ÜNAL; “KIZILCAHAMAM´I SAĞLIĞIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ.”
Millet İttifakı Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Çoşkun Ünal; “Geçen seçimlerdeki hassasiyet farklıydı; 17-25 Aralık Olayı, hemşerimiz olan Emrullah İşler beyin, başbakan yardımcısı yapılması gibi sebeplerden, seçmen kitlesi o yöne kaymıştı. Buna rağmen Kızılcahamam her yönden mağdur olmuş bir ilçe olmaktan kurtulamadı.”
Tarih: 6.3.2019 14:27:12

-Daha önce Kızılcahamam´da Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştunuz. Döneminiz ve sonrasına ilişkin değerlendirmeleriniz nelerdir?

2009-2014 yılları arasında imkânsızlıklar içinde ne yaptığımızı ve ne yapılamadığını net olarak gördüm. Benim o dönemki hedefim Kızılcahamam´ı sağlığın başkenti yapmaktı, sonraki dönemde bu konuda tek bir adım atılmadı. 31 Mart seçimlerinden sonra yine bu önemli hedef için çabalayacağım.

Geçen seçimlerdeki hassasiyet farklıydı; 17-25 Aralık Olayı, hemşerimiz olan Emrullah Beyin başbakan yardımcısı yapılması gibi sebeplerden, seçmen kitlesi o yöne kaymıştı. Buna rağmen Kızılcahamam her yönden mağdur olmuş bir ilçe olmaktan kurtulamadı. Özellikle ASKİ sayesinde… Etrafımıza 5 tane baraj yapılınca iklimimiz değişti. Devletin 5 km, 10 km, 20 kmlik Koruma Havzaları Yasası yüzünden köylerimizde tarım, hayvancılık, sanayileşme imkânı kalmadı. Yöre halkı bu mağduriyetleri yaşarken bir de Çankaya´da yaşar gibi su parası ödemektedir. Pek çok sorun var ve zaten mevcut belediye başkanı başarılı olsaydı yeniden aday gösterilirdi ve aday da olmazdım. Vatandaş zaten yapılmayan hizmetleri biliyor, fazla yorum yapmama gerek yok. Yeni adayları da hayırlı olsun, iyi arkadaşımız ama herkesin kendine göre yapacağı bir iş var, herkes kendisini bu süreçte ifade edecek.

-Seçilmeniz durumunda hayata geçirmeyi hedeflediğiniz projeler nelerdir?

Bizim yapacağımız işlerden birincil sırada turizm geliyor. “Sağlık Turizminin Başkenti”, “Termal Turizmin Başkenti” unvanını alacağız. Kaplıcaları düzene sokarak, otelcileri organize edip, destek olup, fuarlar ve organizasyonlarla hem işletmelere, hem esnafımıza dolayısıyla da ilçeye hem gelir hem de tanınmışlık kazandıracağız. En büyük projem bir fakülte açmak ve en az 1000 yataklı bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi kurmak.

Kiril Vadisi´nin dere rekreasyonunu bitirip, çevresini güzelleştirip turizmin yan kolu olan “Macera Parkı” gibi cazibe alanlarını da yaratmış olacağız.

İkincisi; köyde yaşamın canlandırılması, ödüllendirilmesi, köylünün desteklenmesi olacak. Köylünün yaylasına yapacağı evinde en uygun maliyetle ruhsatta yardımcı olmamız; su parası, emlak vergisi, çöp parası vs. alınmaması için girişimde bulunmamız lazım. Tarım, hayvancılık, arıcılık gibi faaliyetleri, en doğru yerde “lokasyona uygun üretim” şeklinde planlayacağız.

Burada herkesin beklentisi var. Çocukların parka, oyunlara, tiyatroya; gençlerin sportif, sanatsal, kültürel faaliyetlere ve işe; hanımların sadece evde çalışmak değil, konser, gezi gibi etkinliklere, yaşlıların huzur içinde yaşamaya; durumu elvermeyen ama Umre ateşiyle yanan insanların gidebilmek için desteğe ihtiyacı var. Gece gündüz çalışıp beklentileri hayata geçireceğiz.

-Termal seracılık konusunda bir yatırım düşünüyor musunuz?

Bizim termal seracılıkla işimiz olmaz çünkü iklimsel yapı elvermiyor. Kendi seram vardı, bizzat denedim olmadı. Mesela burada 1 ayda yetişen ürün Yalova´da 1 günde yetişiyor. Termal suyun çıktığı yerlerde mesela; bir bölgede kaplıca uygundur, bir yerde seracılık, bir yerde enerji işi için uygundur. Bunu doğru tespit etmek lazım. Yöremiz, termal sağlık turizmi için uygun, dolayısıyla çabamız bunun üzerine olacak.

