• Cuma 10.8 ° / 1.3 ° Dağınık bulutlar
  • Cumartesi 9.3 ° / 3.3 ° bulutlu bulutlar
  • Pazar 9.8 ° / 5.8 ° bulutlu bulutlar

UMUT VAAT ETMESİNİ değil İCRAAT YAPMASINI BEKLİYORUZ.

Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanı Cengiz Zeyrek yapmış olduğu açıklamada şu görüşlere yer verdi.

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 2 sene geçmiştir.Ayaş Belediye Başkanımız Burhan Demirbaş ise vekaleten ve asaleten olmak üzere 2+2=4 yıl gibi uzun bir zaman dilimini geride bırakmıştır.Elbetteki bu geçen 4 yıl çok büyük değişimler bekleyen Ayaş'ımız için yeterli bir zaman dilimidir.

31 Mart yerel seçimlerinde Ayaş Belediye Başkanı Burhan DEMİRBAŞ rakiplerini geçerek Ayaş'lı kardeşlerimiz 5 yıllığına yetkiyi kendisine vermiştir.31 Marttan bu güne Ayaş'ımızda nelerin değiştiğini ve ne gibi çalışmalar yapılıp yapılmadığını siz kardeşlerimizle paylaşmak ister Burhan beyin 4 yıllık hizmetlerini değerlendirmek isteriz.

Elbetteki bu değerlendirmeyi yapmadan önce Biz Saadet Partisi Ayaş İlçe Başkanlığı olarak Belediye Başkanımız Burhan DEMİRBAŞ'tan şunu beklerdik pandemi kurallarına uygun olarak açık havada büyük bir toplantı düzenlesin,sadece yandaş Siyasi Partiler,Dernekler,Vakıflar değil her kesime ve herkese açık bir toplantı olsun ‘Ayaş için söyleyecek sözüm var diyen herkese açık bir toplantı’ ve bu toplantıda 4 yıllık hizmetlerini bizlere ve Ayaş'lı hemşehrilerimize açık açık anlatsın.Önümüzdeki dönemde ne gibi projeleri var ne gibi düşünceleri var bunları bizlelerle paylaşmasını beklerdik ama maalesef olmadı.Şunu açık bir şekilde söylemek isterim ki Sayın Burhan DEMİRBAŞ Ankara'nın en şanslı Belediye Başkanıdır.Çünkü iki sene vekaleten Belediye Başkanlığı yapmış hemen arkasından da yapılan seçimlerde Belediye Başkanı seçilmiştir.Buna rağmen hiç kimseden ses çıkmıyor.Ayaş'ımızda bulunan Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar, Vakıflar, Dernekler... hepsi susmuş.2 yıl vekil 2 yıl asıl olarak yürüttüğü Belediye Başkanlığını doldurmuş bir Belediye Başkanının çalışmalarını değerlendirecek kuruluşların olmaması belkide Ayaş'mızın en büyük kayıplarının başında gelmektedir.

Ayaş İlçemizin gerçekten büyük bir yatırım atağına geçmeye ihtiyacı vardır.      Ayaş'ımızın sorunlarını ise bir kaç örnekle özetlemek istiyorum;

- Ulaşım Ayaş'ımızın en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Sabah, Akşam işe gidip gelirken veya Ankara merkezde bir düğünün veya başka bir işin varsa biraz geç kalırsan Ayaş'ımıza dönmenin imkanı yoktur.    Büyükşehirin Ayaş-Ankara/Ayaş-Sincan arası ring hatları ise yetersizdir.

- İkinci en önemli sorunumuz ise işsizlik ve buna bağlı olarak devamlı göç vermektir. Maalesef gençlerimizi ilçemizde tutamıyoruz.

- Kiraz,Dut,Domates... gibi tadı ile nam yapmış olan ürünlerimizi dahi yeteri kadar pazarlayamamaktayız.

İlçemizin tanıtımıiçin faydalı gördüğümüz Festivalleri ise konuşmuyoruz bile.

- Ayaş'ımızda esnaflık yapan kardeşlerimizin ise belirli dönemlerde uzman kişilerin vereceği eğitimlere katılarak kendilerini geliştirmelerini sağlamak gerekmektedir.

- Haftasonlari veya akşamları ailece gideceğimiz sinema,tiyatro,cafe...gibi sosyal etkinlik mekanları bulunmamaktadır. ( Kendi kazandığımız paramızı ilçe sınırları dışında harçamaktayız )

Halbuki Ayaş'ımız Güdül, Beypazarı,Nallıhan, Sincan ilçelerinin ortasındadır.Bu konumu iyi değerlendirmemiz gerekmektedir.Yapılacak en ufak çalışmada dahi göreceksiniz ki Ayaş'ımıza Ankara'nın her yerinden insanlarımız akın akın gelecektir.

- Ayaş Meydanımızın düzenlenerek ilçemize yakışacak bir meydan olması gerekmektedir.

7-8 ay önce Kimse ile istişare edilmeden,kimsenin haberi dahi yokken başlanılan Şıh Muhittin Camii yanındaki Kapalı Pazar ise hala bitirilememiştir.Malesef Belediyemiz 4 tane taşı döşemekten aciz haldedir.

