SİNCAN’DA HÜRRİYET MİLLET KIRAATHANESİ HİZMETE AÇILDI

SİNCAN’DA HÜRRİYET MİLLET KIRAATHANESİ HİZMETE AÇILDI

Millet Kıraathaneleri gençlerin uğrak noktası haline geldi; ilçe sınırlarını da aşarak yoğun talep görmesiyle Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan kıraathane sayısını artırmak için kolları sıvadı.

Millet Kıraathaneleri gençlerin uğrak noktası haline geldi; ilçe sınırlarını da aşarak yoğun talep görmesiyle Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan kıraathane sayısını artırmak için kolları sıvadı. Bir bir açılışını gerçekleştirdiği kıraathanelerin sayısı 12’ye yükseldi. Son olarak inşa edilen Hürriyet Millet Kıraathanesi hizmete törenle açıldı. “Herkesin evine 5-10 dakikalık mesafede kıraathane olmalı” diyen Başkan Ercan kıraathanelerin sayısının daha da artacağının altını çizdi.

Kıraathaneler geleneğini göreve geldiği günden bu yana yaşatan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan gençlere rahat ve güvenli bir ders çalışma ortamı sunmaya devam ediyor, çok sevilen ve talep gören millet kıraathanelerine yenilerini ekliyor.

Sincan’da Millet Kıraathanelerinin sayısı 12 oldu

İlki 2018 yılında açılan Sincan Millet Kıraathaneleri gençlerin büyük beğeni ve ilgisi ile dolup taşıyor. Başkan Ercan yoğun talep gören noktalardan birinde daha millet kıraathanesi açarak hizmete sundu.

Törenle gerçekleşen Hürriyet Millet Kıraathanesi açılışında konuşma yapan Başkan Murat Ercan Kıraathane sayısının 15’e yükseleceği müjdesini verdi.

Başkan Ercan, “Hizmet zincirimizin halkalarından birini daha açıyoruz. Hizmetlerimize yenilerini ekleyerek çıtamızı daha da yukarıya çıkarıyoruz. Kıraathane sayımız 12 oldu. Bu sayıyı 15’e tamamlayacağız. İsteğimiz kıraathanelerin herkesin evine 5- 10 dakikalık yürüme mesafesinde olması. Sayı 15’i bulunca da bunu sağlamış oluyoruz. Sincan’da kütüphane üye olma sayısı 90 binlere doğru çıkıyor. Bu Sincan’ın bir kültür şehri olduğunun en güzel işaretlerinden biri. Hamdolsun gençlik merkezleriyle, kreşlerle konaklar ve kültür merkezleriyle Sincan’a yakışır hizmetler yapmanın gayreti içerisindeyiz. Hürriyet Millet Kıraathanemiz Sincanımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Ercan ve ilçe protokolü açılış kurdelesi keserek kıraathaneyi gezdi.Ankara

22.02.2024

  • İMSAK 06:03
  • GÜNEŞ 07:26
  • ÖĞLE 13:07
  • İKİNDİ 16:08
  • AKŞAM 18:38
  • YATSI 19:56
  • Perşembe 8.6 ° / 2.7 ° Güneşli
  • Cuma 10.2 ° / 1.3 ° Güneşli
  • Cumartesi 12.6 ° / 2.4 ° Güneşli