduğu gibi Etimesgut Devlet Mahallesi devrimciler caddesi üzerinde bulunan GİMSA şubesi trafiği alt üst ediyor.
TÜRKAV`ın Yeni Başkanı Vatansever
TÜRKAV`ın Yeni Başkanı Vatansever
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı ( TÜRKAV) 9. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı 25 Ocak Pazar günü gerçekleşti. TÜRKAV Genel başkanlığına tek aday olan İbrahim Vatansever seçildi.
ŞAHİN: YENİ YASA TÜKETİCİ İÇİN
ŞAHİN: YENİ YASA TÜKETİCİ İÇİN
Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Şahin ile gündemde yer alan imar kanunu ve inşaat sektörü üzerindeki olası etkileri üzerinde konuştuk. Şahin yasanın tüketiciler için çıkarıldığını konunun muhataplarının sözünün dinlenmediğini belirtti.
CHP`de istifa
CHP`de istifa
Genel Merkez tarafından alınan karar ile 25 Aralık’a kadar görevlerinden istifa edilmesi istemi üzerine Ankara`daki dört ilçe başkanı ve üç il yönetim kurulu üyesinin yanı sıra il Başkanı Necati Yılmaz`da görevinden istifa etti.
Rant için mi imardan geçti?
Rant için mi imardan geçti?
Yer altı sularının ve yağmurun etkisiyle toprak kayması yaşandığı iddia edilen Cengizhan Mahallesinde AFAD’n ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin verdiği raporlara göre bazı evler için yıkım emri verilmişti. Yıkımın ardından jeolojik etütlerin ve jeofizik taramanın da gerçekleştirilmesinin ardından bölgenin imara kapanması söz konusu olacak.
Hedefler Hokus-Pokus Yöntemi İle Mi Tutturulacak?
Hedefler Hokus-Pokus Yöntemi İle Mi Tutturulacak?
AKP Hükümetinin ‘ekonomide büyük dönüşüm planı’ olarak nitelendirdiği ekonomi eylem planı MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya tarafından ‘itirafname’ olarak değerlendirildi. Karakaya, hükümetin göz boyamaktan öteye gitmediğini, ekonomi yönetimindeki koordinasyonsuzluğun, ciddiyetsizliğin geldiği boyutun hat safhada olduğunu ifade etti.
Olaylı Bütçe Toplantısı
Olaylı Bütçe Toplantısı
Sincan Belediye Meclisi 2015 Mali Yılı Bütçe tasarısı 170 000 000.00 TL öngörülerek oybirliği ile onaylandı. Cenazesi olduğu gerekçesiyle toplantıya katılamayan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın yerine AKP Meclis Üyesi Süleyman Karacan’ın başkanlığında toplanan mecliste bütçe tasarısı MHP grubundan yoğun eleştiriler alırken meclisi izlemeye gelen Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallesi sakinleri bölgede gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesine yönelik tepkide bulundular.
CHP`de yeni kriz!
CHP`de yeni kriz!
Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayına az bir zaman kala yeni kriz kapıda.
Başkana Milyonluk Makam Aracı!
Başkana Milyonluk Makam Aracı!
CHP Çankaya Belediye Başkanlığı`na aday gösterilmesi üzerine Genel Merkez önünde bir çok eyleme neden olan, eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen`in oğlu ve Kılıçdaroğlu`nun hemşerisi şimdiki Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yine gündemde...
Eğitimde Köy Enstitüleri örnek alınıyor
Eğitimde Köy Enstitüleri örnek alınıyor
Ankara’da dört şubesi ile eğitim veren Arte Pi Koleji Ümitköy Cüneyit Gökçer Sahnesinde tanıtımını gerçekleştirdi. Arte Pi Koleji öğrenci velileri ile kolej öğretmenlerini bir araya getirerek, inşaat ve sağlıktan sonra kolejin eğitim sektöründe getirdiği yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu.
Delege Yılmaz Dedi.
Delege Yılmaz Dedi.
CHP Ankara İl Başkanlığı olağanüstü kongresi CHP Genel merkezi Toplantı salonunda yapıldı.
Ankara Mayıs`ta Engellenecek !!!
Ankara Mayıs`ta Engellenecek !!!
Başkent 10-16 Mayıs Sakatlar haftası nedeni ile Türkiye Sakatlar Derneği`nin Başlattığı "Sokakların Sihirli Rüyası Sokak Festivali" projesi ile 10 yıllık bir başarı yolculuğuna imza attı.
Tebessüm şehri Pursaklar`da Hak Sahiplerine Büyük Oyun
Tebessüm şehri Pursaklar`da Hak Sahiplerine Büyük Oyun
Hastane Arazisi mağduru Ak Partili Belediye Başkanı Selçuk Çetin`e " Hakkımı helal etmiyorum" dedi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Okyanuslarda bulunan tuz miktarı, tüm kıtaları 150 metre derinlikte kaplayacak kadar fazladır. Bir salyangoz 3-4 yıl boyunca uyuyabilir; bu süre içinde besine ihtiyaç duymaz.

İlginç Bilgiler 6
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