-31 Mart Yerel Seçimleri için şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz, oransal olarak size yansımaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yöremizde “Bizim Çoşkun” olarak anılmamın sebebi; aramızda her zaman iyi bir diyaloğun olmasından kaynaklanmaktadır. Burada 27.000 seçmen var, 14.000´i merkezde, 13.000´i köylerde… 103 köy var. Merkezdeki oyların en az %60´ını alırız. Köydeki seçmenin 2.000 tanesi sürekli köyde yaşayan yaşlı seçmen, onlarla sıkıntımız yok ama bunun 500´ü çok yaşlı olduğundan kendimizi anlatma şansımız az oluyor. Ama şimdi gelen yeni 7.000 kişilik bir genç seçmen kesimi var ve bağnaz olmadıklarını, kendimizi anlatmanın kolay olacağını düşünüyoruz. Nihayetinde Allah nasip ederse biz burada seçimi alacağız.

-Belediye Başkanlığını kazanmanız durumunda, Kızılcahamam ne kazanmış olacak?

Ben Belediye Başkanı olursam simitçi bir simit fazla satar, çaycı iki çay fazla satar, bazlamacı üç bazlama fazla satar… Özetle esnaf, halk kazancını artırır.

Polis arkadaşlara da şunu söylüyorum; sizin işiniz de rahatlar, herkes kazanmaya başlayınca, işinde gücünde olunca başıboş insanlar etrafta dolaşmaz, güvenlik zafiyeti yaratamaz… Kızılcahamam bereketi ve huzuru kazanınca, herkes kazanmış olacak.

