SİVİL MEMURLARDAN SALDIRININ YILDÖNÜMÜNDE MERASİM SOKAK´TA AÇIKLAMA
Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Serdar Dursun; "Aradan geçen üç yıla rağmen acımız ve öfkemiz, ilk günkü gibi taze ve büyüktür" dedi.
Tarih: 18.2.2019 15:55:16

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar Dursun, sendika yönetimi ve il temsilcilerinin katılımıyla 17 Şubat 2019 günü "Merasim Sokak Şehitlerini Anma" töreni yapıldı. Dursun törende şu basın açıklamasını yaptı:

Değerli Arkadaşlarım…

Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmayı hedefleyen, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen, bölücü terör örgütünün, alçak yüzüne bir kez daha şahit olduğumuz Merasim Sokak Patlaması´nın yıldönümünde, o hain ve menfur saldırıda gazilik unvanına erişen ve şehitlik mertebesine ulaşan arkadaşlarımızın anısını yaşatmak ve onları en güzel şekilde anmak için bugün burada toplanmış bulunmaktayız.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; aradan geçen üç yıla rağmen acımız ve öfkemiz, ilk günkü gibi taze ve büyüktür. Acımızı bir nebze azaltma adına; saldırıdan sorumlu tutulan 68 sanığın yargılandığı Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Merasim Sokak davasında sanıkların en ağır şekilde cezalandırılması için SİME-SEN mücadele vermiş olup, mahkeme saldırıdan sorumlu tuttuğu 6 sanığa 29´ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermiştir.  SİME-SEN olarak cezası hafifletilen diğer sanıkların da en ağır şekilde cezalandırılması için bahse konu davanın üst mahkemede takipçisi olmaya devam etmekteyiz.

Bugün kıymetli gazilerimize ve aziz şehitlerimize karşı en büyük görevimiz, onların uğrunda gazi ve şehit olduğu değerler etrafında yüreklerimizi kenetlemek, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmektir. Yaşanan her olayda kenetlenen aziz Türk Milleti, karanlık odaklara ve terör örgütlerine karşı tarihi boyunca asla taviz vermemiştir bundan sonra da vermeyecektir. Şunu bir defa herkes bilmelidir ki, hiçbir terör saldırısı Türkiye´yi dize getiremeyecek, teslim alamayacaktır.

Bu sebeple; kimden ve nereden gelirse gelsin teröre karşı tek vücut olma tavrımızı ve terörle mücadeleye olan tam desteğimizi ve emeğimizi bir kez daha deklare ediyoruz. Sivil Memurlar, dün olduğu gibi bugün de terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin her daim yanında yer alarak vatanın bölünmez bütünlüğünün teminatı, demokrasi ve Cumhuriyetimizin sigortası olmaya devam edecektir. 

Gazi Meclisimizde, Milli Savunma Bakanlığında, Türk Silahlı Kuvvetleri´nde, Emniyet Genel Müdürlüğü´nde, Jandarma Genel Komutanlığı´nda, Sahil Güvenlik Komutanlığı´nda görev yapan sivil memurlar olarak terörle mücadelede her an devletimizin ve milletimizin yanında durarak, barışta ve savaşta, yurtiçinde ve yurtdışında, Türk kanının değdiği tüm topraklarda şahadet şerbetini içmeye hazır olduğumuzu bildirmekten de onur ve gurur duyarız.

Hürmetle andığımız kahraman şehitlerimiz, bu milletin mukaddes değerleri için canlarını vatanımıza ve milletimize adayan mümtaz kişilerdir. Bu ülkeyi seven her ferdin gönlüne girmeyi başarmışlardır. Şehitlerimiz bütün millete ait olmuş ve milletimizin ortak ve tarihi değeri haline gelmişlerdir. Onlar bizim gururumuzdu

Bu vesileyle binlerce yıllık şanlı Türk tarihi boyunca; Malazgirt´te, Çanakkale´de, Kurtuluş Savaşımızda, Milli iradeye yönelik hain girişim olan 15 Temmuz´da millet, devlet ve bayrak uğruna hayatlarını kaybetmiş şehit olan Askerlerimizi, Polislerimizi, Eğitimcilerimizi, Din Görevlilerimizi, Korucularımızı, bugün burada Merasim Sokak Şehitlerimiz ile tüm kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Gazilerimize Allah´tan şifalar dileriz.

Utanıyorum Şehidim! Utanıyorum yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum. Sanma ki unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. Sen vatan için, bizim için şehit olurken seni görmezden gelenlerden utanıyorum.

Vatan için yaşayıp, öldünüz. Siz toprağa değil kalplere gömüldünüz.

