BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

AKŞENER’DEN YAVAŞ’A ZİYARET

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

Soçi Mutabakatı'nın milletimiz adına takipçisiyiz'

  • Salı 12 ° / 4 ° Güneşli
  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Perşembe 11 ° / 3 ° Bulutlu

Ankara

12.11.2019

  • İMSAK 05:56
  • GÜNEŞ 07:22
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:18
  • AKŞAM 17:43
  • YATSI 19:04

ÜMİT ÖZDAĞ´IN AÇIKLAMASI ANKARA´YA DÜŞTÜ!..

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Ümit Özdağ, Türkiye´deki Suriyeliler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Prof.Dr. Ümit Özdağ, “Suriyeli sığınmacılar ülkelerine dönmeden Türkiye´nin ekonomik krizden çıkması mümkün değildir” dedi.

Artık Suriyelilerin ülkelerine dönme vakti geldiğini belirten Özdağ, “Suriyeli sığınmacılar Suriye´ye dönmeden Türkiye´nin ekonomik krizden çıkması mümkün değildir. Türkiye, ayağına taş bağlanarak suya atılmış bir insan gibi ekonomisinin sırtında Suriyeli sığınmacıların ağırlığı ile bocalayıp durmaktadır.” dedi. Özdağ´ın açıklamaları şöyle:

‘ERDOĞAN SIĞINMACILARI YEDİRECEĞİZ İÇİRECEĞİZ DİYOR´

“Erdoğan Suriyelilere vatandaşlık verme konusunda kararlıdır. Seçimlerden hemen sonra Erdoğan Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık vermek olan gerçek gündemine dönmüş ve açıklamıştır: ‘Biz onların (Suriyeli sığınmacılara yardım etmeyeceğini açıklayan Bolu Belediyesini kastediyor) eline bırakmadan valiliklerimiz yoluyla aynen yedirmeye, içirmeye, giydirmeye devam edeceğiz´

´40 MİLYAR DOLARLIK KAYNAĞIMIZI SIĞINMACILARA HARCADILAR´

“Türkiye 2011´den bu yana Suriyeli sığınmacıların yedirilmesi, içirilmesi ve giydirilmesi için Erdoğan´ın açıklamasına göre 37 milyar Dolar, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü´nün yaptığı hesaplamalara göre ise 40 milyar Dolar harcamıştır. Bu olağanüstü büyük bir miktardır ve Türk ekonomisinin yaşadığı ağır krize sürüklenmesinin en önemli nedenlerinden birisidir. 40 milyar Doları Suriyeli sığınmacılar için harcamasaydık ne olurdu? 40 milyar Dolar daha az borcumuz olurdu”.

‘ARTIK SURİYELİLERİN ÜLKELERİNE DÖNME VAKTİ GELMİŞTİR´

“Türk Milleti patatesi ve soğanı ucuz alabilmek için saatlerce bir pazardan diğerine yürürken veya dağılan pazarların çöplüklerinden atılmış soğanları toplarken, bu insanların 40 milyar Doları sonsuza kadar Suriyeli sığınmacılar için harcanamaz. Artık Suriyeli sığınmacıların bir plan dahilinde ülkelerine dönmelerinin vakti gelmiştir. Kimse dönerlerse öldürülürler yalanının ve kolaycılığının arkasına sığınmasın.

Suriyeli sığınmacılar Suriye´ye dönmeden Türkiye´nin ekonomik krizden çıkması mümkün değildir. Türkiye, ayağına taş bağlanarak suya atılmış bir insan gibi ekonomisinin sırtında Suriyeli sığınmacıların ağırlığı ile bocalayıp durmaktadır.” diyerek AKP´nin sığınmacı politikasına tepki gösterdi.