- Doğa sporları,paraşütçülük, Güreş ve Karate... gibi sporlar yaygın hale getirilerek herkesin göreceği,duyacağı ilanlar,spor müsabakaları ve gezi organizasyonları yapmak gerekmektedir.Böylelikle ilçemize bir yöneliş olacağını düşünmekteyiz.

- Tarihi Camilerimiz ve Türbelerimizin iyi bir şekilde tanıtımını yapmak zorundayız.

(Bunun için yeni bir ekip kurulmalı ve tek işleri bu olacak şekilde çalıştırılmalıdır.)

- 21. Yüzyıl Teknoloji çağındayız ama maalesef hala vatandaşlarımız Emlak Vergisini internet üzerinden ödeyemiyor.Halbuki Ayaş Belediyesi sayfasında yapılacak değişiklikler ile bu işlem çok kolaylıkla yapılabilir.Ama tabiki bu ve buna benzer işleri yapabilmek için kafa yormak lazım,Terlemek lazım...

- Parklar açısından bakıldığı zaman şunu açıkça görmekteyiz ki yapılan parklar yapıldı desinler diye yapılmaktadır.Misal Kirazdibi göletimiz,Çanıllı barajımız,İpek yolu parkımız ve mahalle aralarındaki parklarımız dahi şuan sahipsiz durumdadır 3-5 ağaç dikmekle, kaydırak koymakla bu işler olmuyor. Bu parkları,göletleri yaşayan yerler haline getirmek zorundayız.

- Bin yıllık tarihi ve geçmişi olan Ayaş'ımızdaki kültürmiraslarımız olan tarihi eserlerin sergilenebileceği bir sergi salonu dahi bulunmamaktadır. Peki Bu Ayaş’a 4 yılını dolduran bir Belediye Başkanına yakışmaktamıdır.

- Termal otellerimiz ve Kaplıcalarımız olmasına rağmen tanıtımı yeteri kadar yapılamamaktadır.

- Ayaş Sanayisi görüntü bakımından olsun düzen bakımından olsun tam bir keşmekeş içindedir.Ayaş Sanayisine araba ile gitmek bile büyük bir cesaret işidir çünkü karşına ne çıkacağı belli değildir.Kaldırım desen yok,yol desen yok.Heryer çöp ve çamur deryası.Ayaşımıza böyle bir sanayi yakışmamaktadır.

Halbuki konumu bakımıyla Ayaş Sanayimiz tüm bölgeye hitap edecek şekilde yeniden düzenlenmelidir.Sanayimiz Ayaş'ımızın dışa açılan yüzü olmalıdır.

-Sokak hayvanları maalesef ilçemizin her yerinde başıboş dolaşmaktadır.Bunu önlemek hem insanlara hemde hayvanlara faydalı olmak için bu başıboş hayvanlara barınak yapılarak hem veteriner gözetiminde sağlıklı beslenmeleri hemde tertipli düzenli yaşamaları sağlamalıdır.

- Hobi bahçeleri ise Ayaş'ımızın kanayan yarası haline gelmiştir.

Maalesef Ayaş'ımıza yapılan 1000 lerce hobi bahçesine göz yumulmuş ve hala gereken işlemler yapılmamıştır.

(Bu hobi bahçeleri ile alakalı olarak geniş çaplı konuşulması gerektiği kanaatindeyiz...)

- Ayaş'ta yapılan yollarımız ise yeterli değildir.

Köy yollarına bir kepçe,bir Greyder göndererek çakıldan stabilize yol yapmak ise hizmet değildir.

- 1000 yıllık tarihimize ve kimliğimize uymayan çirkin kilit,kaldırım taşlarını döşemeyi bir maharetmiş gibi görmek ve millete bunu hizmetmiş gibi sunmak ise beceriksizligin ta kendisidir.

- Maalesef Covid 19 Pandemi döneminde esnafımıza,işçimize,çiftçimize,garip gurebaya destek vermek yerine 500-600 bin liraya Makam Arabası alınması ise içler acısı bir durumdur.

Biz Saadet Partisi olarak Ayaş Belediye Başkanımız Burhan Beyden Ayaş'lı kardeşlerimize UMUT VAAT ETMESİNİ değil İCRAAT YAPMASINI BEKLİYORUZ.

Ve daha niceleri var biz sadece başlıklar halinde ve üç-beş örnekle özetlemiş olduk sorunlarımızı.Ama en başta söylemiş olduğumuz gibi Ayaş'mızdaki STK lar,Siyasi Partiler,Vakıflar,Dernekler taşın altına ellerini koymadıkları sürece bu sorunların çözümü hep ileriye itilecektir. Biz Saadet Partisi olarak Tüm kardeşlerimizle birlikte bizden sonraki nesillere '' YAŞANABİLİR BİR AYAŞ'ı '' bırakabilmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerimizle tüm kardeşlerimizi en kalbi duygularımız ile kucaklar güzel günlerin en yakın zamanda bizlerle olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyor, Ayaş Belediye Başkanımız ve ekibini Ayaş'ımızın gelişimi için terlemeye,kafa yormaya davet ediyorum...