17 Şubatı unutmadık, unutturmayacağız!
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
Muhalefet partilerine beşte bir oranında yer veriliyor, aynı süreler içinde de aleyhte yayınlar yapılıyor. Araştırmayı yaptıran RTÜK üyesi ismet Demirdöğen bu uygulamayı sert dille eleştirdi.
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
“Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen hakkında tehdit suçundan soruşturma başlatıldı.
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
KAMUOYUNA DUYURU
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
FETÖ´nün 2010´daki komiserlik sınavı sorularını çalmasına ilişkin düzenlenen operasyonda AKP Sözcüsü Ömer Çelik´in dayısının oğlu komiser Ömer Öztopal ve eşi de gözaltına alındı. Kaynak Yeniçağ: Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ın Ankara Gölbaşı´ndaki seçim mitingi için Ankara Büyükşehir Belediyesi, personelini ve araçlarını seferber etti. Personelin mitinge katılımını zorunlu tutmak için listelere imza attırıldı.
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında hazırlanan iddianamede, davacı Necmettin Kesgin´in avukatı Levent Ekmen davadan çekildi.
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Hakkında hazırlanan iddianameye ilişkin “Cumhuriyet tarihinin en çirkin kumpası” diyen Mansur Yavaş, iddiaları ortaya atan kişinin, “Yüzde 80 şizofren olduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezası aldığını ve çocuk istismarından yargılandığını” söyledi. Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti´nin 13.Olağan Büyük Kongresi ve Aday Tanıtım Toplantısında; “Memlekete umut olan Kırat, koşuyor yine…” mesajını paylaştı.
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Suistimaller Yapılabilmesi İçin Elverişli Zemin Oluşturacak”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan´ın, Cumhur İttifakı-Zillet ittifakı karşılaştırmalı tweet´ine “Türk devlet geleneğinden biliriz ki; Cumhurbaşkanı milletine hakaret etmez. Bu ayıptır, yanlıştır" diyerek tepki gösterdi
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
Millet İttifakı adına CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na aday gösterilen Mansur Yavaş, tanıtım afişlerinde parti amblemi kullanmadığına dair eleştirilere "Parti amblemini kullanabilmemiz için seçime 30 gün kalması gerekiyor. Yasa gereği parti amblemini kullanmamamızdan anlam çıkarılmasını da anlayamıyorum" dedi.
ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
Bala ilçesinde seçim mitingine katılan Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki, Bir yerel gazetecinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin hazırladığı 2023-2038 mastır planında Bala nüfusunun 7 bin 502 olarak öngörüldüğünü hatırlatması üzerine “Hangi mastır plan, kim ne yazmış, 33 bin nüfuslu yerde gelip de ´7 bin nüfuslu´ diyerek komik, komik şeyler de yapmasınlar lütfen. Kim yapıyorsa onu, o hiç umurumuzda değil, adam değil onlar" dedi.
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. Plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” dedi.
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Süt veririm, sabah da çay dağıtırım, paraları da şöyle düşürürüm, burayı da böyle keserim´ diyorsanız, Allah yardım etsin bu şehre. Bu sadece popülizm, halkı kandırmak olur" dedi.
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin "Destekleyeceğiz" diyerek seçilmesini sağladığı AKP´nin Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop´un, Bahçeli ve MHP için yaptığı sert eleştiriler tekrar gündeme geldi.
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
Muhalefeti terörle işbirliği yapmakla suçlayan AKP ve MHP´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki´nin PKK´lı teröristler için "gerilla" ifadesini kullandığı ve askeri operasyonları eleştirdiği görüntüler ortaya çıktı.
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI´NA GİTMEYİ KABUL ETMEYEN AKADEMİSYEN İÇİN ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ BAKIN NE YAPTI
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI´NA GİTMEYİ KABUL ETMEYEN AKADEMİSYEN İÇİN ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ BAKIN NE YAPTI
ODTÜ Rektörlüğü, TÜBİTAK Teşvik Ödülü´ne aday gösterilen akademisyen Mehmet Somel´den ödülü kazanırsa Cumhurbaşkanlığı Sarayı´na gideceğinin teminatını vermesini istedi. Pazarlığı reddeden Somel´in dosyası ODTÜ Rektörü Verşan Kök tarafından imzalanmadı.
MANSUR YAVAŞ, POLLMARK´IN SON ANKETİNE GÖRE ANKARA´DA 10 PUAN ÖNDE
MANSUR YAVAŞ, POLLMARK´IN SON ANKETİNE GÖRE ANKARA´DA 10 PUAN ÖNDE
31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala araştırma şirketleri anketlerini açıklamaya devam ediyor.
TÜRKİYE´DE İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARIN SAYISI 6 AYDA YÜZDE 53 ARTTI, 654 BİN KİŞİYE ULAŞTI
TÜRKİYE´DE İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARIN SAYISI 6 AYDA YÜZDE 53 ARTTI, 654 BİN KİŞİYE ULAŞTI
İŞKUR verilerine göre Ocak 2019´da 653 bin 925 kişi kamuoyunda işsizlik maaşı olarak bilinen işsizlik ödeneğinden yararlandı. Bu sayı Aralık 2018´de 577 bin 54 kişi idi. Bir aydaki artış yüzde 13´e karşılık geliyor.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