Haber: Betül Sayın
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARSLAN; “31 MARTTA 20 SENELİK TOZU SİNCAN´DAN TEMİZLEYECEĞİZ."
ARSLAN; “31 MARTTA 20 SENELİK TOZU SİNCAN´DAN TEMİZLEYECEĞİZ."
Millet İttifakı Sincan Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Mehmet Arslan; “Sincanlı halk değişim istiyor, buna hazır, garanti oy deposu olarak görülmekten ve hizmet alamamaktan mağdur olmuş durumdalar.”
SERİN; “DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”
SERİN; “DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”
İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı´na atanan Erman Serin; siyasetle değil, insanların kalbine samimi olarak dokunarak tüm sorunların çözümünün mümkün olduğuna inandığını söyledi.
BAŞKARAAĞAÇ "NERDE KALMIŞTIK?"
BAŞKARAAĞAÇ "NERDE KALMIŞTIK?"
Millet İttifakı adına CHP´den aday gösterilen Ali Başkaraağaç, belediyeyi 17,5 milyon borçla devraldığını, AKP döneminde Adliye, Askerlik Şubesi, Bağkur gibi 13 adet devlet kurumunun Ayaş´tan alındığı gibi belediye başkanının da görevden alındığını söyledi.
HACI AYSU; “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”
HACI AYSU; “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”
Millet İttifakı adına CHP Haymana Belediye Başkan Adayı olan Hacı Aysu; “2014´ten beri bu basiretsiz yönetim yüzünden Haymana dibe vurmuş durumda. Başarılı olmuş olsalardı Haymanalı vatandaşlar şu anda Hacı Aysu´yu umut olarak görmezlerdi.” dedi.
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması
İLKSAN´dan öğretmenlere "emeklilikte aylık ek ödeme" çalışması - Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz: - "Öğretmenlerimizin emeklilik dönemlerini daha mutlu ve huzurlu geçirmeleri için bir dizi çalışma yapıyoruz.
Türkmenler Kimlik İstiyor
Türkmenler Kimlik İstiyor
MHP Yenimahalle Kadın Kolları İŞİD zulmünden Ankara’ya sığınan Türkmenlere yardım eli uzatıyor. Barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayan Türkmenler kimlik sahibi olmak istiyor.
Saraycık Halkı: Mağdur Ediliyoruz
Saraycık Halkı: Mağdur Ediliyoruz
Sincan Belediyesi’nin TOKİ işbirliği ile hazırladığı kentsel yenileme projesine Ulubatlı Hasan Mahallesinden sonra Saraycık Mahallesi sakinleri de itiraz ediyor. Mahalleli projenin oldu bittiye getirildiğini, itiraz edenlerin yıldırma ve teşhir politikalarıyla sindirilmeye çalışıldığını iddia ediyor.
GİMSA`ya Tolerans mı?
GİMSA`ya Tolerans mı?
Başkentin bir çok ilçelerinde faaliyet gösteren GİMSA Marketler gurubu her şubesinde olduğu gibi Etimesgut Devlet Mahallesi devrimciler caddesi üzerinde bulunan GİMSA şubesi trafiği alt üst ediyor.
TÜRKAV`ın Yeni Başkanı Vatansever
TÜRKAV`ın Yeni Başkanı Vatansever
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı ( TÜRKAV) 9. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı 25 Ocak Pazar günü gerçekleşti. TÜRKAV Genel başkanlığına tek aday olan İbrahim Vatansever seçildi.
ŞAHİN: YENİ YASA TÜKETİCİ İÇİN
ŞAHİN: YENİ YASA TÜKETİCİ İÇİN
Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Şahin ile gündemde yer alan imar kanunu ve inşaat sektörü üzerindeki olası etkileri üzerinde konuştuk. Şahin yasanın tüketiciler için çıkarıldığını konunun muhataplarının sözünün dinlenmediğini belirtti.
CHP`de istifa
CHP`de istifa
Genel Merkez tarafından alınan karar ile 25 Aralık’a kadar görevlerinden istifa edilmesi istemi üzerine Ankara`daki dört ilçe başkanı ve üç il yönetim kurulu üyesinin yanı sıra il Başkanı Necati Yılmaz`da görevinden istifa etti.
Rant için mi imardan geçti?
Rant için mi imardan geçti?
Yer altı sularının ve yağmurun etkisiyle toprak kayması yaşandığı iddia edilen Cengizhan Mahallesinde AFAD’n ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin verdiği raporlara göre bazı evler için yıkım emri verilmişti. Yıkımın ardından jeolojik etütlerin ve jeofizik taramanın da gerçekleştirilmesinin ardından bölgenin imara kapanması söz konusu olacak.
Hedefler Hokus-Pokus Yöntemi İle Mi Tutturulacak?
Hedefler Hokus-Pokus Yöntemi İle Mi Tutturulacak?
AKP Hükümetinin ‘ekonomide büyük dönüşüm planı’ olarak nitelendirdiği ekonomi eylem planı MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya tarafından ‘itirafname’ olarak değerlendirildi. Karakaya, hükümetin göz boyamaktan öteye gitmediğini, ekonomi yönetimindeki koordinasyonsuzluğun, ciddiyetsizliğin geldiği boyutun hat safhada olduğunu ifade etti.
Olaylı Bütçe Toplantısı
Olaylı Bütçe Toplantısı
Sincan Belediye Meclisi 2015 Mali Yılı Bütçe tasarısı 170 000 000.00 TL öngörülerek oybirliği ile onaylandı. Cenazesi olduğu gerekçesiyle toplantıya katılamayan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın yerine AKP Meclis Üyesi Süleyman Karacan’ın başkanlığında toplanan mecliste bütçe tasarısı MHP grubundan yoğun eleştiriler alırken meclisi izlemeye gelen Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallesi sakinleri bölgede gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesine yönelik tepkide bulundular.
CHP`de yeni kriz!
CHP`de yeni kriz!
Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayına az bir zaman kala yeni kriz kapıda.
Başkana Milyonluk Makam Aracı!
Başkana Milyonluk Makam Aracı!
CHP Çankaya Belediye Başkanlığı`na aday gösterilmesi üzerine Genel Merkez önünde bir çok eyleme neden olan, eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen`in oğlu ve Kılıçdaroğlu`nun hemşerisi şimdiki Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yine gündemde...
Eğitimde Köy Enstitüleri örnek alınıyor
Eğitimde Köy Enstitüleri örnek alınıyor
Ankara’da dört şubesi ile eğitim veren Arte Pi Koleji Ümitköy Cüneyit Gökçer Sahnesinde tanıtımını gerçekleştirdi. Arte Pi Koleji öğrenci velileri ile kolej öğretmenlerini bir araya getirerek, inşaat ve sağlıktan sonra kolejin eğitim sektöründe getirdiği yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu.
Delege Yılmaz Dedi.
Delege Yılmaz Dedi.
CHP Ankara İl Başkanlığı olağanüstü kongresi CHP Genel merkezi Toplantı salonunda yapıldı.
Ankara Mayıs`ta Engellenecek !!!
Ankara Mayıs`ta Engellenecek !!!
Başkent 10-16 Mayıs Sakatlar haftası nedeni ile Türkiye Sakatlar Derneği`nin Başlattığı "Sokakların Sihirli Rüyası Sokak Festivali" projesi ile 10 yıllık bir başarı yolculuğuna imza attı.
Tebessüm şehri Pursaklar`da Hak Sahiplerine Büyük Oyun
Tebessüm şehri Pursaklar`da Hak Sahiplerine Büyük Oyun
Hastane Arazisi mağduru Ak Partili Belediye Başkanı Selçuk Çetin`e " Hakkımı helal etmiyorum" dedi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kontrollü Ihanet Kontrolsüz Sadakatten Iyidir.

ANONIM
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
deneme deneme

deneme 4
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